Skocz do zawartości

Problem z tapetą


UkaszeQ

Recommended Posts

Witam. Z góry przepraszam jeśli zły dział, ale nie znalazłem niczego lepszego. 

Mój problem polega na tym, że w sierpniu br. położyliśmy tapetę na jednej ścianie. Wszystko było ok do teraz, kilka/kilkanaście dni temu z żoną zauważyliśmy, że spod tapety wycieka klej.. Jak się go pozbyć? Można temu jakoś zaradzić?

Z góry mówię, że przy zakładaniu tapety nadmiar kleju był ściągany. 

Link do komentarza

:icon_eek: A cóż to za klej, który od sierpnia nie wysechł???:icon_eek:

Skoro teraz klej rozmókł tak, że wycieka, to pod tapetą musiała się znaleźć wielka ilość wody!!!

Która to ściana - zewnętrzna?, A może sąsiadującą z łazienką, czy kuchnią i cieknie któraś rura w ścianie?

 

 

Link do komentarza
21 minut temu, uroboros napisał:

:icon_eek: A cóż to za klej, który od sierpnia nie wysechł???:icon_eek:

Skoro teraz klej rozmókł tak, że wycieka, to pod tapetą musiała się znaleźć wielka ilość wody!!!

Która to ściana - zewnętrzna?, A może sąsiadującą z łazienką, czy kuchnią i cieknie któraś rura w ścianie?

 

 

Jedna z zewnętrznej. Jeśli nie wysechł to dlaczego tylko na dole?

Link do komentarza
1 godzinę temu, UkaszeQ napisał:

Witam. Z góry przepraszam jeśli zły dział, ale nie znalazłem niczego lepszego. 

Mój problem polega na tym, że w sierpniu br. położyliśmy tapetę na jednej ścianie. Wszystko było ok do teraz, kilka/kilkanaście dni temu z żoną zauważyliśmy, że spod tapety wycieka klej.. Jak się go pozbyć? Można temu jakoś zaradzić?

Z góry mówię, że przy zakładaniu tapety nadmiar kleju był ściągany. 

Jakim klejem tapeta była klejona?

Link do komentarza

Napisałeś, że tapetę kładliście w sierpniu. Więc wilgoci nie było, bo było ciepło. A klej nie miał jak wypłynąć, bo przed sierpniem go nie było. Teraz wilgoć wypłukuje klej, który ma zdolność ponownego rozpuszczania się w wodzie.

Czy sprawdzałeś wentylację w tym pomieszczeniu? Ta ściana z tapetą nie czernieje na dole?

Link do komentarza
3 godziny temu, joks napisał:

zaoszczędziliście na materiale 18,50 i takie są efekty oszczędzania

To nie jest sprawa oszczędności na kleju i sprawa wentylacji... Tam MUSI być jakiś ciągły dopływ wilgoci...

Starym PRONICELEM wiele razy kleiłem tapety różne i problemem był nie wypływ kleju po akimś czasie, tylko trudności z odklejeniem WYSCHNIĘTEGO kleju!

 

Czy masz jakieś fotki tego wypływającego kleju i okolic?

Link do komentarza
10 minut temu, uroboros napisał:

To nie jest sprawa oszczędności na kleju i sprawa wentylacji... Tam MUSI być jakiś ciągły dopływ wilgoci...

Starym PRONICELEM wiele razy kleiłem tapety różne i problemem był nie wypływ kleju po akimś czasie, tylko trudności z odklejeniem WYSCHNIĘTEGO kleju! 

Klej pewnie BYŁ wyschnięty, ja też uważam, że jeśli wilgoć tam nie dochodzi (może się wykraplać) to nic nie ma prawa cieknąć. Skądś się woda brać musi.

Co jest za ścianą? Czy tam nie ma jakiejś instalacji? Już widziałem niejedną, przewierconą rurkę w ścianie.

Link do komentarza
21 godzin temu, uroboros napisał:

Która to ściana - zewnętrzna?, A może sąsiadującą z łazienką, czy kuchnią i cieknie któraś rura w ścianie?

 

21 godzin temu, UkaszeQ napisał:

Jedna z zewnętrznej

odpowiedział Łukasz, czyli UkaszeQ... na podobne pytanie:

18 minut temu, retrofood napisał:

Co jest za ścianą?

Dom nie ocieplony... może w ścianie zewnętrznej być rurka uszkodzona przy montowaniu listew podłogowych na przykład... albo - co jest jakby mniej możliwe - uszkodzenia w tynku zewnętrznym, którymi opadowe wody powoli wpłynęły wgłąb ściany i wypływają z klejem...

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, uroboros napisał:

To nie jest sprawa oszczędności na kleju i sprawa wentylacji... Tam MUSI być jakiś ciągły dopływ wilgoci...

Starym PRONICELEM wiele razy kleiłem tapety różne i problemem był nie wypływ kleju po akimś czasie, tylko trudności z odklejeniem WYSCHNIĘTEGO kleju!

 

Czy masz jakieś fotki tego wypływającego kleju i okolic?

Nie wiem czy jest sens dać fotkę.. panele dość jasne i widać tylko jak się świeci pod światło. Jedynie to czuć po wzięciu na palec. 

1 godzinę temu, retrofood napisał:

Klej pewnie BYŁ wyschnięty, ja też uważam, że jeśli wilgoć tam nie dochodzi (może się wykraplać) to nic nie ma prawa cieknąć. Skądś się woda brać musi.

Co jest za ścianą? Czy tam nie ma jakiejś instalacji? Już widziałem niejedną, przewierconą rurkę w ścianie.

Żadnej instalacji w ścianie nie ma na 1000%

 

1 godzinę temu, uroboros napisał:

 

odpowiedział Łukasz, czyli UkaszeQ... na podobne pytanie:

Dom nie ocieplony... może w ścianie zewnętrznej być rurka uszkodzona przy montowaniu listew podłogowych na przykład... albo - co jest jakby mniej możliwe - uszkodzenia w tynku zewnętrznym, którymi opadowe wody powoli wpłynęły wgłąb ściany i wypływają z klejem...

 

Na pewno nie ma żadnych rur w ścianie 

Link do komentarza
10 minut temu, UkaszeQ napisał:

Nie wiem czy jest sens dać fotkę.. panele dość jasne i widać tylko jak się świeci pod światło. Jedynie to czuć po wzięciu na palec. 

 

Tylko że my nie mamy szklanej kuli i oceniać możemy tylko Twoje słowa. A cudów nie ma, skoro jest mokro, to woda "skądś" się bierze. Ze zdjęcia można by cokolwiek ocenić, widzieliśmy już w życiu niemało.

Link do komentarza
7 minut temu, retrofood napisał:

Tylko że my nie mamy szklanej kuli i oceniać możemy tylko Twoje słowa. A cudów nie ma, skoro jest mokro, to woda "skądś" się bierze. Ze zdjęcia można by cokolwiek ocenić, widzieliśmy już w życiu niemało.

Jutro za widnego zrobię i podeślę

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...