Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Uzupełnienie sczelin poziomych między drzwiami


Recommended Posts

Witam.

Co można zastosować w szczelinę pozostałą po montażu drzwi wejściowych pomiędzy nadprożem, a drzwiami? Dociąc tam i wkleić XPSa na piankę niskoprężną, czy może coś innego, nie będzie problemu z tynkowaniem wewnątrz?

Jak ocieplacie ciepły próg? Drzwi obecnie stoją na podporach z cegieł (posadzki w domu brak), drzwi mają ciepły próg aluminiowy.

Czy pod ciepły próg tak samo dociąć xpsa i wkleić go na piankę przed posadzkami i odzielić folią od styropianu, który będzie na posadzce,  czy możę jest jakiś inny sposób?

Dziękuje za odpowiedzi.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie temu...

Zacznę od tego, że drzwi powinny stanąć na swojej podwalinie. Obecnie to klinaryt lub purenit + ewentualnie poszerzenie podprogowe. Na takiej podwalinie stawiasz i montujesz dopiero. XPS odchodzi powolutku do lamusa, choć i są zwolennicy tego rozwiązania. Nie upieram się, że dwie pierwsze opcje są najlepsze na świecie.
Jak wywalisz cegły spod ościeżnicy to mogą Ci siąść trochę drzwi i jak wtedy wciśniesz próg, czy będzie on równo naciskał od dołu na ościeżnicę. Takie problemy pierwszego świata.

Próg tylko z aluminium nie będzie progiem ciepłym. Fizycy przewracają się w grobach jak to słyszą. Jedynie kompozyt albo kompozyt z alu będzie ciepły według zwyczajów jakie panują w branży. Pianka pod progiem też nie jest już taka cacy. Klinaryty i próg łączy się klejem do klinarytu.

 

To jeden ze sposobów. Jak pisałem wyżej - nie upieram się przy tym, że jest on najlepszy.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, mazwoj napisał:

klinaryt

to "system podwalin pod drzwi typu HS i HST ze specjalnie utwardzonego, unikatowego polistyrenu ekspandowanego o nazwie własnej KLINARYT"

 

....wychodzi że to styropian??? poliurtan?

18 godzin temu, mazwoj napisał:

purenit

"

Purenit® jest materiałem funkcjonalnym na bazie sztywnej pianki poliuretanowej o dużej termoizolacyjności. Produkt jest nielaminowany i może być obrabiany wszelkimi maszynami do obróbki drewna. Jest wysokiej jakości surowcem nadającym się na kantówki okienne i poszerzenia ram. Jako tworzywo bazowe idealnie sprawdza się na drzwi do pomieszczeń wilgotnych oraz jako materiał wyjściowy na wysokiej jakości drzwi zewnętrzne."

 

Poliuretan?

 

XPS też poliuretan.

 

Ciekawe to bardzo - wnioskuję do @Redakcja o artykuł ekspercki nt różnic i specyfikacji!

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie temu...

Wiem do czego zmierzasz. Tak - pisząc łopatologicznie i bardzo kolokwialnie purenit to pianka, a klinaryt to styropian. Choć oczywiście należy tu mocno podkreślić, że styropian i klinaryt oraz pinaka i purenit są mocno inne w swoim składzie. W słowie "poli" można na prawdę sporo różnej chemii upchnąć i ta chemia będzie miała zupełnie inne właściwości.

Co do artykułu na ten temat i i jak się podepnę, bo jest sporo nieścisłości na ten temat. Sporo ludzi wrzuca to do jednego worka. Styropian, EPS, Klinaryt - niby wszystko styropiano-podobne, a każde robi zupełnie co innego.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...