Skocz do zawartości

Mieszkanie nad halą garażową pytanie czy wystarczająca izolacja termiczna,akustyczna


Recommended Posts

Witam,
Jestem zainteresowany zakupem mieszkania na parterze, które znajduje się nad halą garażową, mieszkanie jest jako drugie od bramy wjazdowej (wjazd ma postać dłuższego tunelu zakończonego bramą).
Informacja od dewelopera odnośnie przekroju stropu miedzy mieszkaniem a garażem:
- panele podłogowe, wykładzina pcv, terakota (w łazienkach elastyczna masa uszczelniająca np. WODER E f. Atlas) - posadzki pływające 2,0 cm
- Jastrych cementowy 5MPa, z dodatkiem włókien polipropylenowych w ilości 0,6kg/m3, zatarty na gładko, dylatowany obwodowo styropianem FS 20 o grubości 1 cm - podłoga pływająca 5,0 cm
- Folia polietylenowa
- Styropian EPS 5,0 cm
- Strop filigran 18,0 cm
- Fazowana wełna mineralna lamelowa klejona 15,0 cm
- farba gruntująca
- farba strukturalna

Proszę wymianę doświadczeń osób mieszkających w tego typu mieszkaniach.
Pytanie do osób znających się na budownictwie, czy taka konstrukcja stropu będzie wystarczająca w zimie? Czy to jest dostateczna bariera akustyczna aby wyciszyć odgłosy z garażu?

Pozdrawiam

Link do komentarza
12 godzin temu, snezw napisał:

Proszę wymianę doświadczeń osób mieszkających w tego typu mieszkaniach.

To może tutaj być trudne... Ja osobiście, mimo że znam "trochę" ludzi tu i tam - nie mam znajomego, mieszkającego w takim miejscu...

 

Ale wydaje mi się, że nie musi być źle... Regulaminy zabraniają wykonywania remontów w takim miejscu, silniki pracują tylko tyle co potrzebna na wjazd i wyjazd, choćby ze względu na wydajność wentylacji...

Najbardziej uciążliwe może być mieszkanie bezpośrednio nad wyjazdem, bo tu dochodzi najwięcej odgłosów rozpędzających się silników wyjeżdżających pod górkę pojazdów...

 

To takie moje rozmyślania w temacie...

Link do komentarza
16 godzin temu, snezw napisał:

czy taka konstrukcja stropu będzie wystarczająca w zimie? Czy to jest dostateczna bariera akustyczna aby wyciszyć odgłosy z garażu?

Wg mnie wygląda to dobrze i pod akustycznym i termicznym względem.

Diabeł leży w szczegółach. 

Bo

1. I zimno i dźwięk przechodzi łatwo po konstrukcji żelbetowej - więc nie wiadomo ile tam jest tzw. mostków zimna. Ale to nie musi być jakaś duża dolegliwość. Zależy od konkretnej konstrukcji, ścian podpierających, filarów. Im mniej, tym lepiej.

2. jeśli Izolacje z wełny i styropianu były założone szczelnie - to b. dobrze, wykonują swoje zadanie tłumiąc dźwięk i zatrzymując ciepło.

3. Jest jeszcze kwestia, jak duży to garaż, ile tych samochodów - ale zazwyczaj garaże lokatorskie generują większego ruchu.

 

Ale to dobrze, że nie nad wjazdem, bo ten jest bardziej uciążliwy. Pytanie czy nie przy drodze dojazdowej? 

Link do komentarza
9 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Parametry i technologia  zgodne z obecnymi wymaganiami .

Dziękuję za opinię. 

8 godzin temu, uroboros napisał:

To może tutaj być trudne... Ja osobiście, mimo że znam "trochę" ludzi tu i tam - nie mam znajomego, mieszkającego w takim miejscu...

 

Ale wydaje mi się, że nie musi być źle... Regulaminy zabraniają wykonywania remontów w takim miejscu, silniki pracują tylko tyle co potrzebna na wjazd i wyjazd, choćby ze względu na wydajność wentylacji...

Najbardziej uciążliwe może być mieszkanie bezpośrednio nad wyjazdem, bo tu dochodzi najwięcej odgłosów rozpędzających się silników wyjeżdżających pod górkę pojazdów...

 

To takie moje rozmyślania w temacie...

Również mam takie obawy dlatego zwróciłem się po pomoc forumowiczów (:

4 godziny temu, zenek napisał:

Wg mnie wygląda to dobrze i pod akustycznym i termicznym względem.

Diabeł leży w szczegółach. 

Bo

1. I zimno i dźwięk przechodzi łatwo po konstrukcji żelbetowej - więc nie wiadomo ile tam jest tzw. mostków zimna. Ale to nie musi być jakaś duża dolegliwość. Zależy od konkretnej konstrukcji, ścian podpierających, filarów. Im mniej, tym lepiej.

2. jeśli Izolacje z wełny i styropianu były założone szczelnie - to b. dobrze, wykonują swoje zadanie tłumiąc dźwięk i zatrzymując ciepło.

3. Jest jeszcze kwestia, jak duży to garaż, ile tych samochodów - ale zazwyczaj garaże lokatorskie generują większego ruchu.

 

Ale to dobrze, że nie nad wjazdem, bo ten jest bardziej uciążliwy. Pytanie czy nie przy drodze dojazdowej? 

Dziękuję za wypowiedź. Mam nadzieję, że deweloper będzie trzymał się założeń projektanta i wykona wszystko zgodnie ze sztuką. Inwestor zezwolił na doglądanie budowy, także zastanawiam się nad zatrudnieniem kogoś znającego się na rzecz,y aby przyjrzał się momentowi w którym będzie budowany strop nad garażem. 

