Skocz do zawartości

Porozmawiajmy


Recommended Posts

Dzień dobry,

niedawno otrzymałem wiadomość z żalem, że forum "dziczeje". Trudno nie przyznać racji. Kiedy przychodzę rano do pracy, zaglądam na Forum  i czuję jakby właśnie odbyła się walka gladiatorów, a ja sprzątam trupy. Przecież to my tworzymy atmosferę - dobrą lub złą. Myślę, że wszyscy chcielibyśmy przebywać w miłym towarzystwie. Dodatkowo mam radość, kiedy nasze Forum (a więc Wy) pomogło Użytkownikom, którzy przychodzą tylko na chwilę. To, moim zdaniem, jest główny cel istnienia tej platformy.

 

Za chwilę Nowy Rok, więc może tak na zgodę :hug:

 

Pozdrawiam

Marcin Szymanik

 

Link do komentarza

cytat z Biblii (Mat. 7:3-5): 

A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz?

Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim?

Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.

 

I tak powinien każdy z nas

Link do komentarza
38 minut temu, retrofood napisał:

Przecież wiadomo kto tak się zna na wszystkim, że dla innych nie zostaje już miejsca na forum. Większość, jak on nastał, wolała nie kopać się z osłem i odeszła. 

 

PS. Okazuje się, że ten macher nawet z psychologii jest specjalistą. 

@retrofood zawsze się znajdzie osoba, z którą nie będziesz się zgadzać, lub której nie będziesz lubił. To jednak nie tłumaczy zachowania się w sposób, lekko mówiąc, nieuprzejmy.

Link do komentarza
21 minut temu, MrTomo napisał:

Piszmy w tematach "na temat" i merytorycznie.

Piszmy z kulturą osobistą bez wycieczek osobistych.

Głupoty zostawmy na "hydepark" i będzie zdrowiej i przyjemniej.

Chyba zaczynam kumać za co Ciebie lubię na tym forumie ....:icon_biggrin:

 

Może niech inni by się wywnętrzyli i napisali kto kogo lubi i za co , albo kogo nie trawi .....?

 

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, joks napisał:

Retro , nie obraź się ale 2/3 Twoich wpisów to czysty sarkazm , często dowcipny ale też często irytujący .

To tylko moje spostrzeżenie ...

Skąd wziąłeś 2/3 wpisów? Sprawdziłeś moje posty i obliczyłeś? Może zacznij pisać prawdę, co?

A poza tym ja nie zaczynam odpowiadania w tematach od wylewania pomyj na przedmówcę, tak jak z lubością czynią to wszystkowiedzący macherzy. Znający się na wszelkich zagadnieniach od A do Z.

Sarkazm, nawet irytujący, nie jest obraźliwy.  

I zauważyłem, że nikt inny Ciebie nie irytuje, niczym. Prawda?

Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Przed chwilą, retrofood napisał:

Sprawdziłeś moje posty i obliczyłeś?

Przyznaję się , strzeliłem z oka ....

 

Przed chwilą, retrofood napisał:

Znający się na wszelkich zagadnieniach od A do Z.

Nie znam się na wszystkim i z tego względu nie we wszystkich tematach się wypowiadam . Wiem że mnie nie trawisz ze względu na zapatrywania polityczne o które rok temu była wojna na forumie , ale jeśli chodzi o doradzanie staram się być obiektywny i nie mieszam tego co czuję do tego co wiem ...a tym co wiem dzielę się chętnie bez zbytnich komentarzy ...:icon_biggrin:

Wyluzuj trochę Retro ..:ih:

Link do komentarza
8 minut temu, retrofood napisał:

Sarkazm, nawet irytujący, nie jest obraźliwy.  

Wiesz, może i tak dopóki nie nazwie się kogoś debilem.

Takie wpisy są obraźliwe i to nie tylko dla "odbiorcy wiadomości".

 

3 minuty temu, joks napisał:

ale jeśli chodzi o doradzanie staram się być obiektywny i nie mieszam tego co czuję do tego co wiem ...a tym co wiem dzielę się chętnie bez zbytnich komentarzy ...:icon_biggrin:

I ja za to bardzo Cię lubię i szanuję

:)

Link do komentarza
30 minut temu, retrofood napisał:

I zauważyłem, że nikt inny Ciebie nie irytuje, niczym. Prawda?

Są tacy na forum , są .... Ale po pewnym elektryku od kibli , jakiś czas temu doszedłem do wniosku że nie warto czasem kruszyć kopii ..

