Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
TomaszNS84

Budowa 1/2 domu / ocena realności projektu / proszę o opinie

Recommended Posts

Witam

Mam zdolność kredytową na 150.000zł. Obecnie wynajmuje mieszkanie koszty miesięcznie około 1850zł, chciałbym je zmniejszyć poprzez zakup/budowę czegoś swojego aby te koszty zmniejszyć.

Myślę o pewnym rozwiązaniu. Chodzi o wybudowanie 50% projektu domu który mi się spodobał, tak aby móc wprowadzić się do wybudowanej części ok (60m) a resztę wykańczać w kolejnych etapach.

Konsultowałem to w paru miejscach i wychodzi że przy oszczędnej wersji z dużym wkładem własnej pracy jest to realne w tej cenie.

Czytam trochę o odbiorach budowlanych i jest mowa o zgodności z projektem przy odbiorze.

Co o tym sądzicie? Jak oceniacie realność tego projektu?

22 minuty temu, TomaszNS84 napisał:

Co o tym sądzicie? Jak oceniacie realność tego projektu?

Jeżeli chcesz brać kredyt to zapomnij, banki udzielają dwa, trzy lata karencji na wybudowanie domu nie będą czekały w nieskończoność aż skończysz dom.

24 minuty temu, TomaszNS84 napisał:

Czytam trochę o odbiorach budowlanych i jest mowa o zgodności z projektem przy odbiorze.

Nie do końca jest to prawdą bo w czasie budowy masz prawo coś tu i coś tam w projekcie zmienić i jeżeli są to zmiany nieistotne to tylko wpis w dzienniku budowy, jeżeli zmiany istotne to architekt lub projektant musi nanieś zmiany.

27 minut temu, TomaszNS84 napisał:

Myślę o pewnym rozwiązaniu. Chodzi o wybudowanie 50% projektu domu który mi się spodobał, tak aby móc wprowadzić się do wybudowanej części ok (60m) a resztę wykańczać w kolejnych etapach.

Takie coś by  i może przeszło ale chyba tylko w tym układzie że np robisz parter na gotowo a poddasze w stanie surowym zamkniętym z instalacjami. Tylko czy to ma sens? Będziesz mieszkał na parterze a na poddaszu będziesz miał budowę co siłą rzeczy przeniesie sie na parter  parter.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Ja bym tym Januszom biznesu wpierniczył taki podatek, od tego kombinatorstwa żeby im się odechciało tego wynajmowania i żerowania na innych w gorszej sytuacji finansowej. Do tego jaki jest sens wynajmowania kanciapy jak lepiej wziąć pożyczkę i spłacać raty, mając w przyszłości swoją własność, niż paść kombinatorów którzy zarobili trochę kasy na zmywaku, a teraz będą zgrywać biznesmenów w kraju, zamiast się wziąć do uczciwej pracy. No takie mam poglądy w tym temacie i nie zmieni tego nic. No cóż powiedzieć ?............masz rodzinę i znajomych kombinatorów.   No jak czytam takie pierdoły - dwa,  czy jedno podzielić na trzy to mi się sam scyzoryk otwiera w kapsie.  Kufa najlepiej podzielcie na pińć, to będzie jeszcze większy biznes.
    • Witam, Chciałbym się dowiedzieć jak poprawnie zaizolować poziomo sytuację kiedy garaż w dylatacji z budynkiem łączy słup dolewany do termoizolacji XPS. Obecnie wygląda to tak:     Rozumiem że w takiej sytuacji izolacja pozioma występuje dwukrotnie - na ławie i później na ścianie z bloczka czyli pod gazobetonem (zaznaczone czerwonym poniżej). Czy łączymy je później pionową izolacją na ścianie z bloczka betonowego? A co w sytuacji gdy występuje słup wylewany w jednym ciągu z przyszłym stropem? Pod słupem będzie izolacja pozioma ale później już nie mam takiej możliwości (musiałbym słup wylewać na raty). Czy wystarczy taki słup zaizolować tylko pionowo od zewnątrz?  
    • A może jeść, pić i lulki palić i karczmy rozwalać
    • A co w tym złego czy nagannego? Zupełnie nie rozumiem o co ci chodzi. Przecież na zakup nieruchomości zarobili uczciwie.  Mają pracować i pieniądze chować do skarpety czy co? 
    • Spokojnie, demo!!!To nie jest kombinowanie, tylko lokata kapitału!   To właśnie dobrze o nich świadczy, że nie rozpieprzają kasy, tylko inwestują i zabezpieczają się na przyszłość!!!   Żeby  UTRZYMYWAĆ SIĘ z wynajmu, to te dwa mieszkanka nie wystarczą, trzeba by mieć kamienicę, ale mogą podbudować budżet domowy przy jakiejś pracy...   To nie jest ich wymysł... większość deweloperskich mieszkań o powierzchni do ok. 50 m2 wykupują zamożni ludzie pod wynajem... Sam przed dziesięciu laty robiłem trzy mieszkania, które przez inwestorów od razu były przeznaczone na wynajem... Córka mojej koleżanki, która po kłótni z mamą jeszcze w ubiegłym wieku tuż przed maturą uciekła z domu z plecakiem ciuchów, pracowała od zmywaka, przez kelnerstwo, teraz zarządza kadrami w niewielkiej sieci hoteli, kosi dużą kasę i oprócz wykupienia domku w UK, wyjazdów na Karaiby itp, ma w Lublinie cztery mieszkania dla studentów i przymierza się do zakupu kolejnych, przy czym ostatnio mówiła, że nie planuje powrotu do Polski... szuka zarządcy tych mieszkań... Kuzynka mojej lepszej połowy właśnie kupiła w Gdyni 56 m2 w budynku z 1954 roku, szuka ekipy do remontu i dopytywała jak wymienić podłogę, aby było tanio i nie żal, jak lokator ją zniszczy... Dokładnie tak ma być!!! Przy czym, najpierw zarobi na remoncie ekipa budowlana i meblująca lokale!
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...