Skocz do zawartości

Ramzes / Domena


CityMatic

Recommended Posts

WITAMJa jestem na etapie zamówienia projektu. Już się rysuje z małymi poprawkami. Wstępnie miała być Idylla II Ale dach mnie przeraził. Ten jest podobny ale mniej skomplikowany i zakładam że tańszy. Wyrzuciłam garaż do połowy przez co powiększony jest wiatrołap i dodatkowe pomieszczenie gospodarcze typu pralnia.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam,

Własnie zaczalem budowe Ramzesa, zapraszam na http://www.ramzes-nowyswiat.blogspot.com/. Wprowadzilismy pare zmian w projekcie, miedzy innymi zamiast garazu pomieszczenie biurowe, kotlownia w innym miejscu w celu powiekszenia pokoju po prawej, jedna lazienka zamiast dwoch mniejszych. Jesli ktos chce troche bardziej szczegolowe informacje wlacznie ze zdjeciami zaadaptowanego projektu to prosze dac znac.

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
https://forum.budujemydom.pl/style_images/b...es/rte-bold.png
Pogrubienie
Cytat

WITAMJa jestem na etapie zamówienia projektu. Już się rysuje z małymi poprawkami. Wstępnie miała być Idylla II Ale dach mnie przeraził. Ten jest podobny ale mniej skomplikowany i zakładam że tańszy. Wyrzuciłam garaż do połowy przez co powiększony jest wiatrołap i dodatkowe pomieszczenie gospodarcze typu pralnia.




Witam
Cieszę sie ze buduje ktoś domek wg tego projektu-fotki b.fajne a i otoczenie domu jest bardzo atrakcyjne-na pewno będzie ładnie-pośledzę sobie Wasze poczynania.Ja oczekuję na wiele innych spraw i czekam ale miło jest popatrzeć jak będzie wyglądał być może ten i dla mnie wymarzony domek?

Nie ukrywam, ze chciałbym zobaczyć zmiany jakie wprowadziliście w domu-bardzo proszę o jakieś info na wikingpk@o2.pl


Pozdrawiam i korzystając z okazji Wesołych i Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2008 Roku icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

https://forum.budujemydom.pl/style_images/b...es/rte-bold.png

Nie ukrywam, ze chciałbym zobaczyć zmiany jakie wprowadziliście w domu-bardzo proszę o jakieś info na wikingpk@o2.pl

Pozdrawiam i korzystając z okazji Wesołych i Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2008 Roku icon_biggrin.gif



Postaram sie jak najszybciej cos zeskanowac, jak tylko dostane z powrotem projekt bo poszedl do wgladu do banku do wniosku kredytowego. Na stronke zapraszam, co 4-7 dni staram sie tam byc i wrzucac nowe fotki tak wiec dopuki ida mury w gore to postep jest widoczny od razu. Wykonczenie itp. bedzie juz troche wolniej ale kazdy etap bede staral sie uwieczniac na biezaco.

Moja propozycja jest aby nie wysylac sobie informacji odnosnie budowy na priva, jak dla mnie to zadna tajemnica i wszystkim podziele sie z wami bardzo chetnie tutaj na forum, tak aby informacja byla dostepna dla wszystkich i w kazdej chwili. Jakis czas temu ktos wlasnie przyslal mi zapytanie odnosnie kosztorysu, no i wyslalem na priva ale tak jak powiedzialem to zadna tajemnica i moglem rownie dobrze zamiescic to na forum.

Dziekuje bardzo, rowniez zycze Spokojnych Swiat i Duzo Zdrowia i Energii w Nowym Roku bo na budowe to na pewno sie przyda... no i cierpliwosci icon_wink.gif)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam,

Własnie zaczalem budowe Ramzesa, zapraszam na http://www.ramzes-nowyswiat.blogspot.com/. Wprowadzilismy pare zmian w projekcie, miedzy innymi zamiast garazu pomieszczenie biurowe, kotlownia w innym miejscu w celu powiekszenia pokoju po prawej, jedna lazienka zamiast dwoch mniejszych. Jesli ktos chce troche bardziej szczegolowe informacje wlacznie ze zdjeciami zaadaptowanego projektu to prosze dac znac.