A do Twojego sarkazmu po blisko ośmiu latach na forum zdążyłem przywyknąć :D

Zresztą coś nas łączy ....tak samo zryte poczucie humoru ..:icon_biggrin:

19 minut temu, MrTomo napisał:

I ja za to bardzo Cię lubię i szanuję

 

:yahoo:

Edytowano przez joks (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
23 minuty temu, joks napisał:

 Nie znam się na wszystkim i z tego względu nie we wszystkich tematach się wypowiadam . Wiem że mnie nie trawisz ze względu na zapatrywania polityczne o które rok temu była wojna na forumie , ale jeśli chodzi o doradzanie staram się być obiektywny i nie mieszam tego co czuję do tego co wiem ...a tym co wiem dzielę się chętnie bez zbytnich komentarzy ...:icon_biggrin:

 

Nie Ty jesteś problemem i nieprawda, że Cię nie trawię. Przede wszystkim panel dyskusyjny powstał kiedyś między innymi po to, by wszelkie nieporozumienia wyjaśniać właśnie w nim, bo osoby niezalogowane nie miały do niego dostępu. I to ci, którzy w nim nie pisują, albo pisują niewiele, prowokują kłótnie w tematach merytorycznych.

Różnicy zdań w panelu dyskusyjnym nie bierz pod uwagę. 

Link do komentarza
1 minutę temu, retrofood napisał:

Nie Ty jesteś problemem i nieprawda, że Cię nie trawię. Przede wszystkim panel dyskusyjny powstał kiedyś między innymi po to, by wszelkie nieporozumienia wyjaśniać właśnie w nim, bo osoby niezalogowane nie miały do niego dostępu. I to ci, którzy w nim nie pisują, albo pisują niewiele, prowokują kłótnie w tematach merytorycznych.

Różnicy zdań w panelu dyskusyjnym nie bierz pod uwagę. 

I tu jest pies pogrzebany ...i to co Marcin napisał na początku o tym że forum dziczeje ..Ehhhhhh gdyby tak wszyscy w tematach branżowych pisali na temat ......A napierdal...li się w popierdółkowie ...Jak to by było piękne ....:D

Link do komentarza
3 godziny temu, MrTomo napisał:

Piszmy w tematach "na temat" i merytorycznie.

Piszmy z kulturą osobistą bez wycieczek osobistych.

Głupoty zostawmy na "hydepark" i będzie zdrowiej i przyjemniej.

Nic dodać, nic ująć.

Jak tak będzie to forum samo sie obroni.

2 godziny temu, joks napisał:

Są tacy na forum , są .... Ale po pewnym elektryku od kibli ,

Widzę że na Ciebie to elektrycy mają jakąś alergie czy cuś w tym stylu :) 

Link do komentarza
5 godzin temu, MrTomo napisał:

Piszmy w tematach "na temat" i merytorycznie.

Piszmy z kulturą osobistą bez wycieczek osobistych.

Każdy, kto z grubsza chociaż przeczytał regulamin foruma przy rejestracji - powinien wiedzieć, że tak właśnie powinniśmy uczestniczyć w forumie!

 

I dopóki nasz słynny Krakowiak nie zaczyna filozofować i snuć rozmaitych... tych... - pozostali w WIĘKSZOŚCI - merytorycznie wypowiadają się w tematach, w których czują, że coś mogą wnieść - W WIĘKSZOŚCI - merytorycznego... User, co bardziej impulsywny, próbuje zareagować na wywody filozoficzne, spotyka się z zarzutami o... różne rzeczy - bolszewizm, współpracę z SB, oj, nie chce mi się szukać i cytować krakowskich wymysłów...

 

4 godziny temu, joks napisał:

......A napierdal...li się w popierdółkowie ...

To wcale nie jest konieczne... i potrzebne...

 

Zauważcie, że generalnie forum nie jest "dzikie"... Od czasu do czasu pojawia się NORMALNY temat, w nim pojawia się kontrowersyjny wpis, pojawia się reakcja, potem reakcja na reakcję... i Marcin sprząta trupy z bitwy gladiatorów...

 

A wystarczyłoby, żeby założyć Krakowski zakątek, w którym pisałby swoje dysertacje nasz sympatyczny user, zamieszczając w temacie, który natchnąłby go do rozwinięcia skrzydeł link, czy uwagi: NAPISAŁEM!!! CZYTAJCIE MNIE TU I TU, JEŚLI CHCECIE...

 

Mieliśmy tu przecież co jakiś czas różnych omibusów, czy Zeonardów  da Nici, wtedy były walki gladiatorów sprzątanie trupów i bananowanie...

A potem... nuda... spokój... kultura... przez jakiś czas...

