Skocz do zawartości

Ile kosztuje choinka?


Sławomir

Recommended Posts

Tak się zastanawiam nad ceną choinki, bo przecież ludzie którzy się wprowadzają do swojego nowego domu nie mają ani bombek, ani drzewka.

Ja stawiam na przedział cenowy około 500-2000 zł

Drzewko sztuczne, okazałe 120 zł
Podstawka do drzewka 30 zł
Bombki na start 200 zł
Lampki 40 zł

to byłby zestaw dla ubogich icon_smile.gif

O i jeszcze jedno pytanie, jakie macie choinki w domu, czy sa to prawdziwe świerki z lasu, czy sztuczne iglaki?
Zapraszam do odpowiedzi w formie sondy icon_smile.gif
Link do komentarza
Bardzo miły temacik - Ja uwielbiam święta i prawdziwe choinki oczywiście . Zawsze kupujemy świerk do samego sufitu - taki zwykły świerk z krótkimi igiełkami - to właśnie takie drzewko kojarzy mi się ze świętami . Nie jakieś tam jodły itp. A taki świerk ma też bardzo dużą zaletę - kosztuje około 20zł w markecie (np.OBI).
Bombek nie kupuję - mam jeszcze kilka z poprzednich lat, ale wolę pierniki i cukierki na choince; aniołki, gwiazdki itp. no i anielskie włosy... a lampki nie mogą migotać bo można dostać oczopląsu - te grające też odpadają, bo słuchanie ich kilkadziesiąt razy może nieźle zdenerwować...
Link do komentarza
U mnie w domu będzie sztuczna choinka i kilka gałązek prawdziwego świerka dla stworzenia nastroju. Za kilka lat świerk urośnie w ogrodzie nie będę więc świętować kosztem drzewka. Bombki na choince gładkie bez wzorów, łańcuchy jednobarwne. W pokoju dzieci niska choinka na stoliczku ozdobiona własnoręcznie szykowanymi łańcuchami ozdobami z bibułki słodyczami. Wersje : dla dzieci i starszych i jakoś nikt nie płacze za bombkami po 500 zł sztuka. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Pewnie z lewego "zbioru" ten świerk - bo taki tani! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif


Dlaczego zaraz z lewego?Pewnie chińska icon_wink.gif
A ja te wszystkie problemy mam z głowy ,bo żadnych świąt,rocznic,imienin,urodzin,sylwestrów nie obchodzę i BAAARDZO dobrze mi z tym.
Nie będzie mi data w kalendarzu mówić,co mam jeść,jak się ubrać,kiedy być wesołym, a kiedy smutnym,do kogo zadzwonić i kogo odwiedzić.
JESTEM WOLNYM CZŁOWIEKIEM!!!
Przyjaciół mam prawdziwych,a nie tylko takich okazjonalnych,którzy gdyby im zginął kalendarz,to pewnie by nie wiedzieli,że istnieję.Na pamiętających o mnie parę razy,czy raz w roku mi nie zależy.
A już szczególnie odrzuca mnie od przesłodzonych gęb gwiazdek telewizyjnych,które cały rok udowadniają,że Pana Boga mają ''w głębokim poważaniu'' a na święta ociekają lukrem i miłością.Takie podpinanie się ''z okazji'' pod coś,czym tak naprawdę na co dzień gardzą jest OBRZYDLIWE!!!
Radia się w tedy nie da słuchać,bo wszędzie w kółko to samo,aż do znudzenia i obrzydzenia.Słychać tylko ''merrykristmasowanie i dżingelbellowanie''.
Nie,nie,nie,....nie dam się sterować. icon_biggrin.gif
A już piosenka ''merrykristmasowa'' w wykonaniu hedonistycznego i anty chrześcijańskiego zespołu Queen to szczyt obłudy,komercji i kpiny. icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

Dlaczego zaraz z lewego?Pewnie chińska icon_wink.gif
A ja te wszystkie problemy mam z głowy ,bo żadnych świąt,rocznic,imienin,urodzin,sylwestrów nie obchodzę i BAAARDZO dobrze mi z tym.
Nie będzie mi data w kalendarzu mówić,co mam jeść,jak się ubrać,kiedy być wesołym, a kiedy smutnym,do kogo zadzwonić i kogo odwiedzić.
JESTEM WOLNYM CZŁOWIEKIEM!!!
Przyjaciół mam prawdziwych,a nie tylko takich okazjonalnych,którzy gdyby im zginął kalendarz,to pewnie by nie wiedzieli,że istnieję.Na pamiętających o mnie parę razy,czy raz w roku mi nie zależy.
A już szczególnie odrzuca mnie od przesłodzonych gęb gwiazdek telewizyjnych,które cały rok udowadniają,że Pana Boga mają ''w głębokim poważaniu'' a na święta ociekają lukrem i miłością.Takie podpinanie się ''z okazji'' pod coś,czym tak naprawdę na co dzień gardzą jest OBRZYDLIWE!!!
Radia się w tedy nie da słuchać,bo wszędzie w kółko to samo,aż do znudzenia i obrzydzenia.Słychać tylko ''merrykristmasowanie i dżingelbellowanie''.
Nie,nie,nie,....nie dam się sterować. icon_biggrin.gif
A już piosenka ''merrykristmasowa'' w wykonaniu hedonistycznego i anty chrześcijańskiego zespołu Queen to szczyt obłudy,komercji i kpiny. icon_razz.gif



Święta nam się skomercjalizowały to prawda ale czy mamy wyrzucać dziecko z kąpielą? Czy przestajemy kochać rodziców i małzonków bo nam dnia pewnego zbrzydli i nie wyglądają jak dwadzieścia lat temu?
Link do komentarza
Już Święta - choinka jest....
Dla mnie to też dobra okazja na spotkanie z rodziną - na Święta przyjechał nareszcie mó brat, którego nie widziałam rok.... Można posiedzieć z rodziną do późnej nocy - rano nie trzeba wstawać. Cały dom ludzi - moi bracia, rodzice, babcia, bratowa, bratanek, moje dzieci i mąż - jest wesoło - nie chciałabym spędzać tych Świąt bez rodziny i udawać, że jest OK...
Link do komentarza
Cytat

CYTAT(adamis @ Dec 24 2007, 18:00) *
l


Pańska wypowiedz jakkolwiek bardzo powściągliwa ma jedną wadę - my wciąż nie mówimy po chińsku dlatego proszę o tłumaczenie.


Wpis mi się zdublował,a nie dało się go usunąć,więc sprowadziłem tego dubla do takiej formy.A swoją drogą jak się to robi na tym forum?
Cytat

nie chciałabym spędzać tych Świąt bez rodziny i udawać, że jest OK...


Ależ ja nie spędzam tzw. świąt bez rodziny i nie udaję że jest OK.Jest OK bez udawania i świętowania icon_biggrin.gif
Link do komentarza
nie w każdej rodzinie schodzą się goście w wigilię po południu - w niektórych domach dopiero wtedy choinkę się ubiera - znam wiele takich domów.
Moja rodzinka zaczęła Świętowanie już w niedzielę przed Wigilią - wszyscy się zjeżdżają wcześniej...
A kiedy rozbieracie choinkę? Moja się sypie bo nikt jej nie podlewał gdy wyjechaliśmy do rodziny na Święta. Chyba do Sylwestra nie wytrzyma...
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...