Skocz do zawartości

Budowa 1/2 domu / ocena realności projektu / proszę o opinie


TomaszNS84

Recommended Posts

Witam

 

Mam zdolność kredytową na 150.000zł. Obecnie wynajmuje mieszkanie koszty miesięcznie około 1850zł, chciałbym je zmniejszyć poprzez zakup/budowę czegoś swojego aby te koszty zmniejszyć.

 

Myślę o pewnym rozwiązaniu. Chodzi o wybudowanie 50% projektu domu który mi się spodobał, tak aby móc wprowadzić się do wybudowanej części ok (60m) a resztę wykańczać w kolejnych etapach.

 

Konsultowałem to w paru miejscach i wychodzi że przy oszczędnej wersji z dużym wkładem własnej pracy jest to realne w tej cenie.

 

Czytam trochę o odbiorach budowlanych i jest mowa o zgodności z projektem przy odbiorze.

 

Co o tym sądzicie? Jak oceniacie realność tego projektu?

 

 

Link do komentarza
22 minuty temu, TomaszNS84 napisał:

Co o tym sądzicie? Jak oceniacie realność tego projektu?

 

Jeżeli chcesz brać kredyt to zapomnij, banki udzielają dwa, trzy lata karencji na wybudowanie domu nie będą czekały w nieskończoność aż skończysz dom.

24 minuty temu, TomaszNS84 napisał:

Czytam trochę o odbiorach budowlanych i jest mowa o zgodności z projektem przy odbiorze.

 

Nie do końca jest to prawdą bo w czasie budowy masz prawo coś tu i coś tam w projekcie zmienić i jeżeli są to zmiany nieistotne to tylko wpis w dzienniku budowy, jeżeli zmiany istotne to architekt lub projektant musi nanieś zmiany.

27 minut temu, TomaszNS84 napisał:

Myślę o pewnym rozwiązaniu. Chodzi o wybudowanie 50% projektu domu który mi się spodobał, tak aby móc wprowadzić się do wybudowanej części ok (60m) a resztę wykańczać w kolejnych etapach.

Takie coś by  i może przeszło ale chyba tylko w tym układzie że np robisz parter na gotowo a poddasze w stanie surowym zamkniętym z instalacjami. Tylko czy to ma sens? Będziesz mieszkał na parterze a na poddaszu będziesz miał budowę co siłą rzeczy przeniesie sie na parter  parter.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...