Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Czy sąsiad może domagać się poszerzenia drogi koniecznej kosztem mojej działki?

Recommended Posts

Przez moją działkę przebiega droga konieczna o szerokości 2 m prowadząca do posesji sąsiada. Jego nowa żona kupiła duże i szerokie auto. Sąsiad twierdzi, że obecnie droga ta jest za wąska na jego potrzeby. Czy w tej sytuacji może on domagać się poszerzenia tej drogi kosztem mojej działki?

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/poradnik-prawny/porady/26058-czy-sasiad-moze-domagac-sie-poszerzenia-drogi-koniecznej-kosztem-mojej-dzialki

Gość Robert
Witam serdecznie, Czy właściciel działki w moim przypadku Lasy Państwowe mają prawo pobierać opłaty za służebność drogi koniecznej od jednego sąsiada a od drugiego nie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Gość Robert
Owszem jest, lecz dom oraz działka do której prowadzi wspominana droga są jego własnością prywatną.

Ale różne firmy stosują dla pracowników np. serwituty. Tacy pracownicy energetyki płacą grosze za energię elektryczną zużytą w domach będących własnością jak najbardziej prywatną.

Gość mhtyl
57 minut temu, Gość Robert napisał:

Owszem jest, lecz dom oraz działka do której prowadzi wspominana droga są jego własnością prywatną.

To na jakiej podstawie korzystasz z tej drogi? masz służebność?

Gość
40 minut temu, mhtyl napisał:

masz służebność?

14 godzin temu, Gość Robert napisał:

opłaty za służebność drogi koniecznej

Gość mhtyl

Z tego nie wynika że ma lub nie służebność zapisaną w KW. Bo może mieć zapisaną służebność i dodatkowo płacić za przejazd.

Gość Robert
Proszę wybaczyć za późną odpowiedź ale nie zawsze mam dostęp do internetu. Ma zapisane w księdze wieczystej ze ma służebność konieczną bez dodatkowych opłat za przejazd i przechód od drogi publicznej do swojej działki

11 minut temu, Gość Robert napisał:

Proszę wybaczyć za późną odpowiedź ale nie zawsze mam dostęp do internetu. Ma zapisane w księdze wieczystej ze ma służebność konieczną bez dodatkowych opłat za przejazd i przechód od drogi publicznej do swojej działki

Więc skoro ma tak zapisane to czemu się dziwisz?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Acha. Coś jak w myśl zasady  „po co żyć? Przecież i tak umrę”   Ok przyjęłam. Szacun — nawet przeszycia zrobiłeś   Spoko. Nie będę więcej pisać, bo tu za wiele nie da się napisać. I za wiele doradzić również. Ponadto uważam, że to fejk jest. Kwestia tylko ... Zenio, czy Henio  
    • to ty szanuj swoj czas i nie marnuj mojego  napisalas pol strony jakichs bzdur kij wie po co i o czym a na pewno nie merytorycznie na temat nie mam zamiaru sie nikomu tlumaczyc a na pewno nie tobie bo nie mam z czego sie tlumaczyc i kim ty dla mnie jestes i co ci zrobilem zebym mial sie z czegos tlumaczyc ale odpisze ci nie moglem sie zalogowac wiec wyslalem zalcznik o zmiane hasla a ze mam kilka adresow mejlowcyh podalem inny niz ten na ktorym mam boruszczka a okazalo sie ze juz wczesniej mialem tutaj zalozone konto na innym adresie mejlowym (tym ktory podalem przez przypadek) co ty ... za glupoty ze len i sknera? po co mam dbac o wystrój wnętrz skoro jest hałas co mi to da że ładnie pomaluje ściane? a okno mam wypchane wełną mineralną włożoną we włókline kołdre to chyba ty masz na głowie założoną że takie pierdoły pociskasz i nie interesują mnie twoje rozważanie na mój temat jakim jestem człowiekiem  NIE POZDRAWIAM i nie pisz już nic pod moim postem ale podejrzewam że będzie to dla ciebie trudne jak dla mnie nadmierny hałas
    • Nie zaglądałam, bo nie miałam czasu, wiec umknęło   Zastanawiam się, czyją "odsłoną" jest Borsuczek
    • Daga to jest gówno do skasowania a osoba do zbanowania 2 dni temu już pisałem że to przypadek dla psychiatry. Może Marcin to wyczyści trzeba zgłosić. Nie ma co karmić trola
    • We dwóch i nie stać ich na remont tej rudery???!!! Wstyd !!!   A serio — no i sprawa się rypła . Pogubiło się borsuczątko ..... lawirant jeden Zastanawiam się tylko, jaki jest cel tego bzdurnego posta, podwójnego nicka, robienia z siebie idioty. Choć podejrzewam, że to nie było trudne dla borsuczka Wygląda na to, Szanowny Panie, że to Tobie się nudzi. Po cóż Ci podwójny nick? Ostatnie zdjęcie rozłożyło mnie na łopatki. Taki z Ciebie leń i sknera, że nawet pokoju nie potrafisz sobie wymalować, a uważasz, że Twoim największym problemem jest hałas? Czym Ty w ogóle to okno obłożyłeś? Kołdrą jakąś okno izolujesz? Szanuj czas nasz i swój, i daruj sobie .... najpewniej masz z nas wszystkich niezły ubaw.   Ja tu widzę dwie opcje. Albo jesteś tak nieudolny, że zamiast zmienić coś w swoim życiu, tkwisz w jakiejś ruderze, która może Ci się na łeb zawalić. Albo siedzisz sobie i rżysz cichutko, że daliśmy się wszyscy nabrać na te Twoje wypociny. Podwójny nick to nieuczciwość, coś miała w zamiarze. Tłumacz się teraz .... miszczu.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...