Skocz do zawartości

Proszę o pomoc co zrobic


Recommended Posts

Witam proszę o pomoc zamówiłam i zapłaciłam za ona wraz z ciepłym montażem,  podkreślała że zależy mi na dobrej izolacji cieplnej A jak się okazało one zostały zamontowane na fundamencie . Czy może żądać od firmy jakiejś naprawy ? Lub co mogę teraz zrobić ponieważ na piance pod oknem zbiera się woda . Jestem rozczarowana bo z ciepłego montażu tylko taśmy zostały przyklejone na boki i na górę.  Z góry dziękuję 

Link do komentarza
17 godzin temu, Justy2907 napisał:

Witam proszę o pomoc zamówiłam i zapłaciłam za ona wraz z ciepłym montażem,  podkreślała że zależy mi na dobrej izolacji cieplnej A jak się okazało one zostały zamontowane na fundamencie . Czy może żądać od firmy jakiejś naprawy ? Lub co mogę teraz zrobić ponieważ na piance pod oknem zbiera się woda . Jestem rozczarowana bo z ciepłego montażu tylko taśmy zostały przyklejone na boki i na górę.  Z góry dziękuję 

Aby stwierdzić czy ciepły montaż został wykonany prawidłowo trza by było wezwać kogoś na miejsce kto jest szpecem w tej dziedzinie. Możesz wstawić kilka fotek jak to wygląda, na podstawie fotek też będzie można coś stwierdzić. Zaciekawiło mnie co masz na myśli pisząc że zostały zamontowane na fundamencie, co zostało zamontowane?

Woda zbiera się i będzie się zbierać to normalne zjawisko do czasu kiedy okno nie zostanie obrobione.

Link do komentarza
17 godzin temu, Justy2907 napisał:

Witam proszę o pomoc zamówiłam i zapłaciłam za ona wraz z ciepłym montażem,  podkreślała że zależy mi na dobrej izolacji cieplnej A jak się okazało one zostały zamontowane na fundamencie .

Chodzi może o okna balkonowe z drzwiami - może one leżą na fundamencie parteru?

Jeśli możesz - napisz coś dokładniej i może wrzuć fotki - bo z tego opisu trudno cos konkretnie poradzić.

Ale można przypuścić, że woda może się zbierać z pary z wewnątrz mieszkania osiadającej na oknie (szybie) . Może masz tam jakieś otwory wentylacyjne w oknie, a są zamknięte?

 

Link do komentarza
3 godziny temu, Justy2907 napisał:

 Jestem rozczarowana bo z ciepłego montażu tylko taśmy zostały przyklejone na boki i na górę.  Z góry dziękuję 

Tylko zdjęcia mogą wyjaśnić co zostało zrobione prawidłowo a co nie. Natomiast taśmy wbrew pozorom, jeżeli zostały zabudowane prawidłowo są bardzo ważnym elementem całego systemu ciepłego montażu.

Link do komentarza
27 minut temu, zenek napisał:

Chodzi może o okna balkonowe z drzwiami - może one leżą na fundamencie parteru?

Zapewne o takie coś tu chodzi, ale jakby nie było to nie wierzę aby firma montażowa zamontowała okna/drzwi na fundamencie bo jak da się ocieplenie i wylewkę to będzie dobre co najmniej 20 cm wyżej i wtedy co z oknem czy drzwiami?

Tak powinno być wykonany prawidłowy ciepły montaż. Widać na tej fotce że dolna rama drzwi balkonowych jest odsadzona od chudziaka o wysokość posadzki docelowej a że opiera sie na fundamencie bo musi.

11_poszerzenie_systemowe_pod_progowa_cze

 

39 minut temu, zenek napisał:

Jeśli możesz - napisz coś dokładniej i może wrzuć fotki - bo z tego opisu trudno cos konkretnie poradzić.

Też o to prosiłem autorkę tematu, bo z fotek można więcej coś konkretnego wywnioskować aniżeli z opisu.

No i jeszcze pisał o fotkach joks.

Link do komentarza
4 godziny temu, mhtyl napisał:

Nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to musisz robić szambo w każdym temacie pisząc o jakiś pomyjach?

No jasne że chodzi o okna. Literkę jedną zjadła i wielka mecyja, zresztą jak już kiedyś pisałem, kto chce to zrozumie, najwyraźniej chciałeś i zrozumiałeś.

Aby stwierdzić czy ciepły montaż został wykonany prawidłowo trza by było wezwać kogoś na miejsce kto jest szpecem w tej dziedzinie. Możesz wstawić kilka fotek jak to wygląda, na podstawie fotek też będzie można coś stwierdzić. Zaciekawiło mnie co masz na myśli pisząc że zostały zamontowane na fundamencie, co zostało zamontowane?

