Skocz do zawartości

Rozbudowa domu


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Witam, potrzebuje porady, a mianowicie chcę rozbudować dom aż do granicy działki sąsiada,
czy jest to prawnie dozwolone? dodam że sąsiad wyraża zgodę, a jego dom stoi jakieś 2m od granicy.
Dzięki za info.


Mąż mówi że odważny sąsiad /2m od budynku wykop i może być kilka rys na ścianie jak ekipa mało fachowa/Brak dostępu do ściany/sąsiad nie wpuści bo mu się charakter zmieni/to też kłopot.Jak jest zgoda to lepiej zachować 1,5m od granicy. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Mąż mówi że odważny sąsiad /2m od budynku wykop i może być kilka rys na ścianie jak ekipa mało fachowa/Brak dostępu do ściany/sąsiad nie wpuści bo mu się charakter zmieni/to też kłopot.Jak jest zgoda to lepiej zachować 1,5m od granicy. icon_smile.gif


Fajny ten Twój mąż. A jaki rozgadany. Przekaż mu pozdrowienia. Jego wypowiedzi trochę przypominają mi zabawę z dzieciństwa. Chyba domyślasz się jaką? Pa.
Link do komentarza
Cytat

Witam, potrzebuje porady, a mianowicie chcę rozbudować dom aż do granicy działki sąsiada,
czy jest to prawnie dozwolone? dodam że sąsiad wyraża zgodę, a jego dom stoi jakieś 2m od granicy.
Dzięki za info.


Witam!!!
Musisz się zwrócić o warunki rozbudowy istniejącego domu do urzędu Gminy.Dołącz oczywiście zgodę sąsiada (chociaż mam poważne wątpliwości czy to coś da).To Gmina zdecyduje czy Ci pozwolą na budowę. Muszą być zachowane odległości,bez względu na wolę sąsiada.Jeśli planujesz rozbudowę do granicy działki to rozumiem,że dobudowywujesz do istniejacego domu.Pamiętaj,że trzeba posadowić na oddzielnych ławach a cały budynek oddylatować od istniejącego. Dom dotychczasowy już pewnie osiadł sobie natomiast nowy dopiero będzie "osiadał i pracował", więc nie może być na sztywno połączony z istniejącym bo będzie pękać. Jesli poziom posadowienia domu (istniejacegi i projektowanego) jest głąboki, to może być problem z odsłonięciem fundamentów.Trzeba je zabezpieczyć przed osunięciem się ziemi a w konsekwencji może i fundamentów i całego domu. Musisz mieć dobrze zaprojektowaną taką rozbudowę, zwłaszcza pod względem konstrukcji budynku i jego posadowienia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...