Skocz do zawartości

Historia edycji

Platinum_

Platinum_

1 godzinę temu, retrofood napisał:

 

Jak duży powinienem zastosować zbiornik ? Ciężko jest mi powiedzieć ile tak naprawdę tej wody będę potrzebował.  Mam tam narazie jakieś 250 krzewów i będę je miał jeszcze długi czas. Jestem w stanie chociaż trochę oszacować ile wody potrzeba mi na takie jednorazowe podlewanie ?

Platinum_

Platinum_

1 godzinę temu, retrofood napisał:

Ja, gdybym zbierał wodę, to w tym celu aby ją wykorzystać. Woda z dachu, z glonami, nie może stać w zbiorniku, bo będzie smród i komary. Ja bym np. podlewał ogródek i w ciągu kilku dni zbiorniki byłyby puste.

A co Ty masz zrobić to nie wiem, bo skoro wody masz pod dostatkiem... ja bym jej w ogóle nie gromadził. Po co? Skoro dotychczas nikt jej nie zbierał i jeziora nie było, to znaczy, że działka ją wchłaniała. I nadal wchłaniać będzie, tym bardziej, że deszczów coraz mniej.

Wody mam po dostatkiem ale na potrzeby własne typu zmywanie, prysznic , toaleta. O podlewaniu podwórka nie ma mowy bo woda ze wspólnego zbiornika i byla by afera. I ide w tym kierunku teraz ze jej nadmiar pójdzie ze zbiornika do rzeki a resztę miał bym na podlewanie.  Teraz pytanie odnośnie smrodu i komarów... ta woda po prostu nie może długa tam być w ziemi i tyle Tak?

×
×
  • Utwórz nowe...