Skocz do zawartości

Porozmawiajmy


Recommended Posts

6 minut temu, uroboros napisał:

Wkurzasz się, jak ktoś napisze Ci: wyluzuj, ale - WYLUZUJ!

Z czym mam wyluzować? Pisałem że mi wisi kto i jak pisze. A jeżeli ktoś wchodzi w dyskusję gdy prowadzę ją z inną osobą i pisze mi abym wyluzował to chyba jest to nie na miejscu.

9 minut temu, uroboros napisał:

Niestety, czasem zdarza się :bezradny:.

Czyli jak nie rozumiesz co piszę to nie odpowiadaj na niezrozumiały post.

 

4 minuty temu, demo napisał:

Heniu nie chce mi się szukać, ale nie muszę bo kilka postów wyżej jest to co już cytowałem:

Nie chce Ci się szukać bo nie znajdziesz.

5 minut temu, demo napisał:

mówisz, masz.

 

Widzisz, jak pisałem, kto chce to zrozumie a kto nie to ...  co miałem na myśli.

Pokaż mi kogo się czepiałem personalnie o pisownię. To co napisałem jest to okólnik  który odnosił do do innego tematu wiadomego Redakcji.

Link do komentarza
3 minuty temu, MrTomo napisał:

Każdy może się "machnąć".

Gorzej, jak ktoś "macha", ale mówi, że "nie macha"...

 

Tiaaa... mamy piątek, piąteczek, piątunio... Redakcja ma wolny weekend, we wtorek, po dłuższym odpoczynku - będzie miał co sprzątać:zalamka:...aż mu współczuję...

 

Ale brakuje mi emotikonów RECENTLY USED :wallbash:

 

 

Link do komentarza
10 minut temu, demo napisał:

Personalnie to mnie, w dodatku niesłusznie za pisanie "redakcja" małą literą. Yyyyy :icon_confused: .

To sobie przypomnij kto mi pierwszy wytykał pisownię? Nie pamiętasz? to Ci przypomnę  że to była moja odpowiedź na Twoje wytykanie mi.

Link do komentarza
1 minutę temu, MrTomo napisał:

to mały zestaw polecam

:D:takaemotka::hahaha2::hug::P

Merytorycznie się wypowiedzałeś, aleeeee... mam dużo większy zestaw po naciśnięciu przycisku odpowiedniego... Dzięki i za ten mały zestaw :ih:.

 

 

 

No i teraz licytacja - kto kogo pierwszy łopatką uderzył...

Chyba się tego nie ustali, bo mietła wymietła...

 

 

Zaraz będzie, że MIOTŁA,. a nie MIETŁA ..

:takaemotka:

Link do komentarza
1 godzinę temu, demo napisał:

Zenek Ty naprawdę taki dureń jesteś i wydaje Ci się że nie wiem jak się pisze trza ???.

Albo że Uroboros nie wie co pisze ? i wydaje Ci się że te dwa slangowe zwroty są równoważne z Heńkowymi wpadkami ?.

!. Każdemu durniowi wydaje się, że inni są durniami

!!. Uroboros poprawił - to jak też. Dla pokazania, ile sensu jest w aptekarstwie, nie żeby wytykać błędy.

!!!. Slang jest "trza" - "cza" nic nie znaczy. Chyba?

!!!!. Ja nie wiem, czy ktoś wie co pisze, ja tylko to czytam i nawet staram się was zrozumieć :12_slight_smile:

1 godzinę temu, demo napisał:

i wydaje Ci się że te dwa slangowe zwroty są równoważne z Heńkowymi wpadkami ?.

ktoś mi tu wypominał, że "znam się na wszystkim". Otoż na aptekarstwie nie 

 

1 godzinę temu, demo napisał:

Osobiście nigdy nie wypominałem jego wpadek, ale jak zaczyna wypominać to innym to  cicho siedzieć nie będę i ciul.:tease2:

Tak dla równowagi w przyrodzie, hej !.

