Skocz do zawartości

Czemu w pompach ciepła jest grzałka? Czy jest dla niej alternatywa?


Recommended Posts

Rozmowy Dociekliwego Inwestora z Majstrem Guru. Majster prosto i zrozumiale tłumaczy, a Inwestor zadaje coraz bardziej dociekliwe pytania… Tym razem szuka odpowiedzi jakie funkcje w pompach ciepła spełnia grzałka i czy można wybrać inne rozwiązanie i w przypadku powietrznych pomp ciepła.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/pompy-ciepla/a/21166-czemu-w-pompach-ciepla-jest-grzalka-czy-jest-dla-niej-alternatywa

Link do komentarza
Gość Strachu
Absurd. Wydawanie kupy pieniędzy na pompę, która i tak przy mrozach nie działa i dogrzewa prądem? To dodatkowo mam palić w kominku? Przecież jak napali się w kominku to już niepotrzebna jest pompa, bo kominek ogrzewa dom o wiele lepiej, w zasadzie przegrzewa (u mnie przynajmniej) i wystarczy napalić dwa razy w ciągu dobu.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość ANDRE
Do gościa "Gość strachu" umiesz czytać ,czy w ogóle zrozumiałeś ten artykuł,wybudowałem dom ,zamontowałem pompę ciepła powietrze- woda ,ogrzewa mi mieszkanie i grzeję wodę użytkową ,nie mam innych źródeł ogrzewania,pompa dała radę w te mrozy jakie były od grudnia do połowy lutego bez problemu .Nie wiem skąd te negatywne opinie że to nie da rady ,taka rada ,dobrze dopasowana pompa i wykonanie i wszystko gra i buczy .Fakt rachunki a w zimie wyższe ale w lato znikome co się kalkuluje w rozliczeniu rocznym , płacę mniej za użytkowanie do 175m kw jak mieszkania w bloku 50m kw, w przyszłości dojdą panele słoneczne i przyroda nie ucierpi i sąsiada nie truje i mam komfort użytkowania bo jest znikomy . A kominek też zakupie ale nie do grzania domu i wody użytkowej tylko dla przyjemności do drinka z żoną czy znajomymi. Pozdrawiam tych co piszą pierdoły z braku znajomości nowych technologii.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...