Skocz do zawartości

Wymagania dla kotłowni przy stosowaniu kotłów na paliwa stałe, gazowych i na olej opałowy


Recommended Posts

Z wyborem paliwa i kotła nierozerwalnie związana jest decyzja, gdzie ten kocioł zamontujemy. A bynajmniej nie w każdym projekcie przewidziano dużą przestrzeń gospodarczą i wydzieloną obszerną kotłownię.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/a/18472-wymagania-dla-kotlowni-przy-stosowaniu-kotlow-na-paliwa-stale-gazowych-i-na-olej-opalowy

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Oczywiście, że tak, pod warunkiem odpowiednio wielkiej kotłowni. Trzeba również mieć odpowiednia ilość kanałów. W zasadzie nowoczesne kotły gazowe nie potrzebuja powietrza z pomieszczenia do spalania gazu. Wystarczy przewód LAS in LAS czyli rura w rurze. Jeżeli zaś chodzi o rozdzielenie obiegów grzewczych - (układ otwarty dla starych kotłów na paliwo stałe i układ zamknięty dla nowych kotłów), to już odrębny temat do dyskusji.

Link do komentarza
Gość Bartosz
dziękuje za odpowiedź. komin jest przystosowany do tego typu podłączenia na dwa kotły plus kanał wentylacyjny. O rozdzieleniu obiegów to wiem. mniej natomiast o wymaganiach prawnych dot. samego pomieszczenia kotłowni. mam jeszcze pytanie co znaczy odpowiednia wielkość pomieszczenia, czy należy zachować wymiary związane z odległością kotła od ścian czy o kubaturę? rozumiem względy emisji ciepła z kotła itp., ale czy jest wymagana minimalna wielkość pomieszczenia przy układzie dwóch kotłów? Jestem przed etapem ścian działowych więc mogę jeszcze coś zmienić.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 2 tygodnie temu...

Skoro kocioł można adaptować przez wymianę palnika (czy to jest kocioł kondensacyjny?), masz zasilanie gazowe i odpowiedni komin - nie widzę problemu osobiście. Skoro ludzie wymieniają kotły węglowe na gazowe? Najlepiej chyba wezwać autoryzowanego serwisanta z uprawnieniami do wymiany i pierwszego odpalania palnika i regulacji.

 

Od 1 lipca 2021 musisz również złożyć deklarację źródła ciepła i tyle.

https://samorzad.infor.pl/sektor/zadania/zarzadzanie_nieruchomosciami/5288211,CEEB-deklaracja-online-jak-zlozyc.html

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Artykuł ma braki czasy się zmieniają a wy ciągle tylko odświeżacie. Moglibyście zaktualizować i opisać co w przypadku kotłów na pellet z zamkniętą komorą spalania pobierająca powietrze z zewnątrz.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...