 

 

9 godzin temu, MrTomo napisał:

cytat z Biblii (Mat. 7:3-5): 

A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz?

Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim?

Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.

 

Akurat ja wolę stare, polskie przysłowie:

 

Nie czyń drugiemu, co Tobie nie miłe!

 

5 godzin temu, joks napisał:

Może niech inni by się wywnętrzyli i napisali kto kogo lubi i za co , albo kogo nie trawi ...

Żeby się wyzewnętrznić i napisać kogo się nie lubi, to wpierw należałoby jego poznać osobiście, spróbować, jak w jego obecności smakuje sól z tej beczki...

Natomiast można nie trawić SPOSOBU WYPOWIADANIA SIĘ... i tego się nie zmieni... no, dopóki nie zmieni się ten SPOSÓB :bezradny:

 

A w ogóle to WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU!!!

Link do komentarza
48 minut temu, uroboros napisał:

A wystarczyłoby, żeby założyć Krakowski zakątek, w którym pisałby swoje dysertacje nasz sympatyczny user, zamieszczając w temacie, który natchnąłby go do rozwinięcia skrzydeł link, czy uwagi: NAPISAŁEM!!! CZYTAJCIE MNIE TU I TU, JEŚLI CHCECIE...

Może chodzi o to, żeby wszyscy mówili to samo? Wtedy kontrowersji nie będzie. No ale co z wolnością wypowiedzi? :14_relaxed:

 

48 minut temu, uroboros napisał:

I dopóki nasz słynny Krakowiak nie zaczyna filozofować i snuć rozmaitych... tych... - pozostali w WIĘKSZOŚCI - merytorycznie wypowiadają się

A jeśli ktoś się nie wypowiada merytorycznie, to "nasz słynny Krakowiak" powinien co zrobić? 

A jeśli "nasz słynny Krakowiak" wypowiada się niemerytorycznie, bo tylko Bóg jest nieomylny - to co, jest wyjątkiem? Wszyscy pozostali się nie mylą?

A każdy sprzeciw "naszego słynnego Krakowiaka" jest przez "pozostałych w WIĘKSZOŚCI" jest traktowany jako perfidny atak, personalny i niemerytoryczny.

48 minut temu, uroboros napisał:

User, co bardziej impulsywny, próbuje zareagować na wywody filozoficzne, spotyka się z zarzutami o... różne rzeczy

Dokładnie tak się czuję - "spotykając się z zarzutami o... różne rzeczy".

48 minut temu, uroboros napisał:

A wystarczyłoby, żeby założyć Krakowski zakątek, w którym pisałby swoje dysertacje nasz sympatyczny user, zamieszczając w temacie, który natchnąłby go do rozwinięcia skrzydeł link, czy uwagi: NAPISAŁEM!!! CZYTAJCIE MNIE TU I TU, JEŚLI CHCECIE...

Każdy tak może zrobić - to się nazywa Blog. Tyle - że tu jest Forum. :14_relaxed:

48 minut temu, uroboros napisał:

Nie czyń drugiemu, co Tobie nie miłe!

Tak róbmy - i będzie OK. 

 

Nowy Rok już tuż tuż. Miłego, Zdrowego i Szczęliwego Życzę :14_relaxed:

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Zeniu dzięki za życzenia, a Tobie żebyś czytał ze zrozumieniem i nie rżnął głupa. xD

17 godzin temu, zenek napisał:

Może chodzi o to, żeby wszyscy mówili to samo? Wtedy kontrowersji nie będzie. No ale co z wolnością wypowiedzi? :14_relaxed:

Też jestem wrażliwy na punkcie wolności wypowiedzi, ale jak tłumaczę Ci 10 razy a Ty dalej walisz głupa, to z tego wszystkiego człowiek traci kontrolę nad wszystkim i węgiel zaczyna mi w piwnicy kiełkować.:D

 

Dnia 31.12.2019 o 09:03, Redakcja napisał:

Dzień dobry,

niedawno otrzymałem wiadomość z żalem, że forum "dziczeje". Trudno nie przyznać racji. 

 

Myślę że mocno przesadzone są takie opinie.

 

A z drugiej strony jak patrzę na takiego wydekoltowanego naszego "gwiazdora", to trudno nie odnieść wrażenia że my wszyscy trochę dziczejemy.

kajra-slawomir.jpg.85e26cf2cb462d7ff4432072d9a2ec7f.jpg

 

 

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, demo napisał:

Zeniu dzięki za życzenia, a Tobie żebyś czytał ze zrozumieniem i nie rżnął głupa. xD

Też jestem wrażliwy na punkcie wolności wypowiedzi, ale jak tłumaczę Ci 10 razy a Ty dalej walisz głupa, to z tego wszystkiego człowiek traci kontrolę nad wszystkim i węgiel zaczyna mi w piwnicy kiełkować.:D

 

Myślę że mocno przesadzone są takie opinie.

