Skocz do zawartości

Scalenie dwóch działek w jedną z różnych gmin.


dawid2605

Recommended Posts

Witam, 

Jestem zainteresowany zakupem działki budowlanej. Znalazłem ciekawą ofertę lecz jest pewien problem z nią ale wiem że do obejścia ponieważ ludzie tam mieszkający też sobie jakoś z tym poradzili. 

1. Są to dwie działki obok siebie podlegające pod różne gminy od jednego właściciela z aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego który umożliwia budowę domu jednorodzinnego. Lecz są one na tyle małe że ciężko będzie wybudować dom na jednej a załatwianie formalności w 2 gminach i późniejsze formalności mogą trochę utrudniać życie. Czy istnieje jakaś możliwość żeby połączyć je w jedną?

Działki podlegają pod jedno starostwo więc pozwolenie na budowę z jednego. 

2. Czy jeśli z planu zagospodarowania przestrzennego wynika że można tam wybudować dom jednorodzinny bez usług, a ja chciałbym tam zarejestrować działalność i postawić jako osobny budynek gospodarczy z garażem na potrzeby prowadzenia działalności bez przyjmowania klientów to jest taka możliwość? Chciałbym oczywiście całość tego budynku odliczać od kosztów prowadzenia działalności, orientuje się ktoś czy tak można? 

3. Działka graniczy z rowem melioracyjnym czy należy jakoś sprawdzić przed budową lub zakupem grunt pod względem ewentualnych problemów z podmakaniem/zalewaniem ewentualnej piwnicy? 

4. Co jeszcze warto sprawdzić przed zakupem takiej działki? 

 

Są to działki 30/20 oraz 341/10 po prawej jest ten rów 

 

Pozdrawiam. 

Screenshot_20200112_152446_com.whatsapp.png

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...