Skocz do zawartości

Rodzaje szyb stosowanych w budownictwie jednorodzinnym


Recommended Posts

Gość mhtyl
2 minuty temu, zenek napisał:

Szkoda, że nie ma w artykule adresów firm sprzedających szyby zespolone na wymiar dla odbiorcy detalicznego.

Ale po co Ci sama szyba zespolona? Co z nią byś zrobił?

Jeżeli chcesz kupić taki pakiet dwu czy trzy szybowy to wystarczy jak zgłosisz się do pierwszego lepszego producenta okien i tam złożysz zamówienie.

Link do komentarza
1 minutę temu, mhtyl napisał:

Jeżeli chcesz kupić taki pakiet dwu czy trzy szybowy to wystarczy jak zgłosisz się do pierwszego lepszego producenta okien i tam złożysz zamówienie.

No właśnie nie - producent zazwyczaj nie sprzedaje prywatnemu klientowi - interesuje go tylo hurt i pośrednik handlowy. A to rodzi określone koszty.

5 minut temu, mhtyl napisał:

Co z nią byś zrobił?

Włożył zamiast pojedynczej - u mnie sie da :14_relaxed: - a stolarka mi sie podoba, więc nie chcę zmienić :13_upside_down:

Link do komentarza
Gość mhtyl
9 minut temu, zenek napisał:

No właśnie nie - producent zazwyczaj nie sprzedaje prywatnemu klientowi - interesuje go tylo hurt i pośrednik handlowy. A to rodzi określone koszty.

 

To szukaj u innego. Lokalni producenci okien pakiety szybowe zamawiają w wyspecjalizowanych firmach więc jaki problem zamówić odpowiedni pakiet i sprzedać go klientowi. 

Kilka lat temu w firmie lokalnej produkującej okna kolega z pracy zamówił sam pakiet szybowy bo w oknie szyba mu strzeliła, jedyne co musiał sprawdzić oprócz oczywiście wymiarów szer X wys to jeszcze grubość pakietu. Pakiet sam zakładał.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mniej niż 90 cm nie uda się uzyskać niestety bo niebezpiecznie blisko będę zbliżał się do zbrojenia ławy. Kanalizacja jest głęboko a do tego mam działkę w dołku i muszę zrobić wysoki fundament żeby zrównać się z drogą. Stąd te problemy.   rewizja w postaci studzienki kanalizacyjnej jest właśnie tym miejscem do którego muszę zrobić ten większy spadek i ona jest na mojej działce więc mam dostęp. Nie do końca w linii proste, myślę że 2 kolana 30 stopni będą potrzebne Jak zmienię trochę projekt wewnętrzny to uda mi się zwiększyć odległość do 9.5 metra Ewentualnie mogę jeszcze przesunąć o 1.5 metra rewizję i uzyskam między domem a rewizją 11 metrów 
    • [url=http://zmkshop.ru/uslugi/stroitelstvo-avtomoyki-i-stantsii-avtozapravki-azs/]завод металлоконструкций здания азс[/url]
    • Chcesz przez to powiedzieć, że bardziej poziomo, zapewne przez różnicę poziomów na działce, nie da się zrobić? Ten siedmiometrowy odcinek z domu do rewizji jest w linii prostej? Rewizja przy wyjściu z domu jest wykonana i dostępna? Dopuszczalny, ale według moich nauczycieli - nieco ryzykowny... Bardziej stałe "odpadki" nie są porywane cieczą, przyklejają się do dna rury, ciecze przepływają nad nimi... Na tych przyklejonych tworzą się zatory i korki... Dlatego pytam o rewizję, które pozwalają na udrażnianie kanalizacji...
    • Cześć,   chciałbym poradzić się w kwestii kanalizacji. Otóż mój problem wygląda tak, że pomiędzy domem a studzienką rewizyjną kanalizacji, którą mam na działce uda mi się maksymalnie uzyskać różnice wysokości 90 cm na 7 metrach odległości.  Daje to spadek rury na tym odcinku około 13%.    Reasumując, na domu spadek 2%, pomiędzy domem a studzienką (7 metrów) 13% i pomiędzy studzienką a główną nitką 4%   Ja wiem, że optymalny spadek to 2% natomiast interesuje mnie czy ktokolwiek był zmuszony użyć tak dużego spadku i u niego to funkcjonuje. Znalazłem kilka informacji, że dopuszczalny jest spadek 15%.   Pozdrawiam Mikołaj.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...