Skocz do zawartości

Czym wypełnić fundamenty ?


Recommended Posts

Rzeczywiście głupie pytanie zadałem.  

Czy powinienem wybierać cała ziemię aż do samych ław? Czy zostawić ziemię i wykopać tylko aby fachowiec miał miejsce murowac bloczki?

I jeżeli bym nie ruszał większości ziemi to co nasypac na sama górę? Dosypać ziemi czy raczej coś innego?

Link do komentarza
3 godziny temu, Platinum_ napisał:

Rzeczywiście głupie pytanie zadałem.  

Czy powinienem wybierać cała ziemię aż do samych ław? Czy zostawić ziemię i wykopać tylko aby fachowiec miał miejsce murowac bloczki?

I jeżeli bym nie ruszał większości ziemi to co nasypac na sama górę? Dosypać ziemi czy raczej coś innego?

Sorry, ale ja kompletnie nie wiem co chcesz budować, jak głęboko kopać (i po co), czy maja tam być piwnice, czy nie... Niestety, to Ty masz wiedzę o swoich zamiarach i dopóki się nią nie podzielisz, to błędy w odpowiedziach mogą być bardzo duże.

Link do komentarza
6 godzin temu, retrofood napisał:

Sorry, ale ja kompletnie nie wiem co chcesz budować, jak głęboko kopać (i po co), czy maja tam być piwnice, czy nie... Niestety, to Ty masz wiedzę o swoich zamiarach i dopóki się nią nie podzielisz, to błędy w odpowiedziach mogą być bardzo duże.

Ława na głębokości jednego metra. Potem bloczki betonowe do góry . Pół metra gdzieś nad poziom terenu. Piwnic brak tylko pod schodami pomieszczenie 60cm niżej względem parteru. 

4 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Warstwę roślinną (ok. 30 cm) z pewnością trzeba w całości usunąć -reszta zależy od warunków wodno-gruntowych i głębokości posadowienia.

Podczas kopania wody zauważyłem że jest tam bardzo dużo kamienia mieszanego z ziemią... najprawdopodobniej stare koryto rzeczne ale nikt tego nie pamięta . Ława zaczynać się będzie na głębokości 1m.

4 godziny temu, uroboros napisał:

Jakiego rodzaju masz "ziemię"?

Z tego co do tej pory dostrzegłem to jest w niej sporo kamienia . 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...