Skocz do zawartości

mam działkę - co dalej?


Recommended Posts

Witajcie. Zakupiłem działkę w mieście na osiedlu o zabudowie jednorodzinnej. Działka 8,08 ara (około 25 m szeroka 35 metrów długa), wszystkie media (gaz, kanalizacja itd.). Upatrzyłem już sobie projekt domku, ale nie jestem pewien czy dobrze robię zaczynając od projektu. Napiszcie proszę co należy załatwić i w jakiej kolejności. Czy najpierw wizyta w urzędzie czy firmie budowlanej? Co zrobić żeby postawić wymarzony dom? Dzięki.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Będziesz mieć najprawdopodobniej trochę problemów z dostosowaniem projektu do wymiarów działki, która wielka nie jest... Gmina najprawdopodobniej wyda ci warunki zabudowy, tak wiec absolutnie nie kupuj projektu, zanim nie dostaniesz warunków, gdyż mozesz po prostu wtopić kase, gdy okaze się, ze wybranego domu nie mozesz wybudowac na swojej dzialce. Sa pewne ograniczenia, np w zaleznosci, czy sciana ma okno czy nie - moze byc usytuowana 4 lub 8 m od granicy dzialki.
Byc moze bedziesz musial prosic jakies biuro architektoniczne o adaptacje projaktu do warunkow zabudowy, tak wiec zawczasu zorientuj sie gdzie miesci sie dobre biuro.
Zycze powodzenia i nie przejmuj sie czasem oczekiwania na papierki, wszystko da sie zalatwic o ile podchodzi sie do kazdego urzednika z usmiechem icon_smile.gif
W nastepnej kolejnosci zostaniesz pewnie skierowany do powiatu o wydanie pozwolenia na budowe. Aby zlozyc podanie o pozwolenie na budowe musisz miec juz wykupiony i dostosowany projekt domu i przylaczy. Do wiosny powinienes sie z tym wzystkim wyrobic icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
działka 25X35m to 875m2. Nie jest mała - przeciętna wielkość . Jest wiele projektów które możesz tam wybudować. odległość ściany z oknem od sąsiada - 4m . Ale najpierw musisz odwiedzić gminę - dopiero później projekt.
Możesz sobie wydrukować rzuty domu i elewacje z internetu - i to ci wystarczy aby ci w gminie powiedzieli czy może taki dom stanąć na tej działce. powodzenia
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...