Skocz do zawartości

Poprowadzenie pradu do garażu z mieszkania


mraf

Recommended Posts

Witam na forum. Mam koledzy problem. Otóż mieszkam w budynku należącym do zarządcy gdzie każdy ma wykupione mieszkanie.

 

Około 20-30m od moich okien jest mój garaż, wyżej od parkingu  o 1.5m który jest między budynkiem, a garażem.

 

Chciałbym puścić kabel na lince z mojego okna do garażu . Wysokość kabla to jakieś 2.5-3m nad parkingiem.

 

Podłączenie pod nowego esa w mieszkaniu (licznik jest na korytarzu) a nie pod korytarz.

 

Czy muszę mieć jakieś pozwolenia od kogoś aby taki kabel puścić ? Mowa tutaj o zarządcę itp.

 

Czy po prostu poszczam kabel bo to z mieszkania i nie muszę nikogo pytać? Tak mi powiedział jeden z budowlańców ale kto to wie jak to jest prawnie 

 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
16 godzin temu, mraf napisał:

Wysokość kabla to jakieś 2.5-3m nad parkingiem.

To dużo za nisko! W lecie będzie jeszcze niżej... Śmieciarka, wóz straży pożarnej, podnośnik nie przejadą... Jeśli już będziesz mógł tak garaż zasilić...

 

To jest pojedyńczy garaż, czy szereg garaży?

Link do komentarza

Garaż szeregowy (łącznie trzy). Na upartego można zrobić wyżej. Akurat to ostatni blok więc śmiaciarka (kontenery sa wcześniej)  ani nawet straż tu nie wjedzie (bo stoją auta). 

 

Czyli musi być zezwolenie - dziś mi powiedział kolejny budowlaniec, że akurat to nie jest ingerencja w budynek sam w sobie i mogę z mieszkania pociagnać kabel bez zezwolenia.

Edytowano przez mraf (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Przepisy p.poż będą stanowiły problem. W razie pożaru, strażacy ze względu na swoje bezpieczeństwo zawsze odcinają główne zasilanie w płonącym obiekcie. W momencie (tfu,tfu) podjęcia akcji gaśniczej w garażu o którym mowa, będą takiej możliwości pozbawieni. Myślę że z tego powodu możesz mieć kłopot w realizacji swojego pomysłu.

Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
10 minut temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Nie chodzi o to czy jest to ingerencja w sam budynek. Ktoś administruje całym tym terenem (nieruchomością). Jego zgoda jest konieczna, bo i on ostatecznie odpowiada za bezpieczeństwo na całym trenie nieruchomości.

I gwarantuję, że takiej zgody nie będzie. Chyba, że ten ktoś jest samobójcą.

 

Link do komentarza
Dnia 16.01.2020 o 11:03, mraf napisał:

Garaż szeregowy (łącznie trzy)

Łącznie trzy garaże, czy trzy szeregi garaży?

 

Spróbuj załatwić to formalnie - pogadaj z właścicielami, zróbcie instalacje wewnętrzne, załatw w ZE... będzie dużo chodzenia, ale da się!

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...