Woda zbiera się i będzie się zbierać to normalne zjawisko do czasu kiedy okno nie zostanie obrobione.

 

20191127_202915_003.jpg

15794624105294147317651506973100.jpg

Oczywiście chodzi o okna słownik namieszał😊 okna są w domu parterowym i są do samej ziemi . Są zamontowane na fundamencie na którym jest tylko czarna taśma fundamentowa .  Taśmy do ciepłego montażu były użyte na bokach i górze okien natomiast od dołu nie ma nic oprócz pianki montażowej i właśnie pod ta pianka zbiera się woda w niektórych miejscach.  Co mogę teraz zrobić żeby to naprawić? Czy zgłaszać reklamację? Czy to jest dobrze wykonany montaz?

Link do komentarza
2 minuty temu, Justy2907 napisał:

 

20191127_202915_003.jpg

 

Woda zbiera się pod ta izolacją? Jeżeli tak to jest normalne bo jest to od tego jest izolacja aby wilgoć z fundamentów nie była podciągana na muru.

4 minuty temu, Justy2907 napisał:

 

 

15794624105294147317651506973100.jpg

O ile dobrze widzę to była robiona wymiana okien w domu już użytkowanym a posadzka jest wraz panelami jest już zrobiona.

I z tego co widzę to okna są już obrobione a dlaczego dół nie został wykończony? czy montaż był robiony wraz z obrobieniem okien?

Link do komentarza

Nie, to jest w nowym domu , chciałam założyć drewniany parapet ale zauważyłam że na czarnej izolacji zbiera się woda , mimo że na zewnątrz jest sucho i nie pada . Tak jakby punkt rosy się zrobił przez słabą izolację.  Wiem że powinno być poszerzenie pod oknem lub warstwa Styroduru ale wtedy nie wiedziałem nie zaglebialam się w temat, zamówiłam ciepły montaż i zaufalam sprzedawcy 

Link do komentarza

 

37 minut temu, Justy2907 napisał:

Taśmy do ciepłego montażu były użyte na bokach i górze okien natomiast od dołu nie ma nic oprócz pianki montażowej i właśnie pod ta pianka zbiera się woda w niektórych miejscach.  Co mogę teraz zrobić żeby to naprawić? Czy zgłaszać reklamację? Czy to jest dobrze wykonany montaz?

Z tego, co widzę, ale może źle widzę - to pod folią jest beton?

Link do komentarza

No to masz źle zrobione.

Właśnie widać, że podłoga (panele) dochodzą do tej ściany zewnętrznej (betonu).

Tam powinno byc pogłębienie - trzeba wykuć pod oknem beton, połączyć izolację pod podłogą z izolacją (przeciwwilgociową i termiczną) pod oknem, podłogę (klepki) doprowadzić do okna, okno osadzić jak trzeba i założyć zewnętrzne wykończenie - nie wiem co tam masz?

 

W tej chwili masz beton od zewnątrz do wewnątrz, który przemarza - stąd ta woda (ze skroplenia wewnetrznej pary.

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
3 minuty temu, Justy2907 napisał:

Tak pod folią jest beton , woda zbiera się tylko punktami np z jednej strony okna

 

Beton czyli fundament

Coś masz dziwnie ten dom wybudowany albo źle nazywasz elementy domu. Jak masz zrobiona posadzkę pod panelami? Był wylany chudziak? jakiś styropian?

Link do komentarza
12 minut temu, MrTomo napisał:

Mnie to wygląda na mostek termiczny.

Gdzieś podciąga zimne powietrze i na styku z ciepłym wewnątrz się wykrapla.

 

Co to znaczy, że okno jest na fundamencie? Przecież podłogi nie masz na fundamencie?

 

Co jest za oknem?

Jakiś taras?

Nie ma tarasu ,jest parapet założony.  Okno jest na fundamencie A podłoga na wylewce 

Jest też ocieplenie zewnątrz zrobione 

Link do komentarza
6 minut temu, mhtyl napisał:

Coś masz dziwnie ten dom wybudowany albo źle nazywasz elementy domu. Jak masz zrobiona posadzkę pod panelami? Był wylany chudziak? jakiś styropian?

Tak  była najpierw ślepa wylewka  . Styropian , ogrzewanie podłogowe i wylewka A na to panele . Wylewka jest tzw pływająca czyli jest oddzielona od fundamentu taśmą.

Link do komentarza
23 minuty temu, MrTomo napisał:

Przecież podłogi nie masz na fundamencie?