Garaż jest spory, bo pomieści 30 samochodów, wjazd będzie miał postać dłuższego tunelu zakończonego bramą automatyczną. 

Droga dojazdowa będzie przebiegała obok mieszkań na parterze, ale mieszkania te będą z ogródkami (o szerokości 3 metrów) oddzielonymi od drogi murkiem oporowym w wysokości 30 mm + pergola. 

Link do komentarza
1 godzinę temu, snezw napisał:

Droga dojazdowa będzie przebiegała obok mieszkań na parterze, ale mieszkania te będą z ogródkami (o szerokości 3 metrów) oddzielonymi od drogi murkiem oporowym w wysokości 30 mm + pergola. 

To uwaga - pergola nie chroni przed hałasem - tylko murek, ekran.

Link do komentarza
22 godziny temu, uroboros napisał:

To może tutaj być trudne... Ja osobiście, mimo że znam "trochę" ludzi tu i tam - nie mam znajomego, mieszkającego w takim miejscu...

Regulaminy zabraniają wykonywania remontów w takim miejscu, silniki pracują tylko tyle co potrzebna na wjazd i wyjazd, choćby ze względu na wydajność wentylacji...

Najbardziej uciążliwe może być mieszkanie bezpośrednio nad wyjazdem, bo tu dochodzi najwięcej odgłosów rozpędzających się silników wyjeżdżających pod górkę pojazdów...

Też mam swoje do doświadczenia.

Niestety nie najlepsze.

Pamiętam że hałas pistoletów pneumatycznych wykręcających śruby w kołach, podobny był do hałasu który wydaje startujący samolot.

W okresie intensywnej wymiany opon (zima, lato) było naprawdę baaaaaardzo uciążliwie. Okropny jazgot od rana do wieczora.

Było jeszcze kilka innych uciążliwości związanych z taką właśnie działalnością.

Zamieszkanie nad warsztatem jest jednak trochę ryzykowne.

Link do komentarza
23 godziny temu, zenek napisał:

To uwaga - pergola nie chroni przed hałasem - tylko murek, ekran.

Zgadza się, ale liczę że murek oporowy niski bo niski będzie wygłuszał dźwięki przejeżdżających obok samochodów, dodatkowo dochodzi odległość od drogi (ponad 3 metry) + jakaś roślinność na pergoli oraz donicach wewnątrz tarasu, także myślę, że nie będzie tragedii z hałasem. 

 

 

11 godzin temu, bobiczek napisał:

Też mam swoje do doświadczenia.

Niestety nie najlepsze.

Pamiętam że hałas pistoletów pneumatycznych wykręcających śruby w kołach, podobny był do hałasu który wydaje startujący samolot.

W okresie intensywnej wymiany opon (zima, lato) było naprawdę baaaaaardzo uciążliwie. Okropny jazgot od rana do wieczora.

Było jeszcze kilka innych uciążliwości związanych z taką właśnie działalnością.

Zamieszkanie nad warsztatem jest jednak trochę ryzykowne.

Czytając tą wypowiedź zastanawiałem się czy aby na pewno wszedłem na swój wątek :D

 

Wydaje mi się, że w moim wypadku najgorszym scenariuszem byłyby auta z głośnymi tłumikami albo motocykle, ponieważ czytając wypowiedzi osób mieszkających w tego typu mieszkaniach jedynym mankamentem pod względem akustycznym była brama automatyczna, która słychać jedynie w nocy i jest to stosunkowo cichy dźwięk. 

 

Link do komentarza
54 minuty temu, snezw napisał:

Zgadza się, ale liczę że murek oporowy niski bo niski będzie wygłuszał dźwięki przejeżdżających obok samochodów, dodatkowo dochodzi odległość od drogi (ponad 3 metry) + jakaś roślinność na pergoli oraz donicach wewnątrz tarasu, także myślę, że nie będzie tragedii z hałasem. 

Im wyższy murek tym lepiej.

Taras też najlepiej by miał balustradę ze szkła, itp, jak najmniej  ażurową, Donice z z ziemą super. Jest jeszcze kwestia odbicia od balkonu nad tobą.

Ale szczerze mówiąc naprzeciwko mam taki garaż,  co prawda 2 x mniejszy  - i nawet drogę dojazdową w odl. 10 m - ale uciążliwości żadnej nie ma, tyle że wokół dużo zieleni, więc tłumią.

Myślę że bedzie dobrze :14_relaxed:  a w razie czego postaw temat na forum, to może coś się wymyśli 

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
22 godziny temu, zenek napisał:

Im wyższy murek tym lepiej.

Taras też najlepiej by miał balustradę ze szkła, itp, jak najmniej  ażurową, Donice z z ziemą super. Jest jeszcze kwestia odbicia od balkonu nad tobą.

Ale szczerze mówiąc naprzeciwko mam taki garaż,  co prawda 2 x mniejszy  - i nawet drogę dojazdową w odl. 10 m - ale uciążliwości żadnej nie ma, tyle że wokół dużo zieleni, więc tłumią.

Myślę że bedzie dobrze :14_relaxed:  a w razie czego postaw temat na forum, to może coś się wymyśli 

W razie czego balustrada jak najbardziej jest dobrym pomysłem. 

Dzięki bardzo wszystkim za wypowiedzenie się. Zainwestuję w tę nieruchomość i za kilkanaście miesięcy dam znać jak się mieszka. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...