Skocz do zawartości

Gotowa zaprawa w workach zamiast tradycyjnej?


Recommended Posts

Stały skład, nie kurzenie cementem, nie rozsypywanie piasku, nie bawienie się plasytfikatorami...

 

Określona miarka wody do betoniarki, worek zaprawy, parę minut mieszania i... do roboty...

 

 

SAME PLUSY!!!

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry,

 

przede wszystkim zaletą jest wygoda, porządek na budowie. Inną bardzo ważną zaletą jest stabilność produktu. Kupując zaprawy w workach mamy pewność, że spełniają deklarowane parametry. W przypadku robienia zapraw "na oko" (na liczbę łopat) nikt nie zagwarantuje stabilności mieszanki pod względem np. wytrzymałościowym. W przypadku zapraw workowych, zostaje wymieszanie ich z wodą, ew. odczekanie chwili na aktywację dodatków i ponowne przemieszanie. Zatem sprawdzamy ilość wody i trzymamy się wytycznych w kartach technicznych. :)

Zachęcamy do wypróbowania cienkowarstwowych zapraw murarskich Weber (o ile producent przewiduje zastosowanie takich przy zakupionych bloczkach): https://www.pl.weber/search-content/content_type/product/activities/zaprawy-murarskie-54 oraz innych gotowych mieszanek (jastrychów, tynków). :91_thumbsup:

 

Zapraszamy do kotnaktu.

 

Link do komentarza
Dnia 14.02.2020 o 19:54, Platinum_ napisał:

Witam. Za dwa miesiące zaczynam budowę domu . Pustak jaki wybrałem to prefabet. 

Z tego co widzę wymaga zaprawy do robienia cienkich spoin.

Ponad dekadę temu (a zaraz prawie dwie) wybrałem na tamten czas do mojej technologi, zaprawę ciepłochronną, która pozwalała przy okazji na murowanie cienką spoiną.

Zrobiłem tak, ponieważ nie miałem zamiaru w przyszłości dodatkowego ocieplenia budynku.

Jeśli masz zamiar nie stosować ocieplenie - wybierz tę opcję.

Jeśli masz w projekcie docieplanie - rób najtaniej, czyli tradycyjną zaprawą z betoniarki, przygotowaną na budowie.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...