Skocz do zawartości

Pas przeznaczony na poszerzenie drogi należący do innego właściciela


Filipksw

Recommended Posts

Witam,

Aktualnie jestem na etapie zakupu działki, mam okazję dokonać zakupu parceli utworzonej w wyniku podziału większego 40 arowego pola. 12 lat temu przed dokonaniem podziału zostały wydane warunki zabudowy określające sposób podziału, szerokość każdej z działek oraz pozostałe warunki a także nakazały poszerzenie drogi gminnej do 10m (wydzielenie odrębnych pasów przed działkami) - fragment decyzji poniżej. W związku z tym mam pytanie czy będzie możliwe uzyskanie nowych warunków zabudowy dla działki 139/15 (rolna klasa V, pozostałe warunki spełnione) pomimo tego że właścicielem działki 139/16(pas na rozbudowę drogi mający bezpośredni kontakt z drogą gminną) jest inna osoba?

image.png.9cc47698686f498fef349d46f716030a.png

image.png.1dce45e87c2310c63c265c34f6d8b9ad.png

image.png.89aa370fbcdc84cfc2ea43202e32c498.png

image.png

Link do komentarza
12 minut temu, retrofood napisał:

No to jak chcesz dostać się na tę działkę? którędy? Przecież nawet dojścia nie masz, chyba że cichcem, w nocy.

Przecież jest droga oznacza 208/13 .

 

1 godzinę temu, Filipksw napisał:

12 lat temu przed dokonaniem podziału zostały wydane warunki zabudowy określające sposób podziału, szerokość każdej z działek oraz pozostałe warunki a także nakazały poszerzenie drogi gminnej do 10m (wydzielenie odrębnych pasów przed działkami) - fragment decyzji poniżej. W związku z tym mam pytanie czy będzie możliwe uzyskanie nowych warunków zabudowy dla działki 139/15 (rolna klasa V, pozostałe warunki spełnione) pomimo tego że właścicielem działki 139/16(pas na rozbudowę drogi mający bezpośredni kontakt z drogą gminną) jest inna osoba?

12 lat to szmat czasu i WZ mogą być nie aktualne. Oczywiście, w każdej chwili możesz złożyć wniosek o wydanie WZ dla tej działki. Nawet gdy tego nie zrobisz to właściciel przed sprzedaniem musi dostarczyć do notariusza obecne, nowe WZ dla tej działki.

Link do komentarza
7 minut temu, retrofood napisał:

Droga oddzielona jest od działki klinem 139/16.

Klin 139/16 ma odrębnego właściciela.

Widziałem ten klin ale jeżeli jest tak jak piszesz to ktoś kto to dzielił te działki nie miał pojęcia co robi.

W takim razie działką bez dostępu do drogi nie może być budowlaną.

A z drugiej strony autor tematu pokazuje dwie mapki gdzie na drugiej nie widać działki 139/16.

Link do komentarza
1 godzinę temu, Filipksw napisał:

 W związku z tym mam pytanie czy będzie możliwe uzyskanie nowych warunków zabudowy dla działki 139/15 (rolna klasa V, pozostałe warunki spełnione) pomimo tego że właścicielem działki 139/16(pas na rozbudowę drogi mający bezpośredni kontakt z drogą gminną) jest inna osoba?

 

2020-02-16_180205.png.56118bbe3ddb4a37e0b0b66adf60e91a.png

Chyba jest jasność.

Link do komentarza
5 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Jeśli na ten obszar nie został później przyjęty MPZP, to warunki zabudowy są nadal ważne i wystarczy je przepisać na nowego właściciela, a poszerzenie drogi następuje z powierzchni działki 139/15. 

Na nowego właściciela WZ będą przepisane po zakupie działki, przed zakupem WZ muszą być aktualne do sporządzenia aktu notarialnego.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...