Skocz do zawartości

Okiennice czy rolety?


Recommended Posts

Cytat

To i to się dobrze prezentuje, ale ja wybrałabym rolety antywłamaniowe. Oczywiście ktoś z was już zwrócił uwagę że to i tak nie daje 100% bezpieczeństwa, bo dobry złodziej sobie i tak z tym poradzi. Dla wzmocnienia efektu można zawsze zamontować alarm:)

 


Qrcze w dzisiejszych czassach wszyscy kombinują z roletami, bo są mocne antywłamaniowe. Właśnie zaczynam szukać projekt domu który podbuduję na mojej działce. Chcę się wyprowadzić na wieś pod miasto. Udało mi się kupić działkę na której jest kilka 20 letnich jabłoni jeden kasztan i lipa. Postanowiłem postawić na piękny tradycyjny wygląd.

Czy nie sądzicie, że taki dom ma w sobie to coś. Tego nie da nikomu żadna żelazna roleta. Jak złodziej będzie chciał się włamać to i tak się włamie. Wydaje mi się, że rolety antywłamaniowe są dobre tylko na tych co nie mają pojęcia o włamaniach :icon_smile:

Poprawcie mnie jeśli się mylę

 

Link do komentarza
No to fakt. Rolety można zrobić tak, żeby nie było ich widać. Więc chyba masz rację, że jeśli planuje się mieć dom z okiennicami to trzeba to wiedzieć już w fazie projektu. Bo jak się potem będzie próbowało dokleić okiennice do zwykłego domu, to nie zawsze może to wyglądać tak ładnie jak w tym projekcie.
Patrząc tak zupełnie od strony technicznej, to przecież teraz też okiennice można zrobić zamukane alaktrycznie, np. na pilota. Gadałem już z jedną firmą od okien. Mówią że teraz to okiennice robi się już tylko na pilota.
Więc funkcjonalnie byłoby to to samo co rolety. Też przecież w pewnym stopniu pełnią funkcję antywłamaniową.

Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Ja mam u siebie rolety, miałam wcześniej w innych przejściowych stancjach itp i zawsze mi pasowały.
Okiennice jakoś mnie nie przekonują icon_razz.gif O ile to takie zewnętrzne zamykane z dwóch stron, bo takie mam na myśli.
Jeśli chodzi o wygląd, to inna sprawa, ale dla funkcjonalności rolety do jednego okna najtańszym kosztem z 50zł wyjdą, jak z dodatkowymi jakimiś uchwytami, to się i w 200 zł nie zmieścisz, zależy jak do tego podejść icon_smile.gif

Ja w każdym razie jestem za roletami, a na dachu sobie zamontuję zewnętrzne automatyczne, jak uzbieram trochę grosza ;P
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...