Skocz do zawartości

Przyłącze do działki PGE


Recommended Posts

Witam.

W sierpniu 2018 złożyłem papiery do PGE o docelowe przyłącze elektryczne (nie budowlane) do działki letniskowej, na której stoi domek 35m2 który był postawiony bez pozwolenia na budowe lecz na zgłoszenie. Pare miesięcy temu podwykonawcy PGE przeciągnęli prąd do działki, stawiając na granicy skrzynkę Emiter ZELT/ZK-1+P1/120. Teraz jestem na etapie wkopywania kabla od domku do skrzynki. I teraz mam do was pytania:
1. Czy potrzebny jest do tego klucz do skrzynki? (bo go nie dostałem, nie wiem czy oni zapomnieli wysłać czy dostanę go później)
2. Czy nie posiadając owego klucza mam ten przewód przy skrzynce zostawić z zapasem na wierzchu, czy wsunąć od spodu do skrzynki?
3. Czy ten mój przewód w skrzynce podłączy elektryk PGE przy podłączaniu licznika czy podłączenie w skrzynce jest w mojej kwestii?
4. Potrzebuję tylko zaświadczenia od elektryka z uprawnieniami o poprawnym poprowadzeniu przewodu i pomiarze uziemienia czy jeszcze jakieś inne papiery?
W skrócie chciałbym dowiedzieć się co dokładnie robić bo w sprawach papierów jestem noga. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
52 minuty temu, Jacek Smolarek napisał:

1. Czy potrzebny jest do tego klucz do skrzynki? (bo go nie dostałem, nie wiem czy oni zapomnieli wysłać czy dostanę go później)

Klucz powinieneś dostał  z chwila wykonania przyłącza i postawienia skrzynki.

54 minuty temu, Jacek Smolarek napisał:

3. Czy ten mój przewód w skrzynce podłączy elektryk PGE przy podłączaniu licznika czy podłączenie w skrzynce jest w mojej kwestii?

Nie wiem jakie warunki dostałeś od PGE, ale ja np  ZE Enea kabel przyłączał mi elektryk.

55 minut temu, Jacek Smolarek napisał:

4. Potrzebuję tylko zaświadczenia od elektryka z uprawnieniami o poprawnym poprowadzeniu przewodu i pomiarze uziemienia czy jeszcze jakieś inne papiery?

Ja żadnego zaświadczenia nie musiałem przedstawiać. Elektryk wpiął sie przewodem w skrzynkę i miałem w domu już prąd.

Masz już podpisaną umowę na dostawę prądu z PGE?

Link do komentarza

Umowę na dostawę prądu muszę jechać podpisać po podłączeniu mojego przewodu, z zaświadczeniem od elektryka o poprawnie poprowadzonej instalacji po mojej stronie i pomiarze uziomu. Tylko właśnie nie wiem czy to zaświadczenie wystarczy czy potrzeba jeszcze np. mapkę z naniesioną trasą mojego kabla, jakieś inne odbiory itd.

I nie wiem co z tym kluczem, co za tym idzie podłączeniem w skrzynce. Sąsiadce robili skrzynkę razem z moją i też nie dostała klucza, ale ona się nie spieszy z podłączeniem więc nie ma pojęcia co dalej. Szwagier który parę lat temu robił przyłącze mówił, że przewód wkładał w skrzynkę aż do sufitu. Znajomy który 2 lata temu robił przyłącze z kolei mówi, że klucz dostał od podwykonawców PGE, którzy robili mu skrzynkę (był wtedy przy nich obecny). Teraz sam nie wiem kogo słuchać :P

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...