No ja też się nie wypowiadałem na temat waszych wpadek, ale jak mi wypominasz, to - patrz czerwone... :tease2:

Link do komentarza
16 minut temu, demo napisał:

Zenuś już Ty tam dobrze wiesz, nie rżnij głupa.:icon_lol:

Powiem tak zupełnie szczerze :14_relaxed: i miarodajnie :takaemotka: :

Jestem inteligentny, logiczny i szanuję swoich rozmówców. W  związku z tym nie rżnę głupa i nie próbuję sie domyslać, co myślą, gdy piszą, tylko odpowiadam dokladnie na treść postu.:14_relaxed:

Link do komentarza

Miarodajnie - powiadasz... a kto tak namierzył miarodajnie... hmmmm...

może szczerze tak o sobie myślisz... 

 

Inteligentny - powiadasz... a może to inteligencja tylko ( i aż) intrapersonalna... albo ruchowa...

 

Z logiką... to też tak... czasami... tego, ten...

 

A jak szanujesz swoich rozmówców - pokazałeś nie raz :zalamka:!!!

 

I powiadasz, że odpowiadasz

45 minut temu, zenek napisał:

dokladnie na treść postu

hmmmm...  tiaaaaa... zdarza się... no, zdarza...

 

I jak to wszystko skomentować :scratching:...

 

Chyba jednak rżniesz tego...no... jak powiedziałeś?

48 minut temu, zenek napisał:

głupa

chyba jednak rżniesz...

 

Ja tego nie powiedziałem...

Link do komentarza
28 minut temu, uroboros napisał:

a tego nie powiedziałem...

ale napisałeś - a słowo pisane pozostaje w necie na wieki:14_relaxed:

 

30 minut temu, uroboros napisał:

I jak to wszystko skomentować :scratching:...

Rób, co potrafisz - bo inaczej się ośmieszysz :takaemotka:

31 minut temu, uroboros napisał:

może szczerze tak o sobie myślisz... 

nie tylko szczerze ale i bez emocji :blowup:i obiektywnie

Link do komentarza
3 godziny temu, Buster napisał:

Ja prdl....chłopaki (niektórzy), dajcie sobie po głowie szpadelkami czy grabkami po raz ostatni i wyjdźcie z tej piaskownicy bo mama zaraz zawoła na obiad :takaemotka:

Chłopy to duże dzieci :yahoo:podobno...poza tym dziecinnieje się z czasem. A więc jedność treści i formy. To jest Ideał... :takaemotka: grupowy.

I ty nieśmiało bierzesz w tym udział, choć sie krygujesz ....te wulgaryzmy... staram się zrozumieć....

Redakcja powinna być wniebowzięta...:tease2:

Link do komentarza

To ładne że Zenek, może nie wprost, ale jednak solidaryzuje się z kolegą. Jednak nie to jest zakreślonym przez tytuł obszarem dyskusji, ale sposób funkcjonowania forum.

Jak dla mnie to jest forum a nie biuro informacji budowlanych, więc dziwią mnie zapędy niektórych uczestników zmierzające do takiego sformatowania dyskusji, która koniecznie i sztywno musi trzymać się zadanego tematu.

Do tego te roszczeniowe postawy i pretensje, a bo mnie skasowano więcej a jego mniej.

No ludzie to żywa dyskusja więc często wyskakują jakieś poboczne sprawy, dość luźno związane z głównym tematem i co zaraz trzeba wszystko kasować ?. 

 

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, demo napisał:

i co zaraz trzeba wszystko kasować ?. 

Wszystko nie  :takaemotka:  nie zauważyłem, żeb Redakcja skasowała swój post!

 

1 godzinę temu, demo napisał:

Do tego te roszczeniowe postawy i pretensje, a bo mnie skasowano więcej a jego mniej.

To nie jest roszczenie - to poczucie krzywdy, niesprawiedliwości.

1 godzinę temu, demo napisał:

Jak dla mnie to jest forum a nie biuro informacji budowlanych, więc dziwią mnie zapędy niektórych uczestników zmierzające do takiego sformatowania dyskusji, która koniecznie i sztywno musi trzymać się zadanego tematu.

słusznie!

