Skocz do zawartości

Remont garażu szeregowego - dach, ściany, brama garażowa.


Recommended Posts

Witam. Podpisałem kilka dni temu umowę przedwstępną na zakup garażu o powierzchni 19m2.

Niestety garaż jest w złym stanie i muszą go we własnym zakresie wyremontować.

 

1. DACH

W pierwszej kolejności chcę naprawić przeciekający dach. W tym celu chcę zakupić 5-6 rolek papy termozgrzewalnej 5,2 MM.

Mojego kolegi ojciec mi to położy, ale trzeba by było poczekać na nieco bardziej słoneczne dni/dzień. Dlatego pomyślałem, żeby już teraz w jakiś sposób zabezpieczyć dach przed przeciekaniem.

Poczytałem na forum, że można zastosować masę uszczelniającą gardner - uszczelniacz dekarski Wet-R-Dri Roof Cement może być stosowany w każdych warunkach atmosferycznych, zarówno na suchym dachu, jak i podczas opadów deszczu i śniegu - czyli idealny na aktualną pogodę. 5 litrów powinno starczyć na pokrycie łączeń przez które dostaje się woda do wnętrza garażu. Na to jakaś folia i myślę, że przetrwa do końca marca gdy pogoda może będzie lepsza i wtedy położy się papę. 

 

2. BRAMA GARAŻOWA

Chciałbym wymienić stare drzwi garażowe. Są wykonane z drewna które jest już wypaczone.

Myślę aby zamontować bramę na pilot - czy są jakieś przeciwwskazania aby montować to w tym okresie?

 

3. PĘKNIĘTA ŚCIANA

W jaki sposób wypełnić ubytek/pęknięcie w ścianie i czym? Jak w ogóle można wzmocnić taką ścianę?

 

Gdy już te trzy punkty zrobię to chciałbym osuszyć wnętrze. Kontaktowałem się z firmą która twierdzi, że można osuszyć garaż w 3 dni.

Nagrzewnica 2kw i osuszacz o wydajności 40l to koszt 50 zł doba. Gdy już będzie osuszone to zeskrobię nalot który jest na suficie.

Następnie wyozonuje wnętrze ozonatorem co ma wydajność 10g/h. Co jeszcze można zrobić aby można było pod koniec marca/początku kwietnia parkować nowy samochód z salonu ;)

 

 

IMG_20200125_153830.jpg

IMG_20200125_154137.jpg

IMG_20200125_154141.jpg

IMG_20200125_154156.jpg

Link do komentarza

Czy ten garaż jest narożny/pierwszy w szeregu?

 

Na takim dachu może się okazać, że nieszczelność może być parę metrów dalej i woda podcieka pomiędzy warstwami papy i znalazła ujście akurat u Ciebie...   Papę powinien położyć ktoś, kto będzie umiał zrobić fachowe odcięcie warstw na granicy Twojego kawałka dachu i dopiero wtedy położyć nową warstwę. Nie jest wykluczone, że należałoby wymienić też deski na dachu.

U mnie dogadałem się z sąsiadami i zrobiliśmy razem dach na pięciu kolejnych garażach. To zapewnia szczelność na parę lat!

Link do komentarza
22 minuty temu, uroboros napisał:

Czy ten garaż jest narożny/pierwszy w szeregu?

 

Na takim dachu może się okazać, że nieszczelność może być parę metrów dalej i woda podcieka pomiędzy warstwami papy i znalazła ujście akurat u Ciebie...   Papę powinien położyć ktoś, kto będzie umiał zrobić fachowe odcięcie warstw na granicy Twojego kawałka dachu i dopiero wtedy położyć nową warstwę. Nie jest wykluczone, że należałoby wymienić też deski na dachu.

U mnie dogadałem się z sąsiadami i zrobiliśmy razem dach na pięciu kolejnych garażach. To zapewnia szczelność na parę lat!

To środkowy garaż. Po lewej i prawej stronie mam sąsiednie garaże.

A ten uszczelniacz dekarski Wet-R-Dri Roof Cement mógłby teraz położyć? Boje się, że nie zdążę tego uszczelnić i będę musiał podstawić pod blokiem mieszkalnym nowy samochód.