 

A z drugiej strony jak patrzę na takiego wydekoltowanego naszego "gwiazdora", to trudno nie odnieść wrażenia że my wszyscy trochę dziczejemy.

kajra-slawomir.jpg.85e26cf2cb462d7ff4432072d9a2ec7f.jpg

 

 

 

w samo sedno xD

wszystkie trzy punkty

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, demo napisał:

A z drugiej strony jak patrzę na takiego wydekoltowanego naszego "gwiazdora"

Chyba w II połowie lat 80-tych był w naszej telewizji puszczany dwuczęściowy film pt. "Oto Ameryka" 
Film mający w założeniu zohydzić USA.
Ale do rzeczy.Jeśli dobrze pamiętam to był w nim pokazany gwiazdor przy którym dekolt Sławomira to pikuś.Tamten dekolt był do pępka?...nie.był niżej...do samego tego no wiecie....:icon_biggrin:

 

Z ciekawości poszukałem tego filmu i zaskoczyło mnie to że jest 

https://www.cda.pl/video/245207d5

Link do komentarza
3 godziny temu, demo napisał:

Zeniu dzięki za życzenia, a Tobie żebyś czytał ze zrozumieniem i nie rżnął głupa

Dobrze - będę cię traktował ze zrozumieniem :12_slight_smile:

 

3 godziny temu, demo napisał:

jak tłumaczę Ci 10 razy

10x powtarzanie, to tylko powtarzanie - nie tłumaczenie :12_slight_smile:

 

2 godziny temu, Buster napisał:

w samo sedno xD

Ciebie też będę traktował ze zrozumieniem :12_slight_smile:

Link do komentarza
1 minutę temu, Redakcja napisał:

Przywróciłem, a posty ja zjadam ;)

Ok, już lepiej.

Co do zjadania to jednego nie rozumiem, jedne głupie posty innych ulubieńców forum nie zjadasz a moje zjadasz? czyżby moje były smaczniejsze?

Link do komentarza
1 minutę temu, Redakcja napisał:

Jeden post już wystarczy, nie ma sensu dodawać takiej samej informacji kilka razy.

Uważam że jest, skoro wcześniej napisany zniknął.

Więc zapytam się jak to jest, ma być to forum merytoryczne czy nie? 

Jak traktujesz jednego tak traktuj i pozostałych a nie wybiórczo stosując nie wiem jakie kryteria.

Link do komentarza
6 minut temu, mhtyl napisał:

Jak traktujesz jednego tak traktuj i pozostałych a nie wybiórczo stosując nie wiem jakie kryteria.

Wyluzuj... Nawet nie wiesz ile postów zjadło niemal "spod pióra"... Zjadło, bo... mogło być zjedzone... i już...

A kryteria są jasne... dla Redakcji!!! I to powinno nam wystarczyć...

Link do komentarza
4 minuty temu, Redakcja napisał:

Ma być merytoryczne.

Staram się :)

Więc dlaczego nie są kasowane na bieżąco nie merytoryczne posty?

Dlaczego nie kasuje się postów nie napisanych logicznie, składnie po polsku?

Nie będzie w/w  postów nie będzie jałowych dyskusji a forum będzie przejrzyste i fachowe.

2 minuty temu, uroboros napisał:

Wyluzuj... Nawet nie wiesz ile postów zjadło niemal "spod pióra"... Zjadło, bo... mogło być zjedzone... i już...

Nie jesteś w temacie to po co sie odzywasz? Z Tobą nie rozmawiam ani Tobie nie zadałem pytania więc wyluzuj sam, bo się nakręcasz niepotrzebnie.

Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
3 minuty temu, Redakcja napisał:

@mhtyl przykro mi, że nie spełniam Twoich oczekiwań.

To nie są moje oczekiwania.

Tylko dlaczego mój niemerytoryczny post o charakterze takim samym jak dwa pozostałe w wiadomym Nam temacie został wykasowany a tamte nie?

 

Nie widzisz co się ostatnie czasy wyrabia na forum?

Sam pisałeś w temacie "Porozmawiajmy" wiec ja nie jestem odosobniony w takim osądzie forum.

Link do komentarza
11 minut temu, mhtyl napisał:

Więc dlaczego nie są kasowane na bieżąco nie merytoryczne posty?

