Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Wywóz szamba bez wjazdu na posesję. Czy to możliwe?

Recommended Posts

Muszę zrobić szambo jednak nie chciałbym żeby opróżnianie go odbywało się koło mojego domu. Czy można ułożyć jakąś rurę lub wąż od szamba do linii ogrodzenia i dać na końcu złączkę, do której „podepnie się” wóz asenizacyjny? U mnie odległość wyniesie wówczas ok. 15 metrów. Czy nie jest ona zbyt duża? Gdzie szukać takich elementów i jakie rury zastosować?

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/porady/14252-wywoz-szamba-bez-wjazdu-na-posesje-czy-to-mozliwe

Gość Piotrek Malopolska
Zastanawiam sie wlozyc rure fi 160, 110 na kominek a mam 2kregi z zaworem zwrotnym nad szambem czyli na kolanie, w momencie przyjazdu szambonura zalewam rure wodą do momentu zaworu na wyjsciu koniec rury jest to uszczelnione a wpina szybkozłaczke i pompuje Co myslicie? Nie mam zamiaru pompowac chodz mozliwosc mam.....

Weź to napisz po polsku z podziałem na zdania, bo Twój tok myślenia nie chce się przebić przez słownictwo.

14 godzin temu, Gość Piotrek Malopolska napisał:

Zastanawiam sie wlozyc rure fi 160, 110 na kominek a mam 2kregi z zaworem zwrotnym nad szambem czyli na kolanie, w momencie przyjazdu szambonura zalewam rure wodą do momentu zaworu na wyjsciu koniec rury jest to uszczelnione a wpina szybkozłaczke i pompuje Co myslicie? Nie mam zamiaru pompowac chodz mozliwosc mam.....

Ja też nic z tego nie rozumiem, proszę opisz problem jeszcze raz.

8 godzin temu, Redakcja napisał:

Ja też nic z tego nie rozumiem, proszę opisz problem jeszcze raz.

No widzisz, a Elfir zrozumiała i odpowiedziała.

Gość
5 godzin temu, mhtyl napisał:

No widzisz, a Elfir zrozumiała i odpowiedziała.

No, nie całkiem...

Gdzie ta rura fi 160,110 na kominku na dwóch kręgach z zaworem zwrotnym na kolanie???

Jak tu przy szambonurze zalać

Dnia 2.01.2020 o 18:31, Gość Piotrek Malopolska napisał:

rure wodą do momentu zaworu na wyjsciu

:scratching:

Tym bardziej, że

13 godzin temu, Redakcja napisał:

Nie mam zamiaru pompowac chodz mozliwosc mam....

Natomiast szambonur

Dnia 2.01.2020 o 18:31, Gość Piotrek Malopolska napisał:

a wpina szybkozłaczke i pompuje

a coooo...

Miałem takie rozwiązanie niestety przez kilkanaście lat aż doczekalem się kanalizacji. Ale Nobla za odkrycie nie dostałem :zalamka:

Gość Kris
Witam. Mam pytanie odnośnie umieszczenia zbiornika szambo. Muszę umieścić je z tylu budynku a odległość do ulicy z której mógłby opróżniać zbiornik wynosi około 35 m . czy jest szansa aby szambowóz nie musiał wjeżdżać na posesję?

Gość Misiek
Niektórzy twierdzą, że 110 pomarańczowa sztywna wystarczy. Inni piszą, że musi być zbrojona, bo jak coś się przytka to podciśnienie zmiażdży rurę. Nie uśmiecha mi się układać 30m za 76zł\mb takiej rury plus złączki, żeby wybrać 2,5m3 raz na rok z oczyszczalni.

Gość chris71
Witam. Ponieważ wkrótce będę musiał opróżnić szambo pierwszy raz w związku z czym mam pytanie. Czy firma która przyjedzie opróżnić to szambo włoży przez klapę zwyczajnie wąż czy też muszę teraz coś "przerabiać" w szambie np. montować jakąś przejściówkę na ich wąż ? zbiornik 2m3 ,działkę mam od niedawna.

nie musisz mieć szybkozłączki, jak nie masz to rurę włożą przez klapę,

oczywiście szambiarka musi się "zbliżyć" do szamba na parę metrów

1 godzinę temu, TINEK napisał:

nie musisz mieć szybkozłączki, jak nie masz to rurę włożą przez klapę,

oczywiście szambiarka musi się "zbliżyć" do szamba na parę metrów

Nie dadzą rady tak ze 30 metrów pociągnąć ?

Gość Robert
Pozostając w temacie chociaż lekko zmieniając pytanie.... Jaki jest koszt montażu szybkozłączki wraz z materiałem i robocizna do szamba już wkopanego aczkolwiek jeszcze nie używanego?? Od szamba do płotu gdzie mogłaby być umieszczona szybkozłączka będzie do 5 może 6 m max,..

Przez 20 lat wzywam Szambiare do 2go szamba za domem . 40 mb Węża PRZYWOZI / Pożyczając od drugiego -nie prawda / , ale muszę zapłacić i ciągnie / Moje Banknoty.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Utwórz nowe...