Skocz do zawartości

WADY instalacji CO płaszczyznowych ogrzewania Ściennego ?


lilu56

Recommended Posts

Ścienne?Wada podstawowa to ta,że trzeba dysponować naprawdę dużymi powierzchniami ścian,które nie będą zasłonięte,by takie ogrzewanie było efektywne.
Łatwo to sobie wyobrazić na przykładzie porównania z podłogówką.Jeśli pomieszczenie ma np. 30m2 to na prawie całych tych 30m2 kładziemy podłogówkę.Oczywiście wiadomo,że podłogówka grzeje na niższych temperaturach,więc i powierzchnię ma większą.Uwzględniając to,że ścienne będzie nam przygrzewać mocniej,więc nie potrzebujemy oczywiście 30m2 ścian na takie pomieszczenie,ale sporo mniej.np. 8m2.Czy ktoś jest w stanie wydzielić z pom. 30m2 aż 8m2 ściany,której nie zasłoni żadnymi meblami itp.?
Oczywiście nie są to żadne wyliczenia adekwatne do takich pomieszczeń.Chodzi mi tylko o pokazanie skali późniejszych problemów z wykorzystaniem tak ogrzewanego pomieszczenia.
A sufitowe?Nawet pisać się nie chce.
Taki sam absurd technologiczny jak kocioł górnego spalania.
Link do komentarza
To taki wynalazek doby kryzysu,w którym można palić najgorszym miałem.Zasypuje się toto miałem po same drzwiczki,na tym kładzie gazety i drewno i podpala się.Żar stopniowo przesuwa się z góry w dół.Po wypaleniu nie można dorzucić do pozostałego żaru nowej porcji miału,tylko trzeba wyczyścić piec i zacząć wszystko od nowa.
Ci,którzy dali się namówić na taki piec (bo ekonomiczny)najczęściej przeklinają dzień podjęcia tej decyzji.To codzienne rozpalanie,wybuchy w kominie,narowistość tego wynalazku,itd.Oczywiście można się do tego przyzwyczaić,jak do wielu innych absurdów (jak np. do zegarów w samochodzie na środku a nie przed kierowcą).Ja jednak uważam,że człowiek po to ma rozum,by z niego korzystać i walczyć z absurdami,a nie przyzwyczajać się do bezsensu.
Jak to się dzieje,że nadal jest na to tak wielu chętnych???Cóż,...sprzedawcy wcisną cokolwiek niczego nie świadomym klientom.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...