Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Historia edycji

animus

animus

Dnia 19.01.2020 o 20:35, Justy2907 napisał:

20191127_202915_003.jpg

Patrząc na to zdjęcie, to co dotykasz palcami pod izolacją to posadzka z ogrzewaniem podłogowym czy fundament ? 

Dlaczego podłoga z panelami jest tak nisko w stosunku do tego betonu pod oknem? 

Po izolacji wychodzącej ze ścian wygląda na ścianę fundamentową.

Dlaczego spod paneli nie wystaje żadna izolacja?

animus

animus

Dnia 19.01.2020 o 20:35, Justy2907 napisał:

20191127_202915_003.jpg

Patrząc na to zdjęcie to co dotykasz palcami pod izolacją to posadzka z ogrzewaniem podłogowym czy fundament ? 

Dlaczego podłoga z panelami jest tak nisko w stosunku do tego betonu pod oknem? 

Po izolacji wychodzącej ze ścian wygląda na ścianę fundamentową.

Dlaczego z pod paneli nie wystaje żadna izolacja?

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Pełna zgoda, wiem coś o tym i tez tak uważam. Nie mam dywanów w domu. Kurzołapek pełno w domach. Bez dywanu mogę sie obejsć.
    • Nie o gusty mi chodzi. Dywany zatrzymują nie tylko roztocza. Pyłki też. Różne pyłki, nawet z brzozy i pokrzywy. Później przechodzimy po dywanach i wzbijamy je w powietrze. To miałem na myśli. Zawsze łatwiej i taniej jest zapobiegać niż leczyć. Czyli jeśli ktoś ma alergię na cokolwiek, to dobrze jest zaczynać od usunięcia dywanów z mieszkania.
    • zenek - czytaj ze zrozumieniem mój post. Chyba zrobię, tak jak aru radził. Wracając do stropu. Obciążenie w miejscu podparcia nie może przekroczyć wytrzymałości ścianki. W zasadzie to po jaką   cho....ę opierać strop na ściance w jakimś przypadkowym miejscu.  Rozpiętości powinny byc tak dobrane, żeby strop opierał się na ścianach nośnych. Są jeszcze podciągi i inne rozwiązania konstrukcyjne, ale to przy rozpiętościach przewyższających wytyczne konstrukcyjne producenta stropu. Czy ty myślisz Zenek , ze to jedyny punkt podparcia? Poza tym, jak nazwa wskazuje - najpierw przekryto pomieszczenie stropem opartym na ścianach nośnych a potem dostawiano ścianki działowe. Masz ochotę, to licz czy ścianka wytrzyma obciążenie od stropu w miejscu podparcia. https://www.dziegielewski.info/pliki/murowe.pdf
    • Ma potencjał katastrofy budowlanej - wg mnie. Nie rusza cię to???? Bynajmniej to nie piaskownica.   A nie masz wrażenia - że należałoby w końcu napisać, czy na ściance 12 z cegły mozna oprzeć strop żelbetowy - bo takie pytanie zadał @krzysieczox3 w #1. Może zamiast opowiadania o Chińczykach - po prostu wyraź swoje zdanie, jako profesjonalista. Pytanie było jasne, parametry podane. Aru odpowiedzial - że można stawiać strop żelbetowy na ściance 12 cm, retro poparł - ja uważam to za grożące katastrofą budowlaną i za niedopuszczalne. Ponieważ jest to odpowiedź na zadane pytanie - no to może mieć swoje konsekwencje, gdy ściana 12 cm zawali sie pod żelbetowym stropem.   Proste, zerojedynkowe - a ty opowiadasz, że nie rozumiesz.  
    • Czytałem obszerne artykuły i badania na temat skutków zdrowotnych wyjałowienia wody pitnej ze związków wapnia. Uzdatnianie to nie tylko zmiękczanie i tutaj trzeba mieć na względzie wyniki badań wody. Woda zbyt twarda też nie jest "zdrowa". Inna kwestia, ze argumentacja niektórych przedstawicieli handlowych kończy się i zaczyna na tekście "nie szkoda Państwu pralki, podgrzewacza i baterii z termostatem". Ciężkie działa, ale laik może się dać przekonać. Poza tym trzeba mieć świadomość, w jakiej temperaturze powstaje kamień i z jakich związków zawartych w wodzie się tworzy. Najpierw badania wody, potem szukamy rozwiązania i to niezbyt radykalnego.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...