Pozdrawiam


------------------------------------

Witam bardzo serdecznie i od razu powiem, że jestem pod wrażeniem postępów prac na placu budowy.
Pomarzyć chyba można o takim tempie.

Mam serdeczną prośbę, a w zasadzie pytanie - czy mając 200.000zł. można brać się za budowę tego domku?
Przymierzam się do niego na wiosnę i boję się o to czy w ogóle się uda.

Pozdrawiam K.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
W czerwcu 2007 rozpocząłem budowe domu wg. projektu typowego Ramzes. Dom jest przeznaczony do zamieszkania przez 4 odoby. Zaadaptowliśmy poddasze na duży pokój, łazienkę, pomieszczenie strychowe i otwartą przestrzeń przy klatce schodowej w której będzie coś na na kształt domowego biura. Utrzymaliśmy liczbę łazienek na parterze. Przy dwóch nastoletnich córkach baaardzo często czeka się w kolejce do łazienki.

Pozdrawiam

Tomasz Koprowski
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam,
Jestem zauroczona Ramzesem, ale po dokładnych "oględzinach" chciałabym nanieść drobne korekty. Czy ktoś z Was orientuje się czy możliwe jest usytułowanie garażu w innym miejscu (np. tak jak w projekcie tego samego autora -RUFUS). Tu link Tu link
Jeśli chodzi o funkcjonalność wewnątrz bardziej podoba mi zię RUFUS, ale RAMZES urzekł mnie bardziej od strony estetycznej. Czy ktoś z Was kto już podjął się budowy natrafił na jakieś niespodzianki? Jakoś w internecie mało jest informacji dotyczących tego projektu, brak zdjęć z realizacji. Pozdrawiam wszystkich Ramzesowców i Rufowców icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

------------------------------------

Mam serdeczną prośbę, a w zasadzie pytanie - czy mając 200.000zł. można brać się za budowę tego domku?
Przymierzam się do niego na wiosnę i boję się o to czy w ogóle się uda.

Pozdrawiam K.



Powiem szczerze, że około 200tys brutto wyjdzie nas stan surowy otwarty z dachem (sciany jak widac na blogu ceramika, dach Ruppa Cirus). Dokladnie 183tys netto. No a gdzie stolarka, podlogi, tynki, ocieplenie etc.??? Za działkę daliśmy 73tyś i mam nadzieję, że wliczając w koszt całkowity własnie cenę działki zamknę się w 450tyś, ale powiem szczerze, że to może być trudne :-//

Tak więc zabierać się można, ale do jakiego etapu dojdziesz dysponując takim budżetem??
Link do komentarza
Witam Wszystkich Ramzesowców. A szczególnie Klaczka, z którym chyba będziemy mieć dużo wspólnego.
Właśnie odebrałam projekt Ramzesa trochę zmieniony i zaczynamy od (mam nadzieję) kwietnia budowę. "JESZCZE" tylko mały kredycik uzbrojenie działki i do roboty. Ostatnie stwierdzenie że potrzebne jest aż 450 tys na ten domek trochę mnie przeraził ja liczę na około 270 tys. Klaczku jeśli możesz i pamiętasz to wrzuć rozliczenie stanu ZERO. Będzie łatwiej powoli się rozczarowywać. Napisz ile wydałeś na mury i robociznę. Ja planuję Silkę lub Ytong podobno taniej i szybciej ale jestem na etapie kalkulacji. Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za bardzo szczegółowy dziennik budowy. icon_razz.gif icon_razz.gif
Link do komentarza
Mój kosztorys na najbliższy czas wygląda następująco:

Etap 1: (zakonczone)
-roboty ziemne
-fundamenty
-izolacje poziome
15.500 PLN

Etap 2: (zakonczone)
-sciany fundamentowe
-izolacje pionowe przeciwwilgociowe i termiczne
-zasypanie scian fundamentowych pod warstwy posadzkowe
-izolacja kanalizacyjna podposadzkowa
-chudy beton podposadzkowy
24.000 PLN