1 godzinę temu, demo napisał:

No ludzie to żywa dyskusja więc często wyskakują jakieś poboczne sprawy, dość luźno związane z głównym tematem i co zaraz trzeba wszystko kasować ?. 

Nie trzeba -ale wulgaryzmy z wyjątkami i wyzwiska bez wyjątku bym kasował.

 

Proponuję czerwoną kartke przed banem z jakimiś warunkami to do @Redakcja.

Link do komentarza
2 godziny temu, demo napisał:

Do tego te roszczeniowe postawy i pretensje, a bo mnie skasowano więcej a jego mniej.

A  jak skomentujesz fakt, że np czterech użytkowników pisze bzdurne posty o prawie jednakowym charakterze i Redakcja kasuje posty dwóm użytkownikom a dwóm pozostałym pozostawia.

Więc jak piszemy nie na temat w jakimś temacie merytorycznym  to niech wszystkie posty pozostaną na łamach forum a nie wybiórczo, nie wiem jakim kryterium Redakcja się kieruje że jedne kasuje a drugie pozostawia.

55 minut temu, zenek napisał:

Wszystko nie  :takaemotka:  nie zauważyłem, żeb Redakcja skasowała swój post!

Który? Bo nie mogę dojrzeć.

Link do komentarza
1 minutę temu, Buster napisał:

Redakcja tak jak armia nigdy się nie myli,koniec kropka!!! :D

Nie jak armia tylko jak przełożony w wojsku.

Pk1 Przełożony ma zawsze rację.

Pk2 Gdy przełożony nie ma racji patrz pk1.

:) 

Link do komentarza
1 godzinę temu, mhtyl napisał:

A  jak skomentujesz fakt, że np czterech użytkowników pisze bzdurne posty o prawie jednakowym charakterze i Redakcja kasuje posty dwóm użytkownikom a dwóm pozostałym pozostawia.

Nie wiem co mam komentować bo odnoszę się tak ogólnie do zagadnienia. A konkretnej sprawy nie znam, nie czytałem.

Czy ci dwaj pozostali to Ty i Zenek ?.

Bo jak tak to wiem wszystko.;)

 

Link do komentarza
53 minuty temu, demo napisał:

Nie wiem co mam komentować bo odnoszę się tak ogólnie do zagadnienia. A konkretnej sprawy nie znam, nie czytałem.

Nie wiesz co masz komentować, sprawy nie znasz  a jednak komentujesz. No to po co komentujesz? Jeżeli nie czytałeś to skąd wiesz że chodziło o kasowanie postów?

I nie pisz, że odniosłeś się tak ogólnie do zagadnienia bo o kasowaniu postów ja tu pisałem więc Twoja wypowiedź odnosiła się do mnie.

59 minut temu, demo napisał:

Czy ci dwaj pozostali to Ty i Zenek ?.

A co to ma za znaczenie? Skoro jak pisałem wszystkie posty są pisane w tym samym charakterze to choćby nawet chodziło o mnie i o zenka to My jesteśmy trędowaci? że Nasze posty mogą być wykasowane a innych nie?

 

1 minutę temu, uroboros napisał:

Może chodzi o to PRAWIE...

 

Skądinąd wiadomo, że PRAWIE CZYNI RÓŻNICĘ...

Bo nie są takiej samej treści, chyba to normalne.

No to napisze dosadnie, jeżeli są posty durnowate i dosadnie wyśmiewne to jedne są kasowane a drugie czytaj innych userów.

 

Link do komentarza
3 godziny temu, mhtyl napisał:

Który? Bo nie mogę dojrzeć

Nie możesz dojrzeć, bo napisałem, że swojego żadnego n:14_relaxed:ie skasowała 

1 godzinę temu, demo napisał:

Czy ci dwaj pozostali to Ty i Zenek ?.

Bo jak tak to wiem wszystko.;)

Staram się ciebie zrozumieć ... mimo wszystko... 

 

46 minut temu, uroboros napisał:

 

Skądinąd wiadomo, że PRAWIE CZYNI RÓŻNICĘ...

