Skocz do zawartości

Wpisy w dzienniku budowy


Recommended Posts

Dzień dobry, jestem na etapie zakupu domu w rozbudowie.

Mam pytanie odnośnie wpisów w księdze. Właściciel co prawda udostępnił księgę, ale nie miałam możliwości zweryfikować wszystkiego. 

Zastanawia mnie przede wszystkim wytyczenie budynku, czy wpis geodety może być na kolejnych stronach jeśli data jest przed rozbudowa? 

Czy jeśli kierownik nie podpisał się na stronie dot. Powierzenia obowiązków, ale są jego wpisy w księdze to będzie to stanowiło problem?

Będę wdzięczna za pomoc.

Link do komentarza
2 godziny temu, Jovi666 napisał:

 

Czy jeśli kierownik nie podpisał się na stronie dot. Powierzenia obowiązków, ale są jego wpisy w księdze to będzie to stanowiło problem?

 

Będzie. Papiery mają być w porządku, żeby później nie biegać. To sprzedający odpowiada za jakość "towaru" do sprzedaży.

Poza tym, notariusz może odmówić sporządzenia aktu, jeśli zauważy nieprawidłowości.

Link do komentarza
1 godzinę temu, Jovi666 napisał:

Mam pytanie odnośnie wpisów w księdze.

Księga to wieczysta a Ty pytasz o dziennik budowy.

2 godziny temu, Jovi666 napisał:

Zastanawia mnie przede wszystkim wytyczenie budynku, czy wpis geodety może być na kolejnych stronach jeśli data jest przed rozbudowa? 

Nie rozumiem za bardzo o co pytasz. Rozbudowa a wytyczenie budynku to dwie rożne rzeczy. Najpierw powinno być wytyczenie budynku bo jak można dokonać rozbudowy jak nie będzie wytyczenia budynku i jego wybudowania. Rozbudowa kojarzy mi się dostawieniem części murów do istniejącego już budynku.

Na moje rozumowanie to najpierw powinien być wpis geodety o wytyczeniu domu a potem kolejny wpis o wytyczeniu jego rozbudowy.

2 godziny temu, Jovi666 napisał:

Czy jeśli kierownik nie podpisał się na stronie dot. Powierzenia obowiązków, ale są jego wpisy w księdze to będzie to stanowiło problem?

Komu miałby te obowiązki powierzyć? Został odwołany przez inwestora czy co?

I powiedz o co konkretnie chodzi, chcesz kupić ten dom? Jeżeli chodzi o kupno to wszelakie formalności papierkowe notariusz zweryfikuje przed kupnem, a jeżeli masz jakieś obawy to udaj się do notariusza po poradę.

Link do komentarza
22 godziny temu, mhtyl napisał:

Na moje rozumowanie to najpierw powinien być wpis geodety o wytyczeniu domu a potem kolejny wpis o wytyczeniu jego rozbudowy.

W dzienniku budowy rozbudowy :14_relaxed: powinien być wpis geodety dot. rozbudowy, jeżeli zmienia się kształt rzutu zabudowy.

Jeżeli jest to rozbudowa istniejącego budynku, to nie będzie wpisu o wytyczeniu tego budynku (bo ten wpis był najwyżej w poprzednim dzienniku budowy tego domu od zera. 

Dnia 27.01.2020 o 17:59, Jovi666 napisał:

Czy jeśli kierownik nie podpisał się na stronie dot. Powierzenia obowiązków, ale są jego wpisy w księdze to będzie to stanowiło problem?

Będę wdzięczna za pomoc.

jeżeli rozbudowa była rozpoczęta, no to powinien był być najpierw wpisany. Najlepiej go znaleźć i niech uzupełni to co trzeba w ramach okresu, w którym nadzorował rozbudowę.

Link do komentarza

Jeżeli zmienia się rzut budynku to najpierw powinien być wpis geodety, który ten nowy zarys wytyczył. Dopiero wtedy można zacząć prace budowlane. Jeżeli rozbudowa polegała na zmianach, które nie zmieniały rzutu to wtedy nie miało uzasadnienia angażowanie geodety.

Natomiast kierownik budowy powinien uzupełnić wszystkie wymagane wpisy. Inaczej taki dziennik jest niekompletny. Ponadto obecny właściciel powinien mieć oświadczenie kierownika budowy o przyjęciu tych obowiązków. Niech uzupełnia braki. Jemu będzie łatwiej to zrobić niż nowemu właścicielowi. Inaczej to nowy właściciel będzie musiał to wszystko i tak załatwić. Na niego spadnie cały problem. A może równie dobrze sie okazać, że obecny właściciel jest skłócony z kierownikiem i ten nie zamierza już nic uzupełnić.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...