Etap 3: (juz prawie zakonczony)
-izolacja pozioma scian fundamentowych
-sciany parteru (pustak ceramiczny)
-kominy do stropu (kominy systemowe marki Krasicki)
44.000 PLN

Etap 4:
-ulozenie plyt stropowych (zrezygnowalem ze stropu drewnianego i robie betonowy)
-wylewki betonowe
-wience obwodowe
18.000 PLN

Etap 5:
-wiezba dachowa wraz z drewniana konstrukcja stropowa
-ulozenie membrany dachowej
-ulozenie lat i kontrlat
-wykonczenie kominow (obrobka plytki ceramiczne lub klinkier)
28.000 PLN

Etap 6:
-wykonanie pokrycia dachowego (Rupp Ceramika Sirius ceglany)
-montaz okien polaciowych (zdublowalem kazde, wiec zamiast 3 bedzie ich 6)
-montaz rynien stalowych malowanych proszkowo
39.000 PLN

Etap 7: (powstaja pomalu)
-sciany dzialowe parteru
-schody i tarasy zewnetrzne
15.000 PLN


RAZEM: 183.500 PLN netto czyli okolo 196-197 tys PLN

Podane ceny zawieraja materialy i robocizne za wykonanie poszczegolnych etapow. Sam jestem ciekaw jak wyjda wasze kosztorysy, wtedy pewnie okaze sie czy przeplacilem czy moze to tak po prostu kosztuje. Moi znajomi zakonczyli niedawno pudowe domku o powierzchnii okolo 200m2 z betonu komorkowego, calosc wyszla im wlasnie okolo 430-450 tys. tak wiec jak my sie zmiescimy z naszym Ramzesikiem w tej kwocie to bede "chyba" zadowolony icon_wink.gif Trzeba to powiedziec sobie otwarcie, nie kupujemy kawalerki tylko budujemy domek, no i to musi kosztowac.
Link do komentarza
Cytat

O Rany !!!
icon_eek.gif
To niemożliwe !!! A ja odebrałam dzisiaj projekt i pozwolenie na budowę. Jak pomyślę to chyba sprzedam projekt z działką i wio z powrotem do blokowiska. Eh... icon_evil.gif
Nie, nie ,ściemniasz Klaczku może u Ciebie są inne ceny ?
Powiedz że to nieprawda....



Tymek (jesli moge sie tak do ciebie zwracac), projekt w kieszeni i pozwolenie na budowe to fajna rzecz ale czy dograles juz ekipe ktora ci postawi domek?? Nie? No to zacznij icon_biggrin.gif Nie wiem jak zamierzasz podejsc do tematu, czy zwalniasz sie z pracy i zamieniasz sie w budowlanca i sam zalatwiasz materialy budowlane? Byc moze moja cena jest taka bo ja nie mam czasu zajmowac sie tym, duzo pracuje, prowadze wlasna firme i taki uklad mi odpowiada bo nie musze sie martwic ze zabraklo na budowie pol kilo cementu czy trzech gwozdzi. Domyslam sie ze najprawdopodobniej gostek zarobi na mnie mniej wiecej 30 tys, ale oplacenie ekipy na 3-4 miesiace tez kosztuje.

No ale my tu gadu gadu a czas ucieka, znajdz ze dwie ekipy i niech ci zrobia wstepny kosztorys, daje ci maks 2 tygodnie na przedstawienie nam propozycji ktore dla ciebie przygotuja! icon_biggrin.gif Do roboty icon_wink.gif))))))))))))
Link do komentarza
Działamy działamy.
Właśnie wyszedł za drzwi jeden z najlepszych icon_biggrin.gif budowlańców ( na naszym rynku oczywiście). Ależ mnie naściemniał.
Planowałam silkę lub Ytong ale wybił mi z głowy. Ceramika to ceramika... icon_confused.gif??:
Dachówka podobno ma tylko jeden plus - ładnie wygląda. A minusy to cena dachówki, cena drewna i dodatkowa za wykonastwo 5000 zł. Dach nie jest skomplikowany icon_eek.gif dla niego i nie będzie dużo spadów z dachówki.
Krzyknął sobie 30 tys za stan surowy zamknięty - w dwa miesiące. Podobno spoko zmieszczę się w 300 tys. Luzik icon_mrgreen.gif
Jeden problem.... icon_sad.gif zacznie w czerwcu...
Z czasem i fachowością to jest u mnie tak: też prowadzę własną firmę i jestem "tylko" kobietą, czyli matką dwójki małych dzieci, żoną i ... icon_biggrin.gif
Stanęłam na poszukiwaniu jeszcze jakiegoś fachowca dla porównania i zapycham jutro do energetyki, wodociągów i zarządu dróg.
Link do komentarza
Cytat