No tak - tylko że ta różnica jest WIELKA i TAJEMNICZA  -

 

skoro z powodu niej jedne posty znikają  image.png.e33fa0568be922f5209dccd4cef450e4.png    a drugie zostają  ?!

Link do komentarza

Temat jest:

Pytania i odpowiedzi na temat funkcjonowania Forum

 

dlatego jest pytanie:

3 godziny temu, mhtyl napisał:

jakim kryterium Redakcja się kieruje że jedne kasuje a drugie pozostawia

 

Czekamy na odpowiedź Admina

 

Nie widzę powodu, dla którego ktoś krytykuje i komentuje pytania zadane do Admina,

przepraszam - do Redakcji

Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 3.01.2020 o 16:20, Redakcja napisał:

@mhtyl przykro mi, że nie spełniam Twoich oczekiwań.

Odpowiedź już padła, więc na co chcesz czekać ?

Dnia 3.01.2020 o 16:10, Redakcja napisał:

Ma być merytoryczne.

Staram się :)

I że chcą merytorycznie, to mają.:icon_razz:

Kasowanko.:icon_lol:

A potem lament że kasowanko nie takie jak jego chcianko.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

demo chrzanisz i robisz dym jak zwykle.

Cytujesz na oślep,  nawet nie sprawdzisz kiedy ja zadałem pytanie  które MrTomo zacytował a kiedy Redakcja odpisała i na pewno nie odpowiedziała na to pytanie " jakim kryterium Redakcja się kieruje że jedne kasuje a drugie pozostawia" chronologii zero.

W zasadzie to pytanie zadałem Redakcji na które nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi więc po co zabierasz głos w imieniu Admina?

Link do komentarza

Heniu admin już Ci odpowiedział że jest mu przykro iż nie spełnia Twoich oczekiwań.

4 minuty temu, mhtyl napisał:

 

Cytujesz na oślep,  nawet nie sprawdzisz kiedy ja zadałem pytanie  które MrTomo zacytował a kiedy Redakcja odpisała i na pewno nie odpowiedziała na to pytanie " jakim kryterium Redakcja się kieruje że jedne kasuje a drugie pozostawia" chronologii zero.

Co tu sprawdzać ?, Ty cały czas zadajesz to samo pytanie.

 

Link do komentarza
15 godzin temu, zenek napisał:

 Nie ma adresata pytań - no to nie ma odpowiedzi. 

Jeszcze raz i do znudzenia - odpowiedź już była !:S

 

Pewnie ona nie satysfakcjonuje pytającego, bo ten zapewne oczekuje żeby się przyznali do stronniczości i czego tam jeszcze, posypali głowę popiołem i odmówili 100 pacierzy pokutnych.xD

 

Cóż niestety tak się nie stanie bo jak można jeszcze inaczej odpowiedzieć takiemu delikwentowi na pytania z tezą w rodzaju :

" Jedne głupie posty innych ulubieńców forum nie zjadasz a moje zjadasz ?"

"dlaczego mój niemerytoryczny post o charakterze takim samym jak dwa pozostałe zostały wykasowane a tamte nie ?" 

 

A już tak stawiając kropkę nad i to to niby pytanie, nie jest żadnym pytaniem tylko chyba skargą Henia i poczuciem krzywdy wylewanym w tym temacie, bo proszę sobie wrócić do postu #405 i wskazać gdzie tam jest znak zapytania ?.

 

Dla formalności wklejam ten post w całości:

20 godzin temu, mhtyl napisał:

A  jak skomentujesz fakt, że np czterech użytkowników pisze bzdurne posty o prawie jednakowym charakterze i Redakcja kasuje posty dwóm użytkownikom a dwóm pozostałym pozostawia.

Więc jak piszemy nie na temat w jakimś temacie merytorycznym  to niech wszystkie posty pozostaną na łamach forum a nie wybiórczo, nie wiem jakim kryterium Redakcja się kieruje że jedne kasuje a drugie pozostawia.

Który? Bo nie mogę dojrzeć.

