Skocz do zawartości

Recommended Posts

1 godzinę temu, marika331 napisał:

Z góry dziękuję za dobre rady!

Chyba dobrej rady nie będzie... :bezradny:

Po pierwsze - lepszą izolacją byłaby wełna mineralna albo - tak jak pisze MrTomo - korek.

Po drugie - tylko rozmowy, perswazje, a w ostateczności - straż miejska, policja...

Po trzecie - pracuje cała konstrukcja budynku.

Link do komentarza
1 godzinę temu, uroboros napisał:

Chyba dobrej rady nie będzie... :bezradny:

Po pierwsze - lepszą izolacją byłaby wełna mineralna albo - tak jak pisze MrTomo - korek.

Po drugie - tylko rozmowy, perswazje, a w ostateczności - straż miejska, policja...

Po trzecie - pracuje cała konstrukcja budynku.

Też chciałem swój problem (podobny do tego z tematu) rozwiązać wełną zakrytą płytą gipsową.

Było lepiej, ale do ideału duuuuuużo brakowało.

Zdecydowałem wybudować dom i wyprowadzić się.

Dzisiaj jestem wdzięczny tym upierdliwym głośnym sąsiadom z góry, za zmotywowanie do przeprowadzki i zdeterminowanie aby to zrobić jak najszybciej.

 

Link do komentarza
12 godzin temu, marika331 napisał:

Przykleiliśmy 10 cm warstwę styropianu, ale to niewiele pomogło.

styropian nie tłumi, chyba że specjalny do tego celu. Może tez powodowac zawilgocenie stropu (sufitu).

Najlepiej niestety tłumiłaby pływająca podłoga (z izolacją akustyczną np z wełny min) u sąsiadow.

Kłopot jest taki, że odgłosy przechodzą przez płytę stropową i ściany.

 

A jaka masz wysokość pomieszczenia?

 

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, marika331 napisał:

Czy doklejenie styropianu akustycznego by coś dało? Czy lepszy korek. Z sąsiadami nie można się dogadać:(

ja bym zdjął ten styropian i zrobił sufit podwieszony z wełną mineralną akustyczną. Profile sufitu podwieszonego zamocowałbym na wieszakach osadzonych w stropie na kołkach elastycznych. Najlepiej, gdyby do stropu też był przyklejony jakiś koc z wełny mineralnej i żeby była szczelina między tymi dwoma wełnami.

Całość by miala pewnie jakieś ok. 15cm.

Jednak jest pewne niebezpieczeństwo skraplania się pary nad tym podwieszonym stropem.

 

Nie wiem, jakie odgłosy tam masz, ale dźwięki niższe kumulują się, i generują w narożnkach ścian i sufitu - i tam ewntualnie można też dodatkowo założyć takie kliny.

 

To generowanie wzmocnienia niskich częstotliwości jest zwykle przez źrodło dźwięku w pomieszczeniu wytłumianym, tnie wiem, jak to jest z odglosami z zewnątrz - ale wydaje się, że też takie dźwięki przez narożniki szczegolnie w pokojach zbliżonych do kwadratu i sześcianu są mocno wzmacniane.

 

To teoria - w praktyce niwelowanie odgłosów w mieszkaniach w blokach jest b. trudne. 

Link do komentarza
8 godzin temu, zenek napisał:

bym zdjął ten styropian i zrobił sufit podwieszony z wełną mineralną akustyczną. Profile sufitu podwieszonego zamocowałbym na wieszakach osadzonych w stropie na kołkach elastycznych. 

Czyli coś jak tutaj.

 

 

gf-dkSw-vWQw-vu4c_wygluszony-sufit-w-mieszkaniu-664x442-nocrop.png.145530cb434c58e147b1ed91a4f115f5.png

 

Tutaj zastosowano podwójna warstwę gk.

 

Zastanawiam się, moze jak już jest ten styropian to może go zostawic i tylko dołożyć te wieszaki i watę. 

Miejsce jest.

Swoją drogą, co to za budownictwo, że sufity na 2,80m?

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, MrTomo napisał:

jak już jest ten styropian to może go zostawic i tylko dołożyć te wieszaki i watę. 

A jak dostać się do sufitu żeby wieszak zamontować przez te 10 cm styropianu?

 

9 godzin temu, zenek napisał:

na wieszakach osadzonych w stropie na kołkach elastycznych

Co to są te kołki elastyczne? Jeśli masz na myśli te "plastikowe", to z nimi ostrożnie, bo już niejeden sufit wylądował na podłodze właśnie przez zastosowanie takich kołków... a jeszcze jak podwiesisz  

1 godzinę temu, MrTomo napisał:

podwójna warstwę gk

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, MrTomo napisał:

jak już jest ten styropian to może go zostawic i tylko dołożyć te wieszak

ale styropian nie wytłumia, chyba że jest ten specjalny

11 minut temu, uroboros napisał:

Co to są te kołki elastyczne?

Takie polecają w opracowaniach nt wytłumiania - więcej tam chyba gumy niż plastiku - niestety joks mnie zruga, że nie zakładałem takiego wytłumienia, a pisze o tym. Ale tak polecają choć - w wypadku wiszących profili - wystarczyły by może jakieś zdystansowanie tych wieszaków od profila za pomocą podkladek wytłumiających.

 

Aha - jak wyglądają takie wytłumiające kołki? - mocowałem na takich wentylatorki do komputera :takaemotka: - ale na sufit wiszący muszą być solidniejsze 

 

A więc reasumując  - zastosować podkładki wytłumiające przy wieszakach. 

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...