Dach nie jest skomplikowany icon_eek.gif dla niego i nie będzie dużo spadów z dachówki.
Krzyknął sobie 30 tys za stan surowy zamknięty - w dwa miesiące. Podobno spoko zmieszczę się w 300 tys.



hehe... no oczywiscie, dach skaplikowany nie jest ale tez nie jest zupelnie prosty icon_wink.gif

ale te 300tys to jest za stan surowy zamkniety? i czy to netto czy brutto? i tak sie zastanawiam czy w tej cenie zrobi ci ocieplenie zewnetrzne bo chyba stawiasz sciane dwuwarstwowa?

a tak wogole to popros o kosztorys w takiej formie jak ja mam swoj, wtedy bedzie mozna w miare latwo porownac ceny icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

No co Ty ? za 300 tys to ja się wprowadzam. W jakiej formie masz kosztorys ? A co to jest ściana dwuwarstwowa ?
icon_biggrin.gif



Z calego serca zycze ci abys sie wprowadzila za trzy stowki, trzymam kciuki aby sie udalo jednak upieraj sie o szczegolowy kosztorys w takiej formie jak ja napisalem swoj wyzej, przepisalem slowo w slowo to co mam w swojej umowie, wtedy bardzo przejrzyscie widac za co i ile dokladnie placisz i jest to tez twoje zabezpieczenie przed proba naciagniecia na "niespodziewane" wydatki, tak samo jak dobrze skonstruowana umowa bo w dzisiejszych czasach to chyba nie trzeba nikomu tlumaczyc ze bez umowy to nie powinno sie zabierac za jakiekolwiek interesy.

Ostatnie twoje zdanie mnie zszokowalo. Tymek, prosze cie, wiedza, ze dom powinien miec cztery sciany, drzwi, okna i dach to troszke malo. Zapraszam cie na www.muratordom.pl, na czerwonym menu wybierz "Budowa i Remont" i zacznij czytac, ja z zona przerylismy niemalze wszystkie tematy jeszcze przed wyborem projektu. Wiedza tu zawarta jest przedstawiona na zasadzie minimum tresci a maksimum informacji i jest naprawde bardzo pomocna przy wyborze technologii budowy waszego domku. Na pewno znajdziesz tam wiele rozwiazan o ktorych nie mialas pojecia a ktore sa warte chociazby przemyslenia icon_smile.gif
Link do komentarza
Spokojnie icon_cool.gif dam radę. Dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych... Po wczorajszej nocy już wiem co to jest za ściana, mam pojęcie o materiałach na mury tylko jeszcze myślę. Spec mi twierdził że Silka za wilgotna, Ytong za lekki najlepsza ceramika ale ja widzę że ludzie budują z BK i nie narzekają. Co Ty o tym myślisz ?
Ja też dużo grzebię chociażby po to żeby ktoś mi kitów nie wciskał w trakcie budowy.
A odnośnie umowy to sprawy prawne u mnie akurat codzienność. icon_mrgreen.gif
Jeszcze mam ten luksus że moi klienci to inwestorzy po lub w trakcie budowy więc rzucają sporo rad. Takim laikiem to znowu nie jestem. icon_razz.gif
usilnie oglądam Twoje zdjęcia ale trochę za mało opisów. Okrojony ten Twój dziennik budowy icon_wink.gif
Nie postarał się kolega. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Spec mi twierdził że Silka za wilgotna, Ytong za lekki najlepsza ceramika ale ja widzę że ludzie budują z BK i nie narzekają. Co Ty o tym myślisz ?

