Skocz do zawartości

Reklamacja okien Oknoplast


Recommended Posts

Chciałam zapytać jak skutecznie reklamować okna. Zostały zakupione w 2017 roku w oknoplascie. Wszystkie 13 okna maja wykrzywiona- wybrzuszona ramę okienną przez co wyglądają fatalnie. Okna to winergetic premium . Okna zareklamowalam i pan serwisant powiedział że będą regulować skrzydła (również delikatnie krzywe ) natomiast pofalowane ramy okienne już tak muszą zostać. Mieszkamy już w domu i oni nic nie sa w stanie zrobić.  Nie potrafię zaakceptować wyglądu okien co robić ?

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Jak zakończyła się ta sprawa?

Może nieco zbyt późno, ale dla potomnych kilka zdań można nakreślić?

Najpierw dokładnie przeczytać kartę gwarancyjną, bowiem rękojmi już nie ma po ponad 3 latach... z wyjątkami dla szczęściarzy :yahoo:

Należy przeczytać również umowę z punktem handlowym oraz czy napisali coś o gwarancji na montaż, okresie trwania i wyłączeniach.

W zalezności od tego co tam znajdziemy, można drążyć temat, ale być może... bardziej dla samego siebie... 

Dlaczego? 

Możliwe, że znajdziemy zapis np. taki "produkt nie będzie zdatny do użytku zgodnie z jego normalnym przeznaczeniem..."

I teraz sprawdzamy, czy okna spełniają to, do czego służą, czyli w skrócie: otwierają się i zamykają bez ocierania, nie wieje, nie leje sie woda, siła potrzebna do przekręcania klamki jest normalna, etc.... Jeżeli wszystko jest w porządku, to nasze wrażenia estetyczne schodzą na dalszy plan, niestety. 

Możemy zmierzyć i określić krzywizny ościeżnicy, bowiem na krzywe skrzydła okienne nie ma żadnej normy, dopóki spełniają swoją rolę!

Przynajmniej do tej pory  

"Krzywizny" ościeżnicy można było starać się "podciągnąć" pod wytyczne montażowe, gdyż znów na montaż okien nie ma normy, ale nie po ponad 3 latach!

I co dalej? 

W każdym systemie z półzlicowanym lub zlicowanym skrzydłem, różnice wynikające z błędnego montażu czy krzywizn spowodowanych rozszerzaniem pvc są zdecydowanie bardziej widoczne, jednak nie zawsze podlega to uznaniu roszczeń!

Ale ja nie jestem prawnikiem, więc chętnie wysłucham innych...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...