Skocz do zawartości

Wiata/zadaszenie tarasu - Łomianki/Warszawa


Recommended Posts

7 minut temu, Elfir napisał:

Drewniana na indywidualne zamówienie wcale nie będzie dużo tańsza.

To jest kolejny przykład że nie masz pojęcia o czym piszesz. Za pergole z drewna 4m X 4m jak na indywidualne zamówienie cena normalna  a nie z kosmosu waha się około od 2 tys do 4 tys.

8 minut temu, Elfir napisał:

Pergola z pergotendą 4x4 m 10-15 tyś.

I chcesz powiedzieć że zwykły, szary człowiek który zarabia 3-5 tys zł na miesiąc kupi sobie pergolę za 15 tys albo ławeczkę za 2 tys z oferty tej firmy.

Link do komentarza

Człowieka, który zarabia 5 tyś na miesiąc nie stać na ogród z zaawansowaną architekturą ogrodową. Nie stać go też na zlecanie prac - musi wszystko robić samemu.

2 tysiące to będzie w Poznaniu kosztować robocizna za pergolę, bez materiału. A to i tak tanio.

Pracuję w końcu w tym zawodzie i znam stawki. 

Tutaj dziewczyna robiła sama zwykłą drewutnię i zapłaciła 2700 zł za materiały: 

https://www.houseloves.com/blog/2017/8/9/jak-zbudowac-drewutnie

A miała samochód, którym dało się przewieźć długie kantówki oraz narzędzia: wiertarki, szlifierki.

 

Więc raczej ty nie masz pojęcia o cenach. 

 

A wiata, o której pisałam jest z aluminium, wiec to oczywiste, że cena będzie wyższa od drewna.
I nie napisałam, że to najtańsza oferta na rynku. Ale, że rozsądna.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
18 godzin temu, Elfir napisał:

Więc raczej ty nie masz pojęcia o cenach. 

Mam i to dobre rozeznanie i nie sądź że nie wiem że takie ceny są bo napisałem że to ceny z kosmosu i nikomu nie bronię zakupu takich rzeczy, nie mój cyrk nie moje małpy, ale twierdzenie że to ceny przystępne zakrawa trochę na żart.

Ja umie  dużo rzeczy zrobić sam i dużo ludzi tu piszących tez wykonuje różne rzeczy samodzielnie bo wychodzą z założenia po co płacić za coś co można zrobić samemu, ma sie wtedy podwójna radość i korzyść.

I nie potraktuj tego jak zwykle osobiście ale powiedz mi dlaczego nie kupiłaś kompletu ogrodowego za kilkanaście tysiaków tylko  o ile dobrze pamiętam coś ponad tys złotych.

Gdzie z oferty do której zapodałaś linka wcześniej,  ławeczka aluminiowa kosztuje 2 tys, dla mnie to cena z kosmosu a dla drugiego cena przystępna a dla gościa co śpi na kasie to jak za darmo, tylko tu ludzie nie piszą i nie czytają co mają wypchane portfele tylko zwykli szarzy ludzie.

 

18 godzin temu, Elfir napisał:

Tutaj dziewczyna robiła sama zwykłą drewutnię i zapłaciła 2700 zł za materiały: 

https://www.houseloves.com/blog/2017/8/9/jak-zbudowac-drewutnie

A miała samochód, którym dało się przewieźć długie kantówki oraz narzędzia: wiertarki, szlifierki.

Nie jestem aż taki ciemny i naiwny aby wierzyć w to co tam jest pokazane  a raczej napisane. Na zdjęciach widać jak nic że tą drewutnie robi jej wyspecjalizowana ekipa która ma pojęcie o tym co robi i widać to nawet po profesjonalnych różnych elektronarzędziach jakie są używane do budowy, więc pisanie że to sama zrobiła jest na wyrost. 

Chyba że jak ta Pani pisze że to zrobił jej mąż który ma firmę budowlaną w co głęboko wątpię z pewnych powodów. Ludzie ich pokroju nie babrają się w majsterkowanie, oni płacą i wymagają.

18 godzin temu, Elfir napisał:

Swoją drogą dla klienta szukałam ogrodzenia z kompozytów. Gotowe systemowe kosztowało 2 tyś za przęsło 250x180 z słupkami. Za materiał.

No i dobrze, jak go stać na to, to przecież ja nie będę mu tego bronił :) 

Link do komentarza

mhtyl - czy autorka zapytała "jak wykonać wiatę"? Nie. Zapytała, kto by jej zbudował. Czyli nie planuje robić tego sama. A tym samym musi liczyć się z kosztami robocizny a nie tylko materiału. 

Ja też tego bym nie zrobiła - ani nie mam narzędzi, ani samochodu do wożenia długich dech, ani miejsca na działce, by rozłożyć się z materiałem, ani nikogo do pomocy. 

 

Na jakiej podstawie oceniasz z góry możliwości nabywcze autorki zapytania?

 

Jeśli bym szukała aluminiowej wiaty/pergoli, to ta oferta by mnie zainteresowała.

Mam porównanie z cenami takich pergoli, bo na targach jestem co roku i kilka lat temu, gdy to była nowość (system zadaszenia z materiału sterowany elektrycznie, żaluzjowe ścianki), ceny były trzykrotnie wyższe. Kombinowałam z moim wykonawcą jak zrobić to taniej, ale aby utrzymać wysoki poziom estetyczny i techniczny nijak nie byliśmy w stanie wycenić poniżej 15-18 tyś. Spawanie aluminum, malowanie proszkowe, szycie plandeki - jak nie masz zakładu który robi od A do Z, to wożenie od fachowca do fachowca materiału podnosi koszta.

 

Poszłam raz z zaprzyjaźnioną właścicielką firmy zakładającej ogrody (w tym mojego projektu) na Gardenią. Oglądamy produkty producenta architektury ze stali nierdzewnej. Daje nam cenniki. Ja oddaję, bo mówię, że mi się nie przyda, zbyt wysokie ceny jak na moich klientów. A właścicielka firmy w śmiech i mówi, że od ręki niektórzy jej klienci to wezmą.

 

Z tym płotem to dla klienta też cena była zaporowa i kombinowaliśmy coś podobnego, ale taniej. 

Niemniej chodzi o to, że skoro są producenci (i to nie jeden) w takich cenach, są też nabywcy w takich ilościach, by produkcja się opłacała.
Więc nie ma co z góry zakładać, że coś jest za drogie dla drugiego człowieka.

 

***

Autorka linkowanego bloga sama się "babrała" pracami w domu.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
18 minut temu, Elfir napisał:

mhtyl - czy autorka zapytała "jak wykonać wiatę"? Nie.

Ty mnie  jak zwykle nie rozumiesz. Podam do porównania że nie wszyscy kupują auta np Skoda, są tacy co jeżdżą  Maybachami :) 

Chodzi o cenę towaru i jego nabywcę.

A jakie ma możliwości finansowe autorka tematu to mnie akurat najmniej obchodzi bo  ja jej nie odpisywałem :) i wątpię aby jeszcze tu zajrzała bo jak zadała pytanie tak jej tu nie widzieliśmy.

25 minut temu, Elfir napisał:

Autorka linkowanego bloga sama się "babrała" pracami w domu.

Nie mówimy o domu tylko o drewutni a jej ona sam nie robiła, więc po co te kłamstwa a z Twojej strony stronniczość. To Twoja koleżanka czy co?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...