Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Przyłącze do działki PGE


Recommended Posts

Witam.

W sierpniu 2018 złożyłem papiery do PGE o docelowe przyłącze elektryczne (nie budowlane) do działki letniskowej, na której stoi domek 35m2 który był postawiony bez pozwolenia na budowe lecz na zgłoszenie. Pare miesięcy temu podwykonawcy PGE przeciągnęli prąd do działki, stawiając na granicy skrzynkę Emiter ZELT/ZK-1+P1/120. Teraz jestem na etapie wkopywania kabla od domku do skrzynki. I teraz mam do was pytania:
1. Czy potrzebny jest do tego klucz do skrzynki? (bo go nie dostałem, nie wiem czy oni zapomnieli wysłać czy dostanę go później)
2. Czy nie posiadając owego klucza mam ten przewód przy skrzynce zostawić z zapasem na wierzchu, czy wsunąć od spodu do skrzynki?
3. Czy ten mój przewód w skrzynce podłączy elektryk PGE przy podłączaniu licznika czy podłączenie w skrzynce jest w mojej kwestii?
4. Potrzebuję tylko zaświadczenia od elektryka z uprawnieniami o poprawnym poprowadzeniu przewodu i pomiarze uziemienia czy jeszcze jakieś inne papiery?
W skrócie chciałbym dowiedzieć się co dokładnie robić bo w sprawach papierów jestem noga. 

Pozdrawiam

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Jacek Smolarek napisał:

1. Czy potrzebny jest do tego klucz do skrzynki? (bo go nie dostałem, nie wiem czy oni zapomnieli wysłać czy dostanę go później)

Klucz powinieneś dostał  z chwila wykonania przyłącza i postawienia skrzynki.

54 minuty temu, Jacek Smolarek napisał:

3. Czy ten mój przewód w skrzynce podłączy elektryk PGE przy podłączaniu licznika czy podłączenie w skrzynce jest w mojej kwestii?

Nie wiem jakie warunki dostałeś od PGE, ale ja np  ZE Enea kabel przyłączał mi elektryk.

55 minut temu, Jacek Smolarek napisał:

4. Potrzebuję tylko zaświadczenia od elektryka z uprawnieniami o poprawnym poprowadzeniu przewodu i pomiarze uziemienia czy jeszcze jakieś inne papiery?

Ja żadnego zaświadczenia nie musiałem przedstawiać. Elektryk wpiął sie przewodem w skrzynkę i miałem w domu już prąd.

Masz już podpisaną umowę na dostawę prądu z PGE?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umowę na dostawę prądu muszę jechać podpisać po podłączeniu mojego przewodu, z zaświadczeniem od elektryka o poprawnie poprowadzonej instalacji po mojej stronie i pomiarze uziomu. Tylko właśnie nie wiem czy to zaświadczenie wystarczy czy potrzeba jeszcze np. mapkę z naniesioną trasą mojego kabla, jakieś inne odbiory itd.

I nie wiem co z tym kluczem, co za tym idzie podłączeniem w skrzynce. Sąsiadce robili skrzynkę razem z moją i też nie dostała klucza, ale ona się nie spieszy z podłączeniem więc nie ma pojęcia co dalej. Szwagier który parę lat temu robił przyłącze mówił, że przewód wkładał w skrzynkę aż do sufitu. Znajomy który 2 lata temu robił przyłącze z kolei mówi, że klucz dostał od podwykonawców PGE, którzy robili mu skrzynkę (był wtedy przy nich obecny). Teraz sam nie wiem kogo słuchać :P

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dołóż do tego 800 kg mokrego śniegu. Na metr kwadratowy. Tak jak wspomniałem, nie twierdzę, że to się od razu zawali. Ale trzeba uwzględniać takie obciążenia i mieć na uwadze, że spadek jest minimalny, a powierzchni brak gładkości. Wiec o zsuwaniu się śniegu nie ma mowy. Musi roztajać. Ale wszystko można zaplanować. 
  • Temu zapytałem z czego toto będzie ....Po roku będzie mógł PeZet posadzić dodatkowo na środku tego dachu kaczeńce.
  • Takie rzeczy planuje się  przez budową konstrukcji, zielone dachy "zaczynają" swój ciężar od 50kg/m2 a po kilku latach mogą już ważyć dwa razy więcej ich ciężar ciągle może się zwiększać nawet powyżej 130kg/m2   Co do opadów to nawet deszcz, czy podlewanie skutecznie zwiększa ciężar, odśnieżanie jest trudne, ale możliwe, trzeba jednak ciągle mieć to na uwadze, drewno  na dachu domu jest osłonięte od czynników atmosferycznych, zadaszone nad tarasem  już nie, wilgotność drewna będzie rosła w okresie jesienno-zimowym wraz ze wzrostem obciążenia dachu, degradacja drewna również.     
  • W tym, że przed lotem do Smoleńska też nikt nie widział w niczym problemu.
  • Warstwy dachu zielonego ekstensywnego - idąc od dołu w górę:   1. Hydroizolacja o parametrach antykorzennych. Jeśli taka nie jest, to..   1a Inna bariera korzeniowa (folia przeciwkorzenna, papa wzmocniona przeciwkorzenna) 2. Geowłóknina chłonno-ochronna - zakład 10 cm 3. Mata drenażowa - zakład kilka cm 4. Włóknina fitracyjna - zakład 10 cm 5. Substrat ekstensywny na dach zielony (ma spełniać wymagania wytycznych dla dachów zielonych FLL) - kupowany w workach, rozgrabić na grubość 6 - 8 cm. 6. Roślinność: rozrzucić albo posadzić pędy rozchodników, albo to i to, albo rozłożyć prekultywowaną matę rozchodnikową.   Podlewać przez pierwsze 3 tygodnie, potem tylko w czasie przeciągającej się suszy.      
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...