Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam wszystkich na tym forum. Mam problem z tarasem ,pierwszy właściciel domu chyba nie do końca miał pomysł na jego realizację  i z problemem zostałem Ja . Chciałbym zapytać Was o poradę, jaką metodę zastosować do jego naprawy, czy zerwać wszystko i wylać od nowa. Mam parę zdjęć poglądowych , nie ukrywam że chciałbym to zrobić sam ze względów finansowych.Pozdrawiam serdecznie 

20200101_151331.jpg

20200101_151423.jpg

20200101_151707.jpg

20200101_151717.jpg

20200101_151729.jpg

20200101_151803.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach widać tylko uszkodzenia, a nic nie wiadomo o konstrukcji tarasu ani jego historii  (okres budowy, użytkowanie). Tylko  do naprawy betonu używa się zapraw renowacyjnych, ale pozostaje do ustalenia przyczyny uszkodzeń jak i sposób wykończenia .

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie nie taras tylko balkon dodatkowo podparty kolumnami. Jaka jest budowa tej płyty? Jakie ma warstwy? Jedyne co widać to że są pęknięcia od góry. Ale to spękana wierzchnia warstwa (wylana na płycie), czy pęknięcia są także w płycie konstrukcyjnej? Od spodu jest ocieplenie?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na rozsłojenie wylewki powstałe w wyniku działania zimy. Jeszcze nie tak dawno uszczelnienie takich wykończeń było sporym problemem, woda przeciekała i gromadziła się na powierzchni konstrukcyjnej, a zimą zamarzała, powodując spękania.

Trzeba to zrobić od nowa, tym razem uniemożliwiając wodzie przenikanie. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już Panowie coś więcej o tej pięknej konstrukcji . Płyta prawdopodobnie została oddzielona od warstwy spadkowej  papa , od spodu jak mi się udało ustalić jest styropian 3 cm . Płyta ma 6 m długości i 2 m szerokości,  te rysy to chyba z braku dylatacji albo zabezpieczenia . Chciałby to zrobić i teraz mam dylemat czy zrywać tą warstwę spadkową i robić ja od nowa co generuje większe koszty , czy naprawiać w jakiś sposób z Waszą pomocą. Domek ma 12 lat  

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie znajdziesz sposobu na uszczelnienie wierzchniej warstwy, to każda zima będzie powiększała degradację. Jeśli taki sposób znajdziesz, to już wiosną się zorientujesz czy trzeba zrywać czy nie.

Ale inna sprawa. Obojętnie jaki wariant przyjmiesz, to musisz przewidywać (w technologii) zamocowanie barierek. Bo jeśli nie teraz, to później będziesz musiał dziurawić naprawioną warstwę wierzchnią.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barierki można zamocować np. do bocznych powierzchni, doczołowo. Potrzebne będą też obróbki blacharskie na brzegach. I tak najbardziej niepokoją mnie te pęknięcia warstwy spadkowej. Nie wiadomo dokąd spenetrowała woda.

Jeżeli ma być prosto, niskim kosztem i samodzielnie to można ułożyć:

-2 warstwy folii fundamentowej lub papy;

- impregnowane legary prostopadle do ściany domu;

- ażurowo impregnowane wąskie deski na legarach, równolegle do ściany domu.

Patrząc po zdjęciach jest na taką podłogę dość miejsca. Płyta będzie dobrze zabezpieczona przed deszczem, wykonanie łatwe. Da się pracować nawet zimą. Barierkę można też wykonać z drewna i umocować do desek.

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Barierki można zamocować np. do bocznych powierzchni, doczołowo. 

 

To również oznacza ingerowanie w warstwę wykończeniową i wymaga uszczelnienia.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez grubszej ingerencji się jednak nie obejdzie a co za tym idzie fundusze też inne . Zrobię w tym roku płytę a na drugi  barierke i resztę. Zastosuje jakis system   naprawy może ze strony Ceresitu tylko z zamiennikami   bo ceny to masakra .Wymyśliłem to sobie w ten sposób że,  usuwam warstwę spadkową i pape, wylewam warstwę na nowo ale już bez papy na to folia , styropian z góry i od czoła , warstwa dociskowa dylatacja przyścienna i przez środek profil do okoła i na to jakaś hydroizolacja nie wiem może Weber albo jakiś inny  system zależy od pieniążków albo dwa razy papa i na to Pani wymyśliła deskę tarasową .Jak myślicie, czy to będzie miało już ręce i nogi i posłóży trochę?.Chciałem Wam jeszcze podziękować za Wasze podpowiedzi 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...