usilnie oglądam Twoje zdjęcia ale trochę za mało opisów. Okrojony ten Twój dziennik budowy icon_wink.gif
Nie postarał się kolega. icon_biggrin.gif



moi znajomi postawili z BK, inni tez z BK wykanczaja juz w srodku, moim zdaniem roznicy nie ma duzej, nie stawiasz 15 pietrowego bloku zeby, przynajmniej jesli chodzi o wytrzymalosc konstrukcyjna sciany, mialo to jakiekolwiek znaczenie, bardziej chyba tutaj licza sie wlasciwosci tych materialow, jak paroprzepuszczalnosc czy zdolnosc kumulacyjna, a czy cos sie latwiej stawia czy trudniej to cie za przeproszeniem g obchodzi, jestes inwestorem a nie budowlancem, jak powiesz tak maja zrobic i za to placisz, tak wiec decyzja z czego budowac zalezy od ciebie, my troszke w ciemno wybralismy ceramike ale teraz kiedy mam wiecej wiedzy ciesze sie ze wybralem ten rodzaj materialu icon_smile.gif

co do stronki to przepraszam bardzo, to bylo przedostatni raz icon_wink.gif nie mam zbytnio weny pisac tam wypracowan, to raczej fotoblog i co sie dzieje na budowie to widac od razu icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witaj Klaczku.
Mam nadzieję że jeszcze tu zaglądasz...
Proszę o radę jeśli mi możesz pomóc oczywiście. Czy mógłbyś się podzielić rzutem przyziemia gdzie ujęte jest rozwiązanie wentylacji ?
Bo w moim projekcie wentylacja wygląda bardzo kiepsko. Jest rozprowadzona tylko w kotłowni i pralni a nikt nie pomyślał o kuchni i łazienkach.
Aha jeszcze jedno ...czy Ty zamawiałeś gotowy projekt i go adoptowałeś ? Może mój projektant sknocił wszystko ? icon_evil.gif
Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Link do komentarza
Cytat

Proszę o radę jeśli mi możesz pomóc oczywiście. Czy mógłbyś się podzielić rzutem przyziemia gdzie ujęte jest rozwiązanie wentylacji ?
Bo w moim projekcie wentylacja wygląda bardzo kiepsko. Jest rozprowadzona tylko w kotłowni i pralni a nikt nie pomyślał o kuchni i łazienkach.
Aha jeszcze jedno ...czy Ty zamawiałeś gotowy projekt i go adoptowałeś ? Może mój projektant sknocił wszystko ? icon_evil.gif
Pozdrawiam i z góry dziękuję.




UWAGA!!!

Zmiana adresu bloga:

http://www.ramzes-klaczek.blogspot.com/

Troszke sie opuscilem ale juz niedlugo nowe fotki, chlopaki zaczeli wiezbe skladac.

Tymek: z tego co pamietam jest tam wentylacja rowniez w lazience i kuchni ale tez nic w sumie z tym nie robilem. Jakis czas temu napalilem sie na rekuperacje ale jak na razie chyba sobie odpuszcze. Czuje w kosciach ze bede musial ciąć po kosztach i to chyba bedzie pierwsza rzecz ktorą odlożę na pozniej.
Tak, zamowilem gotowy projekt ktory byl adoptowany przez projektanta. Bylo pare zmian w fazie projektowej ale rowniez teraz, czyli przy budowie, wyszly drobne zmiany ktore pozniej bede musial naniesc na projekt.
Link do komentarza
Hejka.
Piękne zdjęcia, aż mi serce pęka że to nie moje... icon_sad.gif
Tak myślałam że projektant mi coś zawalił już mu wygarnęłam i projekt poszedł do poprawki. icon_evil.gif
Ja jestem na etapie przyłączy, budowy zjazdu, wniosku o kredyt. Murarze wchodzą początek lipca kasują 32 tys. z dachem. Chyba cena oki. Poszukuję teraz Ytonga, bo podobno limity są i kosztorys na dach się robi. Wszystko to takie skomplikowane a ja biedna dziewczynka zakołowana taka... icon_rolleyes.gif
A i umowa z enea przyszła ..Ha !
Jaką dachóweczkę będziesz kładł ?
Link do komentarza
Cytat

