Skocz do zawartości

Czy we wspólnocie mieszkaniowej mogę sam rozliczać się z ogrzewania?


Recommended Posts

Z tego co opisujesz widać że masz histerezę temperaturową w powiązaniu z czasem i oba parametry można regulować.

Można wiedzieć jaki to piec i sterownik ?

Bo piec chyba kondensat, z tego co pamiętam.

23 godziny temu, zenek napisał:

Ja mam ustawioną temp. wody na wyjściu z kotła na 50 st - 

A nie próbowałeś zaczynać ustawienia od niższej temperatury i zobaczyć czy da radę ogrzać w rozsądnym czasie do zadanej temperatury. Bo jak sam chyba wiesz taki piec najlepiej kondensuje w zakresie 30-40 stopni.

 

Link do komentarza
18 minut temu, demo napisał:

Bo jak sam chyba wiesz taki piec najlepiej kondensuje w zakresie 30-40 stopni.

Ja mam zwykłą instalację (dawniej grawitacyjną) z grzejnikami żeberkowymi pod oknami. Taka niska temperatura jest dobra do podłogówki, u mnie raczej nie zadziała.

Z tego co czytałem to jeszcze sie łapię z tą kondensacją przy 50 st.(oczywiście niżej by było lepiej).

Piec jest Baxi - kondensacyjny, jednofunkcyjny. Dość prosty, bez wodotrysków. Prosta stara instalacja - więc i taki piec. 

Sterownik jest firmy Salus - prosty dość, bezprzewodowy. 

Dostępny jest też sterownik Baxi do tego pieca, ale za późno się zorientowałem, że coś takiego jest - jednak czy da jakies dodatkowe oszczędności, jeszcze się nie wgłębiale, natomiast z tego co czytałem w instrukcji - to jest on jakby kopią panelu kontroli z pieca i bezprzewodowy. Więc daje więcej możliwości kombinowania. 

Na razie zostawiam jak jest, bo sprawdzam, czy stara instalacja dobrze funkcjonuje - nie zmieniałem nic oprocz likwidacji naczynia wzbiorczego i założenia na koncówkach pionów odpowietrzenia. Na razie jest OK.

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...