Skocz do zawartości

Bujające się biurko


Art.

Recommended Posts

Gość mhtyl
3 minuty temu, Art. napisał:

Cześć, mam spory problem z nowym biurkiem. Dziś złożyłem biurko i cały blat się buja, dosłownie lekko złapie za biurko i się rusza. Da się coś z tym zrobić? 

Jak widać na fotce ten blat ma małą powierzchnie oparcia dlatego jest niestabilny. Musiałbyś go usztywnić za pomocą najlepiej i chyba najprościej za pomocą kątowników wzmacniających. Coś jak na fotkach poniżej.

images?q=tbn:ANd9GcQeuTPdtydZUZsXMRBk54Yimg_3247.jpgwww.remontibudowa.pl-SIMPSON-STRONG-TIE-d_25343_MEB-_Katownik_GO_PLASTBIALY__100

Link do komentarza
Gość mhtyl
5 minut temu, uroboros napisał:

Daj z tyłu biurka dwie poziome listwy/poprzeczki ok.10 - 15 cm szerokości,  dobrze przymocowane do płyt stanowiących nogi  biurka - to powinno ustabilizować mebel.

Ale przecież już są z tyłu biurka takie wzmocnienia co prawda niepoziome ale pionowe z kawałka płyty po obu stronach, z prawej w kolorze białym a z lewej w okleinie imitującej drewno. Wątpię aby poprzeczki coś dały.

20200206_201417.jpg

Link do komentarza
21 minut temu, uroboros napisał:

Daj z tyłu biurka dwie poziome listwy/poprzeczki ok.10 - 15 cm szerokości,  dobrze przymocowane do płyt stanowiących nogi  biurka - to powinno ustabilizować mebel.

Bardziej na 15 niż 10. A najlepiej jedna, taka szerokości z 20 cm lub więcej. Wystarczy z płyty pilśniowej, może być lekka, ale załatwi sprawę.

Link do komentarza
17 minut temu, uroboros napisał:

Płyta pilśniowa, czy raczej z hdf, nie załatwi sprawy - musi być coś grubego, sztywnego, czyli płyta laminowana meblowa.

No pacz pan, a u mnie taka "listwa" pilśniówki była założona fabrycznie. I się nie kołysało. Będę na wsi, to sfotografuję, bo biurko wciąż stoi.

Link do komentarza
1 godzinę temu, mhtyl napisał:

już są z tyłu biurka takie wzmocnienia

To są takie wzmocnienia, które mają ładnie i stylowo wyglądać, a jak widać nic nie wzmacniają :bezradny:

26 minut temu, retrofood napisał:

biurko wciąż stoi.

Pewnie przy blacie są "konkretniej" mocowane i przez to wystarczy hdf-ka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...