Hejka.
Piękne zdjęcia, aż mi serce pęka że to nie moje... icon_sad.gif
Tak myślałam że projektant mi coś zawalił już mu wygarnęłam i projekt poszedł do poprawki. icon_evil.gif
Ja jestem na etapie przyłączy, budowy zjazdu, wniosku o kredyt. Murarze wchodzą początek lipca kasują 32 tys. z dachem. Chyba cena oki. Poszukuję teraz Ytonga, bo podobno limity są i kosztorys na dach się robi. Wszystko to takie skomplikowane a ja biedna dziewczynka zakołowana taka... icon_rolleyes.gif
A i umowa z enea przyszła ..Ha !
Jaką dachóweczkę będziesz kładł ?




Ceramika Rupp'a Sirius ceglany


Cytat

A jeszcze małe zaskoczenie...Śliczna dzidzia i tatuś też niczego sobie... icon_wink.gif




a dziekuje bardzo, wiecej fotek coreczki na http://www.nataszka.blogspot.com/, a z tymi pochlebstwami to teraz bede musial sie przed żoną tlumaczyc bo ona tez czyta to forum icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam Klaczku.
Patrzę na zdjęcia Twojego dachu i chyba dużo w nim zmieniłeś ? Spady nie są takie jak pierwotnie w projekcie.



Nie, nic sie nie zmienilo, jedynie dodalem dwa okna polaciowe, teraz jest ich razem piec. Podniesione zostaly tez kominy tak, aby wystawaly 0,5m ponad szczyt dachu bo oryginalnie w projekcie konczyly sie nizej.
Link do komentarza
Faktycznie. Teraz patrze na pierwotny projekt i zapomniałam że Ty zostawiłeś garaż i nad nim jest wzniesienie. Opatrzył mi się mój projekt i tak jakoś coś nie pasowało. Ja nie mam garażu ściana prawa jest zrównana z lewą i mam tylko nad wejściem daszek.
A co myślisz o pełnym deskowaniu, bo niestety wszyscy mnie na to namawiają.
Link do komentarza
Cytat

Faktycznie. Teraz patrze na pierwotny projekt i zapomniałam że Ty zostawiłeś garaż i nad nim jest wzniesienie. Opatrzył mi się mój projekt i tak jakoś coś nie pasowało. Ja nie mam garażu ściana prawa jest zrównana z lewą i mam tylko nad wejściem daszek.
A co myślisz o pełnym deskowaniu, bo niestety wszyscy mnie na to namawiają.



Ja tez nie mam garazu, pomieszczenie to zostalo zaadoptowane na kotlownie i biuro.

Pelne deskowanie w naszym przypadku nie ma wiekszego sensu. Mnie tez na to namawiali znajomi, bo oni robia pelne deskowanie tylko ze oni maja mniejsza powierzchnie dachu i na dodatego dach dwuspadowy. W ich przypadku pelne deskowanie ma sens bo dach zyska ciężar i sztywność. Nasz dach, 282 m2 to juz samą dachowką ceramiczną zyska ciężar, a ponad to jest kopertowy, wieźbę masz zbitą na samym środku a spady w każdym kierunku więc jest aż nadto sztywny. A jak ktoś mi powie że te 1,5-2 cm drewna to dodatkowe ocieplenie (bo z tym tez sie spotkalem) to mu powiem żeby lepiej zamiast 20cm wełny między krokwie powbijał sobie 20 cm drewna icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witaj Klaczku.
Widzę że dzieje się dzieje... Pięknie popatrzeć...
Mały romansik... icon_biggrin.gif Możesz podać koszty położenia i materiałów stropu. Bo policzyli mi Ytonga na 27 tys. netto a chciałabym mieć porównanie w terrivie. Z góry dziękuję.



