Skocz do zawartości

Jak uzyskać na ścianie fakturę Baranek?


MatLesn

Recommended Posts

Witam,

W mieszkaniu mam stary tynk wyglądający tak:

dac97a80de335.jpgfe9ae4032a414.jpg

Potrzebuję go w kilku miejscach odnowić, bo po kilku remontach, zmianie drzwi, w 90% ściany jest tynk chropowaty jak na zdjęciu, a w niektórych gładź. 

Proszę o odpowiedź jak mam uzyskać taki efekt? Jaki tynk kupić, aby uzyskać dokładnie taki efekt chropowatości?

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi 

Link do komentarza
2 godziny temu, MatLesn napisał:

Proszę o odpowiedź jak mam uzyskać taki efekt? Jaki tynk kupić, aby uzyskać dokładnie taki efekt chropowatości?

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi 

Trudno będzie jednoznacznie stwierdzić. Najprościej jak udasz się do jakiegoś dobrego sklepu z farbami i tynkami i tam sprawdzisz na próbniku i dobierzesz najodpowiedniejszy. Innego rozwiązania raczej nie widzę.

Link do komentarza
7 godzin temu, MatLesn napisał:

W mieszkaniu mam stary tynk wyglądający tak:

Ale w środku czy na zewnątrz. Dawniej w środku robiło się tynk wapienny, a na zewnątrz cementowo wapienny.

Z tego co wiem brało się miotłę taką z witek i tym sie nakrapialo trochę rzadszą zaprawą na gotowy tynk. Ten wyżej na fotce wygląda na dodatkowo malowany.

Link do komentarza
17 godzin temu, Elfir napisał:

akoś tak przeczytałam "sklep z farbami" :)

Bo nie raz spotkałem sie że "sklep z farbami" miesza również tynki.

 

17 godzin temu, Elfir napisał:

 

 

Ale rację mają wcześniej piszący, to efekt uzyskany przez nakrapianie (rapówka?). Teściowie mają coś takiego u siebie.

Tynk "baranek" zrobiony za pomocą wyżej wspomnianej maszynki jest bardziej "ostry" niż ten który autor pokazał na zdjęciu.

17 godzin temu, zenek napisał:

Ale w środku czy na zewnątrz.

Raczej chodzi o wewnątrz bo pisząc w mieszkaniu znaczy się w środku :) 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...