Skocz do zawartości

mam działkę - co dalej?


Recommended Posts

Witajcie. Zakupiłem działkę w mieście na osiedlu o zabudowie jednorodzinnej. Działka 8,08 ara (około 25 m szeroka 35 metrów długa), wszystkie media (gaz, kanalizacja itd.). Upatrzyłem już sobie projekt domku, ale nie jestem pewien czy dobrze robię zaczynając od projektu. Napiszcie proszę co należy załatwić i w jakiej kolejności. Czy najpierw wizyta w urzędzie czy firmie budowlanej? Co zrobić żeby postawić wymarzony dom? Dzięki.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Będziesz mieć najprawdopodobniej trochę problemów z dostosowaniem projektu do wymiarów działki, która wielka nie jest... Gmina najprawdopodobniej wyda ci warunki zabudowy, tak wiec absolutnie nie kupuj projektu, zanim nie dostaniesz warunków, gdyż mozesz po prostu wtopić kase, gdy okaze się, ze wybranego domu nie mozesz wybudowac na swojej dzialce. Sa pewne ograniczenia, np w zaleznosci, czy sciana ma okno czy nie - moze byc usytuowana 4 lub 8 m od granicy dzialki.
Byc moze bedziesz musial prosic jakies biuro architektoniczne o adaptacje projaktu do warunkow zabudowy, tak wiec zawczasu zorientuj sie gdzie miesci sie dobre biuro.
Zycze powodzenia i nie przejmuj sie czasem oczekiwania na papierki, wszystko da sie zalatwic o ile podchodzi sie do kazdego urzednika z usmiechem icon_smile.gif
W nastepnej kolejnosci zostaniesz pewnie skierowany do powiatu o wydanie pozwolenia na budowe. Aby zlozyc podanie o pozwolenie na budowe musisz miec juz wykupiony i dostosowany projekt domu i przylaczy. Do wiosny powinienes sie z tym wzystkim wyrobic icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
działka 25X35m to 875m2. Nie jest mała - przeciętna wielkość . Jest wiele projektów które możesz tam wybudować. odległość ściany z oknem od sąsiada - 4m . Ale najpierw musisz odwiedzić gminę - dopiero później projekt.
Możesz sobie wydrukować rzuty domu i elewacje z internetu - i to ci wystarczy aby ci w gminie powiedzieli czy może taki dom stanąć na tej działce. powodzenia
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...