Skocz do zawartości

Nie spodziewałem się, że woda ze studni będzie aż tak zanieczyszczona!


Recommended Posts

Nie lubię być uzależniony od zbiorczych instalacji i dlatego dla nowego domu zleciłem wywiercenie studni głębinowej. Nie spodziewałem się, że woda będzie aż tak zanieczyszczona, jak wykazały to szczegółowe badania. Zrobiłem je 3 miesiące po przeprowadzce... - mówi Maciek, Członek Klubu Budujących Dom, który wodę ze studni głębinowej uzdatnia od 2009 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/a/22950-nie-spodziewalem-sie-ze-woda-ze-studni-bedzie-az-tak-zanieczyszczona

Link do komentarza
woda do spożycia była zbadana przed założeniem filtrów i zmiękczacza i bardzo dobrze teraz trzeba ją zbadać po założeniu bo może się okazać że pijesz wodę krystaliczne czystą pozbawioną wszystkich minerałów taką jak do akumulatora
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość No jo.
Trzeba było wodę z odwiertu potraktować jako szarą wodę i doprowadzić ją do urządzeń wykorzystujących taką w domu i w ogrodzie. Do picia poprowadzić wodę z sieci miejskiej. Ile kasy by zostało w kieszeni, a tak wszyscy zarobili, a ty pijesz gnój przefiltrowany. Hahaha.
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Głupota, ja walczę w gminie o wodociąg, ale małe są szanse nań, ale nie przyszło mi do głowy pchać się w studnię mając wodociąg pod nosem. Tak jak ktoś napisał - pijecie przefiltrowanie szambo
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Nasze myślenie jest porażające. A co piją kosmonauci w stacji kosmicznej. Przecież jest tam zamknięty obieg wody. Ostatni nawet warzywka zaczęli hodować. Komentatorom o piciu przefiltrowanego szamba, chciałem wyjaśnić, że woda komunalna jest również czyszczona w stacji filtrów, czyli piją wodę z szamba nie wiedząc o tym.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Bardzo egoistyczne podejście. Niekontrolowany pobór wody ze środowiska ze względu na własne zachcianki. Takie działania prowadzą do spadku lustra wody w okolicy i suszy, którą odczują wszyscy sąsiedzi. Lepiej brać wodę z wodociągu, którego ujęcie umiejscowiono prawidłowo i gdzie pobór jest ściśle monitorowany i nie doprowadzi do degradacji środowiska.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...