Cza Ciebie awansować na moda i będziesz bez spania i jedzenia na bieżąco kasować, do czasu aż znajdzie się jakiś Twój replikant i przypieprzy się że za dużo kasujesz.:zalamka:

17 minut temu, mhtyl napisał:

 

Dlaczego nie kasuje się postów nie napisanych logicznie, składnie po polsku?

He he i akurat Ty o to pytasz ???.:zalamka:

19 minut temu, mhtyl napisał:

 

Nie będzie w/w  postów nie będzie jałowych dyskusji a forum będzie przejrzyste i fachowe.

Jaaaaaasne, nic już nie będzie, jak mawiał klasyk Kononowicz, kandydat na prezydenta.xD

16 minut temu, mhtyl napisał:

Nie widzisz co się ostatnie czasy wyrabia na forum?

 

Ja też nie widzę, a co się niby takiego wyrabia ?

19 minut temu, mhtyl napisał:

 

Sam pisałeś w temacie "Porozmawiajmy" wiec ja nie jestem odosobniony w takim osądzie forum.

To, to chyba jest samokrytyka.;)

Link do komentarza
3 godziny temu, demo napisał:

Cza Ciebie awansować na moda i będziesz bez spania i jedzenia na bieżąco kasować, do czasu aż znajdzie się jakiś Twój replikant i przypieprzy się że za dużo kasujesz.:zalamka:

Przecież @mhtylowi nie chodzi o to, żeby Admin naparzał bez spania i jedzenia i na bieżąco kasował posty, tylko żeby  kasował wszystkie post niemerytoryczne a nie wybiórczo

Przecież chyba jasno się (Henryk) wyraził.

Nie rozumiem skąd Twoja (e) reakcja (e)

Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Łoj no ludzie nie bądźcie takie merytrytoryczne sztywniaki.

Bo takie gadanie to takie samo dno jak ta poprawka Zenka z tym "Cza" i "forumie".

Zenek Ty naprawdę taki dureń jesteś i wydaje Ci się że nie wiem jak się pisze trza ???.

Albo że Uroboros nie wie co pisze ? i wydaje Ci się że te dwa slangowe zwroty są równoważne z Heńkowymi wpadkami ?.

Osobiście nigdy nie wypominałem jego wpadek, ale jak zaczyna wypominać to innym to  cicho siedzieć nie będę i ciul.:tease2:

Tak dla równowagi w przyrodzie, hej !.

 

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
10 minut temu, mhtyl napisał:

nawet brak jednej czy dwóch literek.

Rób tak, żeby nie brakowało i żeby nikt nie miał możliwości

12 minut temu, mhtyl napisał:

się przypie...ć

Są różne na to sposoby, ale da się...

14 minut temu, mhtyl napisał:

kto chce to zrozumie co miałeś na myśli

Pisz tak, aby nie było możliwości niezrozumienia... czy ktoś chce, czy nie chce...

Link do komentarza
4 minuty temu, demo napisał:

Osobiście nigdy nie wypominałem jego wpadek, ale jak zaczyna wypominać to innym to  cicho siedzieć nie będę i ciul.

Pokaż mi, zacytuj mnie gdzie i kiedy komuś wypomniałem pisownię? Wisi mi kto i jak tu pisze od czasu kiedy padły tu słowa że porada nie ważne jak napisana ma być przedrzymskim pomocna .  Jeżeli Redakcja na to nie zwraca uwagi to ja tym bardziej.

4 minuty temu, uroboros napisał:

Pisz tak, aby nie było możliwości niezrozumienia... czy ktoś chce, czy nie chce...

Chyba nie masz problemu ze zrozumieniem tego co piszę?

Link do komentarza
3 minuty temu, mhtyl napisał:

Chyba nie masz problemu ze zrozumieniem tego co piszę?

Niestety, czasem zdarza się :bezradny:...

Często piszesz impulsywnie, nie przeczytasz przed opublikowaniem, szybko naciskasz guzik ODPOWIEDZ  i wychodzą kwiatki typu:

8 minut temu, mhtyl napisał:

ma być przedrzymskim pomocna .

Wkurzasz się, jak ktoś napisze Ci: wyluzuj, ale - WYLUZUJ!

Link do komentarza

 

9 minut temu, mhtyl napisał:

Pokaż mi, zacytuj mnie gdzie i kiedy komuś wypomniałem pisownię? 

Heniu nie chce mi się szukać, ale nie muszę bo kilka postów wyżej jest to co już cytowałem:

4 godziny temu, mhtyl napisał:

 

Dlaczego nie kasuje się postów nie napisanych logicznie, składnie po polsku?

mówisz, masz.

 

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...