Skocz do zawartości

Odstąpienie od umowy czy wykonanie zastępcze - które rozwiązanie lepsze?


Recommended Posts

Gość Aneta Hajdukiewicz
Witam. Jestem załamana wykonaniem mebli przez wykonawcę. Nie dosyć że prawie 4 miesiące od wyznaczonego terminu kuchnia na wymiar miała prawie być skończona bo wykonawca miał ciągle wykręty jakieś albo nie odbierał telefonu.w dniu montażu a w zasadzie następnego dnia jak były położone górne fronty, zauważyłam rysy, kółka srebrne nitki widziane w świetle dziennym,poza tym nie domalowane listwy,nadlane farbą też nie które a i okazało się że kolor nie ten co zamawiałam. Nie mogę dojść z tym człowiekiem do porozumienia wmawiał mi krzycząc na mnie że inaczej nie będzie bo to kolor i jeszcze na wysoki połysk i w świetle sztucznym czy dziennym rysy widoczne. Nie uznaje reklamacji upiera się przy swoim. proszę napisać jak to jest jak bym zleciła innej firmie naprawę to jak wykonawca im zaplaci czy to ja będę musiała wysłać jemu rachunek? Spisałam też z wykonawcą po tym sporze oświadczenie że rzeczoznawca ma obejrzeć i ocenić czy te wady są istotne jeśli ja nie mam racji pokrywam koszty rzeczoznawcy i wykonawcy 1000 zł place. Tylko nie wyplacilam mu 1500 zł bo zauważyłam te rysy a on zabrał fronty jakieś 4 elementy mi zostawił i nadal jestem bez pełnej kuchni. Proszę o poradę co mam zrobić gdyż jestem załamana . Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Ale jak zatrudnić inna firmę w praktyce każdy chce wynagrodzenie, jeśli firma na dzień dobry wie, że mam z Panem X problemy to jak ją namówić na współpracę z Panem X który to np jest niewyplacalny?
Link do komentarza
10 godzin temu, Gość Eliza napisał:

Ale jak zatrudnić inna firmę w praktyce każdy chce wynagrodzenie

Dlatego od początku należy zatrudnić firmę sprawdzoną, z referencjami, z dorobkiem, ktory można obejrzeć, spytać użytkownikow o wrażenia.

I zapewnić sobie w umowie warunki reklamowania prac, czy odstąpienia od umowy.

Większe prace podzielić na możliwe etapy - i za nie placić. 

Jeśli jeden za drugim etapy są wykonywane porządnie - to jest szansa na dobrą całość.

I mieć porządny nadzór - jeśli sami nie potrafimy ogarnąć tematu - a dla laika jest to trudne.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...