Link do komentarza

Nie jestem dekarzem, nie wiem dokładnie jak się to robi, ale nasz fachowiec nacinał warstwy papy do samego podłoża w taki klin, czymś tam wypełniał, co oddzieliło nasze dachy od reszty szeregu.

U nas strop jest z prefabrykowanych płyt betonowych, Ty masz dechy...

 

Jak robisz ten garaż na furę nówkę - nie żałuj kasy i wymień dechy na porządne nowe i pomyśl nad izolacją styrodurem, nawet warstwą niezbyt wielką.

 

Co do samochodu - bezpieczniej będzie wstawiać go jednak do garażu, nawet niedoszczelnionego i przykrywać czymś ewentualnie...

 

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale u mnie warunki atmosferyczne są takie, że taki dach na bidę można byłoby robić...

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, uroboros napisał:

Nie jestem dekarzem, nie wiem dokładnie jak się to robi, ale nasz fachowiec nacinał warstwy papy do samego podłoża w taki klin, czymś tam wypełniał, co oddzieliło nasze dachy od reszty szeregu.

U nas strop jest z prefabrykowanych płyt betonowych, Ty masz dechy...

 

Jak robisz ten garaż na furę nówkę - nie żałuj kasy i wymień dechy na porządne nowe i pomyśl nad izolacją styrodurem, nawet warstwą niezbyt wielką.

 

Co do samochodu - bezpieczniej będzie wstawiać go jednak do garażu, nawet niedoszczelnionego i przykrywać czymś ewentualnie...

 

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale u mnie warunki atmosferyczne są takie, że taki dach na bidę można byłoby robić...

 

Dach jest z płyt betonowych. Do tego papa, ale co pod papą jest to nie wiem. 

Link do komentarza
52 minuty temu, zenek napisał:

No  to wygląda ten strop tak, jakby tam papy nie było od kilku lat 

Ten dach pewnie od kilka lat przecieka. Właściciel garażu wynajmował go dla kogoś kto deklarował wykup w przyszłości.

Niestety wynajmujący zrezygnował bo wybudował/kupił dom :) kupie masę uszczelniająca Gardner Wet-R-Dri i przesmaruje łączenia. 

Link do komentarza
41 minut temu, Mistrz Jan napisał:

To już lepiej kup grubą folię w jednym kawałku ,rozlóż z zakładem na sąsiadów ,przyciśmij deskami,cegłami. Wytrzyma do wiosny.

Skąd ja teraz deski i cegłówki załatwię. A jakby tą starą papę opalił palnikiem i położył na to nową papę.

Temperatura 0 stopni i wysoka wilgotność powietrza - 93% w tej chwili raczej nie jest odpowiednią porą na montaż nowej papy.

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, jayp napisał:

kupie masę uszczelniająca Gardner Wet-R-Dri i przesmaruje łączenia. 

Które łączenia?

14 godzin temu, uroboros napisał:

Na takim dachu może się okazać, że nieszczelność może być parę metrów dalej i woda podcieka pomiędzy warstwami papy i znalazła ujście akurat u Ciebie...

 

48 minut temu, Mistrz Jan napisał:

To już lepiej kup grubą folię w jednym kawałku ,rozlóż z zakładem na sąsiadów ,przyciśmij deskami,cegłami. Wytrzyma do wiosny.

To może być dobry pomysł, o ile wiatr nie zwieje folii, a obciążenie nie zdemoluje czegoś w okolicy...

 

4 minuty temu, jayp napisał:

Skąd ja teraz deski i cegłówki załatwię

Ze śmietnika chociażby...

 

 

Te garaże są w jednym pojedyńczym szeregu, czy drugi szereg styka się "plecami"?

Link do komentarza
5 minut temu, uroboros napisał:

Które łączenia?

 

To może być dobry pomysł, o ile wiatr nie zwieje folii, a obciążenie nie zdemoluje czegoś w okolicy...

 

Ze śmietnika chociażby...

 

 

Te garaże są w jednym pojedyńczym szeregu, czy drugi szereg styka się "plecami"?

Łączenia papy - nie wiem jak to fachowo się nazywa - tak jak na zdjęciu ico2_jak_naprawic_uszkodzona_pape.jpg

 

Garaże są w pojedynczym szeregu i nie stykają się "plecami". 

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...