Skocz do zawartości

Ajkie deskowanie na dachu?


Recommended Posts

Przebudowuję dom po moich dziadkach i mam mały problem z dachem a dokładnie z jego deskowaniem Jedni mi radzą, żeby zastosować deskowanie a później papę, a inni żeby obrazu na cegle położyć folie i blachę.

Chce poddasze zrobić mieszkalne a dach ma być kopertowy. Nie wiem jak mam zrobić. Dlatego się zwracam do was żebyście mi pomogli. Chciałbym wiedzieć jakie są wady i zalety tych dwóch zastosowań i dokonać dobrego wyboru.
Link do komentarza
Na dachu przykrywającym poddasze użytkowe zawsze kładziona jest folia paroprzepuszczalna (bezpośrednio na krokwiach), umożliwiająca odparowanie ewentualnej wilgoci z ocieplenia. Natomiast deskowanie, które powinno być odsunięte od folii - przybijane do kontrłat gr. ok 3 cm - montuje się w przypadku pokryć płaskich np. z gontów bitumicznych, blachy płaskiej. Inne pokrycia, układane na łatach nie wymagają ułożenia deskowania i wystarczającą ochronę przed ewentualnymi przeciekami zapewnia sama folia.

Zatem deskowanie pod blachodachówki - a o takie pokrycie chyba chodzi - staje się niepotrzebnym wydatkiem. Ponadto w przypadku ułożenia desek i przykrycia papą konieczne będzie utworzenie szczeliny wentylacyjnej w pobliżu kalenicy umożliwiającej cyrkulację powietrza pod pokryciem.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...