Skocz do zawartości

Przygotowanie poddasza pod suchą zabudowe


maly87

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich

Powoli przygotowuję poddasze do zabudowy płytami K/G ale natrafiłem na filmiki którę pokazują, że chyba jednak źle się za to zabrałem. Opiszę sytuacje

a więc tak na krokwiach pod dachówką mam membrane Delta Maxx plus między krokwiami Wełna sznurkowana i teraz na krokwie nabiłem żółtą folie paroizolacyjną i na to miałem montować haki do profili i do tego kręcić płyty, a większość filmików, zdjęć pokazuje, że folie powinienem przykleic do profili i teraz nie wiem co robić. zrywać folię czy już zostawić ?/

Link do komentarza
17 godzin temu, maly87 napisał:


a więc tak na krokwiach pod dachówką mam membrane Delta Maxx plus między krokwiami Wełna sznurkowana i teraz na krokwie nabiłem żółtą folie paroizolacyjną i na to miałem montować haki do profili i do tego kręcić płyty, a większość filmików, zdjęć pokazuje, że folie powinienem przykleic do profili i teraz nie wiem co robić. zrywać folię czy już zostawić ?/

Uważam że jest to błąd i to podwójny bo po pierwsze aby zapobiec mostkom cieplnym należy ułożyć wełnę w poprzek krokwi, wzdłuż profili i dopiero na profile nakleja sie folię a drugi błąd to przy przykręcaniu haków czy wieszaków mając przyklejoną folie do krokwi  poprzerywasz folie co spowoduje że przestanie spełniać swoją rolę.

16 godzin temu, joks napisał:

Zostaw , wszystko jest ok , o ile łączenia folii są sklejone .

Chyba nie do końca ok, zapomniałeś o drugiej warstwie ocieplenia?

Link do komentarza
15 minut temu, mhtyl napisał:

aby zapobiec mostkom cieplnym należy ułożyć wełnę w poprzek krokwi,

 

17 godzin temu, maly87 napisał:

między krokwiami Wełna sznurkowana

Umknęło mi to że z opisu faktycznie jest tylko jedna warstwa wełny .

 

16 minut temu, mhtyl napisał:

na profile nakleja sie folię a drugi błąd to przy przykręcaniu haków czy wieszaków mając przyklejoną folie do krokwi  poprzerywasz folie co spowoduje że przestanie spełniać swoją rolę.

Niekoniecznie , można by było się przyczepić też do tego  że przyklejona folia jest dziurawiona przez wkręty mocujące płyty GK.

Link do komentarza
1 minutę temu, joks napisał:

Niekoniecznie , można by było się przyczepić też do tego  że przyklejona folia jest dziurawiona przez wkręty mocujące płyty GK.

Tylko  że wkręty dociskają płytę do profila a grzybek aby przykręcić trzeba rozcinać folię bo wieszak można przykręcić do czoła krokwi.

Link do komentarza
1 godzinę temu, mhtyl napisał:

 

Chyba nie do końca ok, zapomniałeś o drugiej warstwie ocieplenia?

A pytał on się kogo o jakość ocieplenia ?.

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

Tylko  że wkręty dociskają płytę do profila a grzybek aby przykręcić trzeba rozcinać folię bo wieszak można przykręcić do czoła krokwi.

Pewnie nie znasz wieszaków płaskich ES.

Link do komentarza
9 minut temu, joks napisał:

:icon_biggrin: , chyba że wieszaki ES ....ja na takich robię ..

 

Taki miałem na myśli, dokładnie wieszak grzybkowy a te wieszaki ES to do czoła krokwi się przykręca więc nie pokaleczyłyby w sposób znaczny folii.

wieszak-grzybkowy-do-poddaszy-180.jpg

Link do komentarza
2 minuty temu, mhtyl napisał:

Taki miałem na myśli, dokładnie wieszak grzybkowy a te wieszaki ES to do czoła krokwi się przykręca więc nie pokaleczyłyby w sposób znaczny folii.

wieszak-grzybkowy-do-poddaszy-180.jpg

Jak pytający zastosuje grzybki to w tym układzie z folii wyjdzie durszlak...

7 minut temu, demo napisał:

A pytał on się kogo o jakość ocieplenia ?.

Przy okazji pytania można pokazać poważny błąd w wykonaniu ......czy nie zwracać uwagi i niech se jeb....e na własnej chacie kupę kłopotów na przyszłość ?? hę?

Link do komentarza
19 godzin temu, maly87 napisał:

 

Powoli przygotowuję poddasze do zabudowy płytami K/G ale natrafiłem na filmiki którę pokazują, że chyba jednak źle się za to zabrałem. 

Pisze że oglądał filmiki, więc chyba ślepy nie jest i widział jak powinno wyglądać wzorcowe ocieplenie.

Poza tym dostał link i tam w każdym z wariantów umieszczenia folii pokazane jest prawidłowe ocieplenie. Więc nie odkrywajcie Ameryki.

Pewnie chciał zrobić jak zrobił, a miał tylko obawy o lokalizację folii. Poczekamy, zobaczymy jak się odezwie.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 minutę temu, usiek napisał:

A ja pozwolę się tu wtrącić bo niebawem czeka mnie podobna robota... Czy jak folie przykleje dopiero do profili CD60 to późniejsze przykręcanie wkrętami płyt GK do profili nie podziurawi jej za bardzo? Ale innego wyjścia chyba nie ma...

Podziurawi ale jak pisałem wyżej wkręt dociśnie płytę do profila i tym samym folię, czyli dziura jest ale jakby jej nie było, to tak jak  np z gwoździem w oponie, gdy tkwi w niej powietrze nie uchodzi, jak sie go wyciągnie to wtedy powietrze zejdzie.

No tak jak piszesz, innego wyjścia nie ma :) 

Link do komentarza
Dnia 12.01.2020 o 16:50, usiek napisał:

A ja pozwolę się tu wtrącić bo niebawem czeka mnie podobna robota... Czy jak folie przykleje dopiero do profili CD60 to późniejsze przykręcanie wkrętami płyt GK do profili nie podziurawi jej za bardzo? Ale innego wyjścia chyba nie ma...

 

Edit: właśnie czytam link z wyżej

Rozmawiałem z niejednym producentem folii na ten temat i owszem wkręty podziurawią paroizolację aczkolwiek jest to nieciągłość określona jako mało znacząca a wręcz pomijana. Także śmiało możesz mocować paroizolacje do profili i następnie przykręcać gk

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...