Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Czy wełna mineralna jest lepsza niż wełna drzewna pod względem wpływu na środowisko?

Recommended Posts

Kupując wyrób do izolacji cieplnej kierujemy się zazwyczaj kilkoma czynnikami: wiarygodnością producenta, jakością wyrobu i oczywiście ceną. Jednak coraz częściej przy wyborze materiału izolacyjnego, podobnie jak przy zakupie innych wyrobów i urządzeń, zwracamy uwagę na dodatkowe istotne cechy, np. na wpływ materiału izolacyjnego na środowisko. Niestety ocena tej cechy może nie być tak łatwa jak bezpośrednie porównanie cen.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/termoizolacja/porady/25796-czy-welna-mineralna-jest-lepsza-niz-welna-drzewna-pod-wzgledem-wplywu-na-srodowisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Realista
Cóż za jednostronna ocena. Ocenianie tylko pod kosztem energii potrzebnej do wytworzenia to jakieś nieporozumienie. Gdy przyjdzie wymienić wełnę mineralną to trzeba poddać ją utylizacji! "Materiały te muszą zostać poddane specjalistycznej utylizacji. Powodem są toksyczne substancje, które wydzielają się w trakcie ich recyklingu. Niewłaściwe składowanie wełny mineralnej jest niebezpieczne dla środowiska. Może powodować np. zanieczyszczenie gleby, a w jej konsekwencji degradację. W przypadku przenikania niebezpiecznych środków do wód gruntowych i powietrza, może stanowić zagrożenie także dla ludzi."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek
Toksyczne substancje ha,ha,ha. W wełnie drzewnej ich nie ma ? Pytanie retoryczne. Utylizacja materiałów zawierających poliolefinowe również nie jest prosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...