szczerze nie wiem, zobacz moja wypowiedz z 28.01.2008 - tam jest caly kosztorys jaki mam od budowlanca icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam serdecznie forumowiczow, ktorych zauroczyl Ramzes. Aktualnie jestem po dlugimmmm przegladaniu projektow i zdecydowalam sie na Ramzesa walsnie, drobne przerobi i bedzie mam nadzieje idealny. Dzialake mam duza wiec usytuowanie domu uzaleznione jest jedynie dojazdem do dzialki. Chcialabym przed sama budowa dowiedziec sie z jakich materialow warto go budowac, co jest ekonomiczne, co niepotrzebne itd.
Bardzo licze na pomoc wszystkich juz zaprawionych w bojach i doswiadczonych, mam nadzieje, ze pozytywnie;).
Budowe planuje rozpoczac w marcu 2009.Obecnie przygotowujemy, dojazd, usuwamy niepotrzebne drzewa, ogolnie sam poczateczek.
Mimo to dolaczam z przyjemnoscia do forum i naucze sie czegos przed taka inwestycja. Bardzo ciekawia mnie koszta, rzezc jasna wszystko co zwiazane jest z budowa tego wlasnie domu.
Pozdrawiam i zycze spokojnych i pieknych swiat wszystkim.
Link do komentarza
Witaj Klaczku po Świętach. Mam nadzieję, że minęły w prawdziwie rodzinnej atmosferze.
O budowie co tu dużo mówić ZIMA PRZYSZŁA. icon_evil.gif
Miałam przed Świętami wpuścić kreta pod drogą i zacząć wodociąg ale pogoda popsuła plany. Przykre to ale pewnie to nie ostatnie rozczarowanie. Materiał na ściany leżakuje zakupiony i czeka do lipca. icon_sad.gif
Zdjęcia postaram się wrzucić jak mi się uda.
Ty już jesteś tak blisko finału... Zapewne następne Święta już u siebie prawda ?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
W końcu zebrałem się w sobie (tak jak kiedyś tam obiecywałem) i zamieszczam rzut parteru ze zmianami które sobie wymyśliliśmy:

DSC01446.jpg



1.Zrezygnowaliśmy z otwartej kuchni, powstała ścianka w ten sposób, że wejście do kuchni jest szerokie na 1,6m, założymy drzwi przesuwne, naścienne, dwuskrzydłowe, od strony salonu - w zależności od potrzeb mogą być na przestrzał otwarte i wtedy swobodnie można do kuchni wchodzić czy wnosić cokolwiek, bądż zamknięte broniąc dostępu przed ciekawskimi spojrzeniami gości w przypadku gdy nie będzie nam się chciało sprzątać - mieliśmy również na uwadze opinie ludzi którzy narzekają, że podczas gotowania nie da się ogladać TV bo odgłosy smażenia i gotowania skutecznie zagłuszają odbiornik
2.Połączone zostały obie małe łazienki a ściana dodatkwo przesunięta w głąb pokoju (tak jak na rysunku). Chcialiśmy jedną dużą łazienkę, teraz ma 12m2 (2,96m x 4,07m)
3.Zlikwidowana została ścianka przez co powiększył się pokój, powiększone okno na dole, pokój ma teraz dwa okna, może to dużo jak na tak mały pokój ale weźmy pod uwagę, że jest on od strony północno-zachodniej
4.Kotłownia, a może raczej pomieszczenie gosdpodarcze zostało wydzielone z części garażu - będzie tutaj również pralnia i suszarnia, koniecznością też stało się przesunięcie komina, "przeniósł się" tylko za ścianę więc nie było to wielkim problemem z punktu konstrukcyjnego
5.Całkowita likwidacja garażu, teraz będzie tu biuro z wejściem z wiatrołapu, niechcący architektowi drzwi narysowały się z otwarciem na wiatrołap ale logiczne jest, że będą otwierać się do środka pomieszczenia, dodaliśmy także pełnowymiarowe okno a małe po prawej stronie zostało zlikwidowane
6.Wylane schody betonowe a to dlatego że w przyszłości góra może okazać się troszkę bardziej użytkowa
7.Lubimy światło i przeszklone powierzchnie i dlatego poszerzone zostały drzwi balkonowe w salonie i pokoju obok, z 180cm do 250cm

