Skocz do zawartości

Dom 80 metrów KOSZT budowy


Recommended Posts

Witam,  czy ktoś może mi określić koszt budowy takiego domu :

https://www.archipelag.pl/projekty-domow/mini-1-g1?AreaMax=93&AreaMin=20&Category=913h3e405mn2lf&Garage=1&List=Size3&SearchForm=1&Type=1

Myślicie , że ze wszystkim mogę się zmienić w 200 tyś? Do stanu deweloperskiego ? W projekcie jest kominek , z którego byśmy zrezygnowali,  co obniży koszty . Proszę o odpowiedź

 

Link do komentarza

Chodzi raczej o to,  czy te 200 tyś wystarczy mi na postawienie ścian,  okien,  drzwi,  dachu  , podłączenie wody,  energii i ogrzewania i w środku zrobienie wszystkiego do takiego stanu ze będzie można robić już samemu remont (malowanie ścian,  płytki, panele itd.)

Wiadomo że materiał  nie będzie chińskim bublem ale  nie też super drogi,  raczej taki standard , jeżeli byłaby możliwość na czymś przyciąć koszty byłoby super. 

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

bo nikt nie jest wróżką.

Widocznie nikt na forum nie budował by znać aktualne koszty.

A szacować koszty na podstawie obrazka, bez wykazu materiałów to wróżenie.

Zasadniczo im mniejszy dom tym wyższy koszt m2, bowiem wiele kosztów jest stałych, niezależnie od metrażu (wynagrodzenie kierbuda, geodeta, przyłącza, dokumentacja).

 

Tak naprawdę ten dom ma ponad 100m2. Co przy przeliczniku 3,5 tyś średniej GUS daje 350 tyś do stanu deweloperskiego.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam dostałem wycenę za projekt 

https://www.dobredomy.pl/projekt/maksymilianII/

175 000 za stan SSO materiał z robocizną

jedna firma wykonuje wszystko 

Ściany beton kominkowy fundamenty z bloczka dach blachodachówka 

Podkarpackie okolice Rzeszowa

Co sądzicie mało czy dużo ?

Edytowano przez rzeszowiak22 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

No jak chcesz zejść z koszatami to poszukaj dachu dwuspadowego - są tańsze w wykonaniu i materiał też generuje mniej odpadu. Dach kopertowy do sporo ścinków (blachy czy dachówki) do tego drogie obróbki koszy i najlepiej jak to zrobi doświadczona ekipa.
W takim metrażu do 140 metrów widziałem ostatnio jakieś reklamy na prefabrykowane domy z drewna - przywożą na budowę i składają wszstko łącznie z dachem na miejscu w jeden dzień. Nie wiem jak to potem w eksploatacji wygląda ale ceny zdaje się zaczynały się w granicach 300k PLN za stan z instalacjami (przy konstrukcji szkieletowej oczywiście).

Pozdrawiam.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...