Skocz do zawartości

Zgrzanie papy z obróbką metalową


Recommended Posts

Szanowni forumowicze, 

mam problem z ciągle odklejającą się papą od obróbki blacharskiej tarasu, najpierw papa była zgrzana i po kilku tygodniach się odkleiła, później próbowałem gruntować i zgrzać jeszcze raz, ale nic to nie dało... po jakimś czasie znowu się odkleja.

Doradźcie czym to ze sobą skleić, aby trzymał się na lata - poniżej zdjęcie podglądowe po odklejeniu papy.

 

1.jpg

Edytowano przez kamien13 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Może podłoże było mokre i zrobił się pęcherz a potem się odspoiła.

Poza tym na fotce wygląda tak, jakb była klejona na styk z blachą, czy jakoś dziwnie wygięta. Z tego, co wiem, to papa musi mieć płasko, bo się kurczy i rozszerza. Na płaszczyznach pod kątem do siebie wkleja się paski papa na papę. Może to jest ten problem. No i zakład (zachodzenia papy na siebie), na blachę musi mieć przynajmniej 10cm. 

 

Ale - wejdź sobie na stronę Matizol, producenta papy zgrzewalnej - jest tam kilka samouczków, pamiętam, że jak kupiłem dla siebie na dach, to mi przysłali całe wydawnictwo z płytką z video. Na you ube też pełno przykładów.

Link do komentarza

Witam. Powinna po podgrzaniu spokojnie się przykleić, może za słabo podgrzałeś, a może blacha jest zabrudzona jakimś środkiem, ciężko powiedzieć gdyż rzadko papa po przyklejeniu odkleja się tylko z blachy. Wyczyść blachę, może szczotką drucianą i spróbuj ją ponownie dobrze podgrzać i przykleić. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
2 godziny temu, kamien13 napisał:

Niestety zgrzewałem drugi raz i na sucho i po gruntowaniu a i tak się odkleiło :/, myślę może jak zrobi się troche cieplej to spróbować lepikiem na zimno?

Może przegrzałeś tą papę na tym odcinku. Ja bym jednak spróbował dać trochę lepiku na gorąco. Nawet wytopić z kawałka papy zgrzewalne w tym miejscu. Ale rzeczywiście najpierw oczyścić miejsce z przepalonego lepiku, papy - jeśli takie resztki są.

Ważne: Całość - podłoże i papa muszą być wysuszone.

 

Teraz trudno o to wysuszenie - są specjalne lepiki na zimno - na mokre powierzchnie - ale nie wiem, czy to jest tak mocne, jak na zimno. I czy w razie czego potem znowu można nagorąco lepik zastosować?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...