Dodatkowo na poddaszu ścianka kolankowa została podniesiona o 2 pustaki, teraz jest tam o wiele więcej miejsca, oraz dodaliśmy dwa okna połaciowe dla lepszego doświetlenia

Elewacja frontowa:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam.
Teraz kolej na mój projekt:

1. Zmiana główna to likwidacja garażu. Działka hektarowa w zupełności wystarcza na zagospodarowanie garażu. W związku z tym można było powiększyć wiatrołap dla dużej przestrzeni szaf i schowków żeby nie zagracać pokoi tego typu meblami. Z wiatrołapu przechodzimy do pralni (nr icon_cool.gif a dalej do kotłowni (nr 9).
2. Zmiana druga to powiększona spiżarnia konieczna dla dużej ilości przetworów zimowych ( co uwielbiam robić icon_razz.gif )
3. Pokoje zostają bez zmian za wyjątkiem pokoju Tymoteusza (nr 5) gdzie zlikwidowano wyjście na taras w zamian wstawione będzie normalne okno. Co by dzieciaki w nocy po wsi nie buszowały. Kontrola musi być ! icon_twisted.gif
4. Nad ścianką w kuchni się zastanawiam... icon_rolleyes.gif ale raczej będzie barek do serwowania ciekawych drinków icon_wink.gif
To chyba wszystkie większe zmiany reszta wyjdzie w praniu.
Pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam!
My też z mężem jesteśmy skłonni do realizacji projektu Ramzes.
Miałabym pytanie do P. Tomasza Koprowskiego: Czy mógły Pan wrzucić na forum jak Pan zaadoptował strych na pomieszczenia użytkowe?
My koniecznie chcemy to zrobić i ciekawi jesteśmy jak to mozna zaplanować i czy to bedzie funkcjonalne.
Chcemy tam zrobić pokoj dla córki i łazienkę, co zostanie przeznaczyć na strych.
Wdzieczna bedę za fotki projektu po tych zmianach, a fotki z rzeczywistośći jak to wygląda też byłyby mile widziane.
Zastanawiam się jaka bedzie wysokość tych pomieszczeń?
A moze ktoś inny planuje też takie zmiany- czekam na jakieś podpowiedzi.
Śledzę na bieżąco poczynania innych forumowiczów- POWODZENIA życzę wszystkim!!!!
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Witam! Mam pytanie do Kłaczka: dlaczego już nie wrzucasz nowych zdjęć? Bardzo mnie interesuje realizacja tego projektu, a niestety od kilku miesięcy nic, żadnych fotek. Mam nadzieję, że budowa cały czas w toku. Pozdrawiam



hejka

to miło że ktoś zaglada jeszcze na mojego bloga, a także i tutaj, znaczy się ze ramzesowcy nie wymarli icon_smile.gif fotek nowych brak, bo w sumie troszke mi tempo prac spadło i jakoś nie mogę się zmusić żeby uaktualnić bloga, jest zrobiona instalacja elektryczna, jest c.w., sa tynki wewnętrzne i parapety.... obiecuje poprawę, w najbliższej przyszłości wrzuce fotki tak, żeby było widać na jakim etapie jestem na dzień obecny icon_smile.gif
Link do komentarza
witam
ciesze sie ze cos sie ruszyło na forum bo juz sie zaczynalam martwic
my z męzem zaczniemy budowe Ramzesa na przyszły rok icon_biggrin.gif jak narazie formalnosci itp
znając zycie bede miec peło pytan icon_razz.gif
a i czekam z niecierpliwoscia na nowe zdjecia bo tez podgladam klaczek Twojego bloga
pozdrawiam wszystkich
Link do komentarza
Dzięki Klaczku za odzew. Cieszę się, że jednak wszystko jest OK i budowa trwa. Nie tylko ja, ale pewnie i wielu innych czeka na nowe zdjęcia z budowy. Fajnie, że teraz będzie można podglądać budowę dwóch Ramzesów równocześnie, zarówno u Ciebie, jak i u Tymoteusza. Pozdrawiam wszystkich.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...