Tak więc kolego MrTomo, gdzie Ty i Zenek widzicie tam jakieś pytanie ???.:scratching:

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, demo napisał:

Tak więc kolego MrTomo, gdzie Ty i Zenek widzicie tam jakieś pytanie ???.:scratching:

no jak to, tam  jest kilka pytań - troszkę edytowałem, ale sensu nie zmieniałem ani trochę:

1 godzinę temu, demo napisał:
  21 godzin temu, mhtyl napisał:

1. A  jak skomentujesz fakt, że np czterech użytkowników pisze bzdurne posty o prawie jednakowym charakterze i Redakcja kasuje posty dwóm użytkownikom a dwóm pozostałym pozostawia ?

Więc jak piszemy nie na temat w jakimś temacie merytorycznym  to niech wszystkie posty pozostaną na łamach forum a nie wybiórczo,

2. nie wiem jakim kryterium Redakcja się kieruje że jedne kasuje a drugie pozostawia ?.

3. Który ?    Bo nie mogę dojrzeć.

Poza tym są tzw pytania retoryczne - i one nie wymagają pytajnika :yahoo::takaemotka:

41 minut temu, mhtyl napisał:

Widzę że wiesz więcej niż do tej pory wiedział Marcin.

Nie doceniasz @demo - on wie wszystko, ale dużo na zasadzie "zapewne":

 

1 godzinę temu, demo napisał:

Pewnie ona nie satysfakcjonuje pytającego, bo ten zapewne oczekuje

Czyli - wie i nie wie zarazem - sprytne i insynuacyjne - trudne do zbicia przez przeciwnika. A więc nie tylko filozof, ale i szachista :takaemotka::tease2:

Link do komentarza
1 godzinę temu, zenek napisał:

no jak to, tam  jest kilka pytań - troszkę edytowałem, ale sensu nie zmieniałem ani trochę:

Poza tym są tzw pytania retoryczne - i one nie wymagają pytajnika :yahoo::takaemotka:

Retorycznych nie brałem pod uwagę i myślę nikt ich nie będzie brał.:icon_wink:

Dla mnie on są insynuacyjne i z tezą.

Gdybym był moderatorem obaj macie po bananie na miesiąc.:yahoo::tease2:

Link do komentarza
1 godzinę temu, demo napisał:

Retorycznych nie brałem pod uwagę i myślę nikt ich nie będzie bra

To niedobrze - bo one są zwykle ponadczasowe.

 

1 godzinę temu, demo napisał:

Gdybym był moderatorem obaj macie po bananie na miesiąc.:yahoo::tease2:

A niby dlaczego? Co ty masz do moich postów konkretnie, nie "gdybym", :yahoo:"nie brałem pod uwagę":yellowcard1: '"pewnie", "zapewne", itp. przypuszczające ogólniki.

"Gdybym był moderatorem" - ooo,  tu widzę drapeżne instynkty ukrywane pod maską - no właśnie -czego?

Po miesiącu bana :zalamka:   - proszę, jaki surowy, jak długo - i za co??? - a przecież ty należysz do tej światlej części społeczeństwa, która twierdzi, że nieuchronność kary jest ważna , nie długość odsiadki...

A tu 30 długich dni i nocy - i to jeszcze odpowiedzialność zbiorowa - gadasz z mhtylem, ale kara dla obu :yellowcard1: wstydź się, wstydź...

41 minut temu, mhtyl napisał:

A ja gdybym był to miałbyś bana dożywotniego.

A dybym ja był Prezydentem, to bym go ułaskawił :takaemotka: a co tam, obiecałem, że postaram się zrozumieć co poniektórych 

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Tak czytam ten wątek po poście zenka i jego uwadze:

23 godziny temu, zenek napisał:

No tak - tylko że ta różnica jest WIELKA i TAJEMNICZA  -

 

skoro z powodu niej jedne posty znikają  image.png.e33fa0568be922f5209dccd4cef450e4.png    a drugie zostają  ?!

ciśnie się odpowiedź:

 

Jest to tajemnicza wiedza Redakcji i Admina! I nikomu nie musi się z tej wiedzy WŁADZA foruma tłumaczyć...

