Skocz do zawartości

Dolewanie betonu do ław


Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie dolewania kawałka bloku betonu do istniejących ław. Żeby załagodzic kąt rur drenazowych, oraz by wyeliminować studzienki, chciałem dolac do narożników ław wykuszu takie trójkątne betonowe bloki o bokach 70x70cm, wysokość 40 cm ze spadkiem żeby woda spływała. Masa tego bloku to ok 180kg przy założeniu że 1m3 waży 1800kg. Pierwotnie chciałem dolac w szalunkach jako samonośne ale teraz myślę czy może wywiercić otwory i wkleić na klej chemiczny Hilti (bo akurat taki mam, do prętów zbrojeniowych) kilka prętów 12mm żeby to się nie oderwało. Ale z drugiej strony boję się żeby podczas pracy i osiadania budynku nie uszkodziło mi ław, więc może lepiej samonośne? Co sądzicie?

A ja mam pytanie odnośnie dolewania kawałka bloku betonu do istniejących ław. Żeby załagodzic kąt rur drenazowych chciałem dolac do narożników wykuszy takie trójkątne betonowe bloki o bokach 70x70cm, wysokość 40 cm ze spadkiem żeby woda spływała. Masa tego bloku to ok 180kg przy założeniu że 1m3 waży 1800kg. Pierwotnie chciałem dolac w szalunkach jako samonośne ale teraz myślę czy może wywiercić otwory i wkleić na klej chemiczny Hilti (bo akurat taki mam, do prętów zbrojeniowych) kilka prętów 12mm żeby to się nie oderwało. Ale z drugiej strony boję się żeby podczas pracy i osiadania budynku nie uszkodziło mi ław, więc może lepiej samonośne? Co sądzicie?

b7366801d73dbce5gen.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...