Tomo - podłoga dochodzi do muru i mur jest częścią pdłogi chyba koło okna.

4 minuty temu, Justy2907 napisał:

Tak  była najpierw ślepa wylewka  . Styropian , ogrzewanie podłogowe i wylewka A na to panele . Wylewka jest tzw pływająca czyli jest oddzielona od fundamentu taśmą.

Czyli tak jak myślałem. Jeśli to co widać pod oknem - to beton - tzn że panele dochodzą do tego betonu. Koło okna masz kawałek betonu zamiast paneli - tak?

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
15 minut temu, zenek napisał:

No to masz źle zrobione.

Właśnie widać, że podłoga (panele) dochodzą do tej ściany zewnętrznej (betonu).

Tam powinno byc pogłębienie - trzeba wykuć pod oknem beton, połączyć izolację pod podłogą z izolacją (przeciwwilgociową i termiczną) pod oknem, podłogę (klepki) doprowadzić do okna, okno osadzić jak trzeba i założyć zewnętrzne wykończenie - nie wiem co tam masz?

 

W tej chwili masz beton od zewnątrz do wewnątrz, który przemarza - stąd ta woda (ze skroplenia wewnetrznej pary.

Kurde ale to skomplikowane 🙄 nie do końca rozumiem z tymi izolacjami która jest która 🙁 mógłbyś troszkę prościej? Dziękuję 😉

Link do komentarza
12 minut temu, Justy2907 napisał:

Tak  była najpierw ślepa wylewka  . Styropian , ogrzewanie podłogowe i wylewka A na to panele . Wylewka jest tzw pływająca czyli jest oddzielona od fundamentu taśmą.

Czyli masz błąd i  w miejscu łączenia dolnej futryny okna z posadzka występuje mostek. Prawidłowy, ciepły montaż powinien wyglądać tak i być zrobiony przed wylaniem posadzek.

11_poszerzenie_systemowe_pod_progowa_cze

8 minut temu, MrTomo napisał:

Próbuję zrozumieć jak to jest zbudowane.

Chyba już wiem, ale nie wiem o chodzi z tym parapetem za oknem.

Przecież to jest okno typu "drzwi"?

Podejrzewam że tu nie chodzi o parapet tylko o próg.

 

 

 

 

Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
6 minut temu, Justy2907 napisał:

Kurde ale to skomplikowane 🙄 nie do końca rozumiem z tymi izolacjami która jest któr

Na betonie, ktory leży na gruncie (albo nad piwnicą) powinna być izolacja przeciwwilgociowa połączona z izolacją przeciwwilgociową na styku fundamentu i muru parteru mniej więcej. To może być folia lub papa na lepiku, lub papa zgrzewalna.

Na niej (na betonie i na izolacji przeciwwilgociowej leży styropian - na nim wylewka, a na wylewce panele z podkładem może. 

13 minut temu, zenek napisał:

Jeśli to co widać pod oknem - to beton - tzn że panele dochodzą do tego betonu. Koło okna masz kawałek betonu zamiast paneli - tak?

Jak byś mogła odpowiedzieć!

6 minut temu, MrTomo napisał:

Ocieplenie czego?

pewnie ściany zewnętrznej

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
32 minuty temu, MrTomo napisał:

Jeśli ma próg betonowy pod oknem, który wyłazi na zewnątrz to fatalnie.

Dlatego prosiłem o rzut z projektu, bo chyba ktoś tu zrobił nie tak jak trzeba.

No nie jest tak fatalnie - nawet okna chyba nie musi wyjmować - tylko wykuć beton pod oknem podociągać warstwy i może nawet wykończenie progu zewnętrznego może być to samo.

Tylko że Justy poszła chyba spać :takaemotka:

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, Justy2907 napisał:

Nie, to jest w nowym domu , 

Jak w nowym domu to wszystko jest zrobione na opak. Okna się wstawia przed wykonaniem ostatecznej posadzki i przed jej ociepleniem, bo musi być zachowana ciągłość izolacji termicznej pod oknem i tą posadzką. To się robi tak jak tu :

 

 

 

Link do komentarza
Dnia 19.01.2020 o 20:35, Justy2907 napisał:

 

20191127_202915_003.jpg

Patrząc na to zdjęcie, to co dotykasz palcami pod izolacją to posadzka z ogrzewaniem podłogowym czy fundament ? 

Dlaczego podłoga z panelami jest tak nisko w stosunku do tego betonu pod oknem? 

Po izolacji wychodzącej ze ścian wygląda na ścianę fundamentową.

Dlaczego spod paneli nie wystaje żadna izolacja?

 

 

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...