 

Czytam, czytam i nijak nie mogę zrozumieć ooo sooo choźziiiii :scratching:

5 godzin temu, mhtyl napisał:

Czyli nie myliłem się admin z Ciebie jak nic a Marcin nic Mam nie poinformował że mamy nowego szefa.

Ooooo sooooo choźziiiiiii???

 

21 godzin temu, zenek napisał:

Ta dyskusja nie ma sensu bez Redakcji.

Ta dyskusja W OGÓLE NIE MA SENSU, czy z Redakcją, czy bez niej...

I tak naprawdę jest niegrzeczna... - ta dyskusja...

 

Podnoszenie tego tematu świadczy o złej woli wywołujących dyskusję i niepotrzebną próbę rozgrzewania atmosfery dyskusji...

 

Redakcja ma swoje założenia, swoje obowiązki i je realizuje!

Jeśli usuwa post - to czemuś to służy, jeśli banuje - to wie za co...

 

Pytanie po co i za co, jeśli jesteśmy zadziwieni działaniem Redakcji - powinno się zadać nie na forum publicznym, tylko w prywatnej wiadomości do Redakcji... Tylko wtedy możemy uzyskać szczerą i szczegółową informację...

 

No, chyba że chcemy się poskarżyć na Redakcję, że jest taka stronnicza i niesprawiedliwa...

Link do komentarza
55 minut temu, uroboros napisał:

 

Ta dyskusja W OGÓLE NIE MA SENSU, czy z Redakcją, czy bez niej...

I tak naprawdę jest niegrzeczna... - ta dyskusja...

 

Otóż to, ja im to od dłuższego czasu usiłuję wytłumaczyć, wprawdzie innymi słowy i co ? i nic jak grochem o ścianę. A uważają się za "inteligentnych i logicznych". Chyba jakoś inaczej.xD

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, demo napisał:

Dlatego nigdy nie będziesz bo jesteś konfliktowym radykałem.:P

A Ty kim jesteś? pojawiasz się ostatnio na łamach forum  tylko w jednym wiadomym celu aby zasiać ziarno niezgody.

 

3 minuty temu, demo napisał:

Otóż to, ja im to od dłuższego czasu usiłuję wytłumaczyć, wprawdzie innymi słowy i co ? i nic jak grochem o ścianę. A uważają się za inteligentnych. Chyba inaczej.xD

Jakbyś był inteligenty to byś Ty i uroboros się nie wpierniczał między wódkę a zakąskę bo pytanie zadałem Redakcji a nie Wam i nie jesteście tu władni aby się wypowiadać w tej kwestii.

Link do komentarza
5 minut temu, mhtyl napisał:

A Ty kim jesteś? pojawiasz się ostatnio na łamach forum  tylko w jednym wiadomym celu aby zasiać ziarno niezgody.

Ooooooo, bardzo przepraszam ale jesteś w mylnym błędzie, bo otóż dosłownie przed chwilą udzielałem się merytorycznie w temacie - Jaka wiertarka/młot do domowego użytku. No !.

 

11 minut temu, mhtyl napisał:

Jakbyś był inteligenty to byś Ty i uroboros się nie wpierniczał między wódkę a zakąskę bo pytanie zadałem Redakcji a nie Wam i nie jesteście tu władni aby się wypowiadać w tej kwestii.

Wiesz co, te Twoje pytania to faktycznie nadają się między wódkę a zakąskę, a potem to już tylko mordobicie.

Link do komentarza
7 minut temu, mhtyl napisał:

nie jesteście tu władni

Jesteśmy tak samo władni, jak i ty...

1 godzinę temu, uroboros napisał:

Pytanie po co i za co, jeśli jesteśmy zadziwieni działaniem Redakcji - powinno się zadać nie na forum publicznym, tylko w prywatnej wiadomości do Redakcji... Tylko wtedy możemy uzyskać szczerą i szczegółową informację...

