Skocz do zawartości

Czy da rade zrobic opdlyw liniowy ?


Recommended Posts

Witam,

 

Zarejestrowalem sie, aby zapytac ludzi z wiedza i praktyka o rade :) gdyz temat jest mi zupelnie nowy. 

 

Wymieniam stara kabine prysznicowa w lazience, w domu jednorodzinnym. Lazienka jest w bardzo ladnym stanie, remont 10 lat temu.

Teoretycznie mam dwie opcje: 
a) bez brodzikia, odplyw liniowy w kaflach - prefereowane, wiadodmo ladnie wyglada itp - ale moze byc organiczenie techincze..

b) normalnie niski brodzik i tutaj wszystko jasne i niewymaga doprecyzowania

 

Pod aktualna kabina (taki wehikul chinski,  osobny modul) mam lecaca wzdloz sciany rure kanalizacyjna, standardowy przekroj 50 mm. 

Znajdujaca sie ona 1 cm ponizej dolnej powierzchni kafli. Tzn jak skuje kafle, to mam kanalize 1 cm ponizej poziomu posadzki. Jest ona umiejcowiona przy scianie 65 cm od rogu (+/- w polowie, bo prysznic bedzie 110 cm).

Grubosc kafli z klejem, ktore teraz sa polozone to ok 1 cm.

I tutaj zastanawiam sie czy da rade zrobic zgodnie ze sztuka, aby zmiescic najplytszy odplyw liniowy (chyba glebokosci ok. 4.5 cm) w posadzce przy zachowaniu odpowiednich spadkow do kanalizy.

Moj majester mowi, ze lepiej robic brodzik, bo mu latwiej i mamy pewny spadek przy badz co badz dosc wysoko umiejscowionej kanalizie.

 

Ogolnie kafle na podlodze chce skuc tylko w miejscu pod kabina. Tam wstawic nowe i zlicowac je z z posotala czescia podlogi.

Wtedy zalozyc liniowke i podpiac sie lekkim spadkiem do rury kanalizacyjnej z boku.

Czyli jak zdejme stare kafle i zaloze nowe kafle (na ktorych wciaz musze zrobic lekki spadek w kabinie prysznicowej), to mam jakies 3-3.5 cm do srodka podpiecia bocznego kolanka rury kanalizacyjnej.

Rura kanalizacyjna leci podloga do glownego odpowrowadzenia sciekow i calej podlogi kuc nie zamierzam.

 

Bardzo prosze o rady. Z gory dziekuje. 

 

Link do komentarza

Masz za mało spadku to raz ...

A dwa

46 minut temu, reggie82 napisał:

chce skuc tylko w miejscu pod kabina

hydroizolacja powinna wychodzić minimum pół metra poza obręb kabiny .

Optymalnie by było gdyby hydroizolacja była na całej podłodze z zastosowaniem taśm uszczelniających na łączeniu ścian z podłogą .

Edytowano przez joks (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
57 minut temu, reggie82 napisał:

b) normalnie niski brodzik i tutaj wszystko jasne i niewymaga doprecyzowania

Pozostałbym przy tej opcji z kilku oczywistych powodów ale chyba nie muszę doprecyzowywać :) 

Link do komentarza

:yahoo:

Dzieki joks. 

Dzieki mhytyl.

 

Prawde powiedziawszy, i abstrahujac od izolacji (o ktorej wiedzialem na podlodze i laczeniach ze sciana w kabinie i nie wiedzialem juz poza kabina :D ) sam bylem zdecydowany dawno temu na brodzik. Tylko Tata zaczal mnie nakreca na zrobienie tej liniowki, twierdzac, ze sie da. Liczylem i liczylem i widzialem to mega slabo. Stad pomysl podpytania Was, Panowie.

 

Dzieki raz jeszcze.

Link do komentarza
1 godzinę temu, Elfir napisał:

nigdy więcej odpływu liniowego. 

Zapycha się niemiłosiernie włosami. W tej chwili nawet nie mam nałożonej listwy maskującej, tak często trzeba sprzątać.

Dużo zależy od modelu .To że u Ciebie kiepsko działa to nie znaczy że wszystkie liniówki są do bani .

Link do komentarza

rozumiem, ze sa modele, które sa odporne na włosy? 

 

Tak na szybko przejrzałam sobie na google różne modele - zasada działania i w sumie budowa jest identyczna, niezależnie od marki. 

Chodzi dokładnie o to sitko:

odplyw-przysznicowy-niski-3-1030x773.jpg

Jest za gęste i na dodatek fatalnie się je wyciąga.

 

A na listwie maskującej od spodu i w korytku osadza się szybko film bakteryjny.


***

Mam płytki odpływ, bo taki jak rozumiem wchodzi w rachubę u autora wątku. 

 

Na parterze mam normalny odpływ tego typu:
ce72a8b0424a97f4e10d0d073ab6
I tam rozwiązanie syfonu jest inne. Podejrzewam, że jak napisał joks - liniówki z odpływem w dół (głębokie) będą się lepiej sprawdzać.

Ale i tak zostaje problem filmu bakteryjnego. Musiałby być pokrywane srebrem, żeby zablokować rozwój bakterii.

 

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...