Skocz do zawartości

Jakie wymagania muszą spełniać ściany wewnętrzne budynku?


Recommended Posts

Ściany wewnętrzne, które pełnią rolę przegród funkcjonalnych mieszkań i domów powinny również spełniać określone wymagania chroniące głównie przed rozchodzeniem się hałasów, a niekiedy ograniczać przenikalność cieplną. Szczególne, odrębne wymagania stawiane są ściankom, które mają pełnić rolę oddzielenia pożarowego.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/przegrody/baza-wiedzy/23109-jakie-wymagania-musza-spelniac-sciany-wewnetrzne-budynku

Link do komentarza
Gość Jackiecham
Witam. Mam problem, mianowicie wydaje mi się, że JWDestruction zaniedbalo pewne sprawy albo poszli po taniznie i ściana oddzielajaca moj lokal od sąsiadów praktycznie nie chroni przed dzwiekami z mieszkania obok. Jest to nowy blok, 4 letni, w wielu miejscach są już pekniecia na innych scianach. Sciana jest prawdopodobnie zrobiona z bloczków gipsowych badz silikatowych. Stawiam na silikatowe, ponieważ podczas remontu przy montażu kontaktów były puste przestrzenie wewnątrz ściany podczas wykuwania. W związku z tym, czy jest ktoś, do kogo można zgłosić coś takiego? Chodzi mi o zachowanie akustycznosci scian dzielacych lokale w bloku. Rozumiem, że ściany powinny "trzymać" 50 db w tym wypadku?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...