Tam zadaj pytanie i wtedy nie będziemy mieli szans wpierniczać się między wódkę a zakąskę... A teraz "dyskusja" jest na widoku, więc widzimy/widzę i piszę co o tym sądzę...

 

13 minut temu, mhtyl napisał:

pojawiasz się ostatnio na łamach forum  tylko w jednym wiadomym celu aby zasiać ziarno niezgody.

Wydaje mi się, że jeśli już tak jest - to raczej podlewa (tak, jak i ja) i nawozi to, co ty zasiałeś... czasem i zenek dorzuci ze dwa ziarenka niezgody... i tak wyrastają chwasty...

 

A Redakcja sprząta pobojowisko i zbiera trupy...

 

Do wtorku nazbiera się jeszcze niezła kupa...

Link do komentarza
3 minuty temu, demo napisał:

Ooooooo, bardzo przepraszam ale jesteś w mylnym błędzie, bo otóż dosłownie przed chwilą udzielałem się merytorycznie w temacie - Jaka wiertarka/młot do domowego użytku. No !.

To jest ułamek setny wszystkich ostatnio napisanych  Twoich postów gdzie piszesz w działach merytorycznych i to bez czepialstwa co zresztą jak sam zauważyłeś  że ja też pisze tam z Tobą i wymieniam z Tobą spostrzeżenia w sposób taki jak powinno się tu dyskutować.

3 minuty temu, uroboros napisał:

Wydaje mi się, że jeśli już tak jest - to raczej podlewa (tak, jak i ja) i nawozi to, co ty zasiałeś.

Sam sobie zaprzeczasz a teraz to już przyznałeś kto stoi za zadymą na forum.

Czy ktoś Ci każe abyś jak to napisałeś podlewać  i nawozić moje pytania? Po co to robisz?

Link do komentarza
6 minut temu, mhtyl napisał:

podlewać  i nawozić moje pytania?

Powinienem olewać twoje pytania...

Nie zrozumiałeś najwyraźniej tego co napisałem :bezradny: widocznie nie chcesz zrozumieć... a sam napisałeś przy szambie, że - tu cytuję:

"kto chce to zrozumie."

 

14 minut temu, mhtyl napisał:

Po co to robisz?

To nie jest tworzenie zadymy na forum, tylko próby zapobiegnięcia zadymie, próby stonowania twoich emocji, próby namówienia ciebie, abyś czytał wolniej, nawet kilka razy, jak trzeba, może - jeśli masz wątpliwości - nawet bez wstydu dopytać ooo soooo choźziiii...

 

 

 

22 minuty temu, demo napisał:

Ooooooo, bardzo przepraszam ale jesteś w mylnym błędzie, bo otóż dosłownie przed chwilą udzielałem się merytorycznie w temacie - Jaka wiertarka/młot do domowego użytku. No !.

oj, demo :santajump: udał Ci się ten ułamek setny :yahoo: i wzór na

20 minut temu, mhtyl napisał:

sposób taki jak powinno się tu dyskutować.

 

Link do komentarza
29 minut temu, mhtyl napisał:

To jest ułamek setny wszystkich ostatnio napisanych  Twoich postów gdzie piszesz w działach merytorycznych i to bez czepialstwa co zresztą jak sam zauważyłeś  że ja też pisze tam z Tobą i wymieniam z Tobą spostrzeżenia w sposób taki jak powinno się tu dyskutować.

Tak, tak i to będzie chyba koniec naszej dyskusji w tamtym temacie, bo znasz się na przedmiocie dyskusji jak kot na gwiazdach.

 

Link do komentarza
37 minut temu, demo napisał:

Tak, tak i to będzie chyba koniec naszej dyskusji w tamtym temacie, bo znasz się na przedmiocie dyskusji jak kot na gwiazdach.

 

I tak się kończy dyskusja która miała być merytoryczna, brak kontrargumentów na moje argumenty kończy się wyśmianiem i ośmieszeniem. No cóż, jak taki poziom dyskusji chcesz prowadzić w każdym temacie ze mną to nie rozpoczynaj dyskusji.

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...