Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
jaworski

Jaworski buduje

Recommended Posts

Latem 2019 rozpoczelismy rozbiórkę starej stodoły,grożącej zawaleniem,aby zrobić więcej miejsca na lokalizacje przyśzłego domu.Na przeszkodzie do rozpoczecia inwestycji stał wiszący nad miejscem lokalizacji przyszłeg243747884_stodoa2.thumb.JPG.39a0cd80ec01437e5202c44ec4c4a939.JPGo budynku kabel linii energetycznej przecinajacy działkę na której z1259600937_stodoa1.thumb.JPG.bdceefc830a5ca19c9de48eeee2f1ccd.JPGnajduje sie również obecny" wiekowy" budynek mieszkalny

Po  baaaardzo długim czasie od zgłoszenia 13 i 15 pazdziernika 2019 energetycy usuneli stare i wymienili na nowe słupy energetyczne na działce w ramach modernizacji linii.W między czasie wybrany architekt rozpoczął pierwsze prace nad indywidualnym projektem przyszłego domu.

100_0359.JPG

100_0360.JPG

100_0504.JPG

100_0501.JPG

100_0505.JPG

100_0508.JPG

Obecnie czekamy na mape do  celów projektowych i zakończenie prac nad projektem przez architekta.W planach jest rozpoczecie budowy na wiosne które chcieliśmy rozpocząc na jesieni ,niestety nie udało się.

13 godzin temu, jaworski napisał:

Po  baaaardzo długim czasie od zgłoszenia 13 i 15 pazdziernika 2019 energetycy usuneli stare i wymienili na nowe słupy energetyczne

Piszesz po baaaaardzo długim czasie? znając realia energetyczne to powiem Ci że miałeś to zrobione w ekspresowym czasie :) 

14 godzin temu, jaworski napisał:

Obecnie czekamy na mape do  celów projektowych i zakończenie prac nad projektem przez architekta.W planach jest rozpoczecie budowy na wiosne które chcieliśmy rozpocząc na jesieni ,niestety nie udało się.

i.........

A co było ze starym słupem? Rozpadał się czy taki wymóg ze trzeba wymienić na nowy.
Bo ja mam na działce podobny słup ale już powoli sie rozpada i myśle czy tego już nie zgłaszać.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeszcze takiej tragedi z nim nie ma ale jak naprawdę tak długo się czeka to może wcześniej zgłosić i mieć problem z głowy

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Może dzisiejsze wiatry sprawę wyjaśnią i jeśli rozpada się, to przyroda mu pomoże :scratching:

Oby tylko nie spowodował jakiejś tragedii...

A tak serio, to nie ma co czekać!

• Lubię to 1

8 minut temu, uroboros napisał:

Może dzisiejsze wiatry sprawę wyjaśnią i jeśli rozpada się, to przyroda mu pomoże :scratching:

Oby tylko nie spowodował jakiejś tragedii...

A tak serio, to nie ma co czekać!

Pewnie jutro więcej osób w Polsce dojdzie do takiego samego wniosku. :icon_biggrin:

Mapa do celów projektowych w końcu została wykonana przez geodete kilka dni temu a przyszły kierownik budowy zaczął działać odnośnie pozwolenia na budowe.Ustalilił również wstępnie z nami lokalizacje przyszłego budynku na działce korzystając z tej mapy.

8 godzin temu, jaworski napisał:

Mapa do celów projektowych w końcu została wykonana przez geodete kilka dni temu a przyszły kierownik budowy zaczął działać odnośnie pozwolenia na budowe.Ustalilił również wstępnie z nami lokalizacje przyszłego budynku na działce korzystając z tej mapy.

Wg mnie załatwiasz coś nie teges albo masz nie kumatego kierownika. 

Masz wdane WZ czy MPZP dla tej działki?

Mapa do celów projektowych jest potrzebna dla projektanta czy architekta adoptującego projekt i to on ustawia/sytuuje dom na działce zgodnie z WZ czy MPZP.

Keras88 akurat jego wygląd nie był problemem tylko biegnący od niego  kabel do starego budynku oraz do sąsiadów mieszkających na tej samej działce który przechodził przez sam środek działki i uniemożliwiał na niej legalną budowe w wybranym przez nas miejscu.

1 godzinę temu, jaworski napisał:

Keras88 akurat jego wygląd nie był problemem tylko biegnący od niego  kabel do starego budynku oraz do sąsiadów mieszkających na tej samej działce który przechodził przez sam środek działki i uniemożliwiał na niej legalną budowe w wybranym przez nas miejscu.

Jeżeli jest to przyłącze naziemne to raczej z sąsiadem trzeba gadać aby zmienił na przyłącze ziemne ale to kosztuje i wątpię aby sąsiad wydał pieniążki na zmianę przyłącza. i uwierz mi że Watykan tu akurat ma najmarniejsze znaczenie jak działa.

A jak wygląda sprawa na mapce? Jest naniesiony przebieg tego przyłącza?

Sprawy "papierkowe" odnosnie rozpoczecia budowy na 99 procent załatwione w tym ta najważniejsza-Jest POZWOLENIE NA BUDOWE.Pozatym zwolnił się termin przyszłemu wykonawcy prac{co oczywiście nas bardzo cieszy gdyż nie opózni rozpoczecia budowy}który jak to tylko bedzie możliwe niezwłocznie rozpocznie roboty przy fundamencie do tzw stanu"zero".W najbliższym  czasie zacznie sie również zwożenie zamówionego wcześniej materiału na budowe na plac  gdzie stanie budynek.Tak więc wydaje się że pierwszy zaplanowany  na ten rok etap-FUNDAMENTY  bliski jest  rozpoczecia realizacji...a może coś więcej sie uda jeszcze w tym roku  -zobaczymy.

100_0646.JPG

Po załatwieniu wszystkich pozwoleń i formalności geodeci przyjechali wytyczyć narożniki przyszłego budynku.Wczoraj rozpoczeły się wykopy pod ławę fundamentową .Dzień wcześniej ekipa przygotowała ławy drutowe i zbrojenie fundamentu.

fundament (1).JPG

fundament (6).JPG

fundament (2).JPG

fundament (3).JPG

fundament (4).JPG

fundament (5).JPG

Dziś wczesnym rankiem budowlańcy włożyli zrobione wcześniej zbrojenie do wykopu.Poprawne wykonanie zatwierdził kierownik budowy.Wczesnym popołudniem na budowe przyjechały dwie "gruszki" i rozpoczeło się wylewanie ławy fundamentowej

ława fundamentowa (1).JPG

ława fundamentowa (2).JPG

ława fundamentowa (3).JPG

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie,nie przegapiłem tego ale o tych sługusach to już był komentarz retra Natomiast ta 4.30 to chyba jednak o głosowaniu.. Natomiast jeśli chodzi o "sługusów prezesa" to.....no może powstrzymam się. PAX   też mam wrażenie że odroczenie,chyba że się mylę   https://www.zus.pl/firmy/ulgi/umorzenia/odroczenie-terminu-platnosci-skladki
    • Prawda - gdzieś dałem ciała  A tego nie wiem - bazowałem na danych z projektu a tam było tylko odroczenie płatności. Być może była zmiana (w poprawkach jej nie widziałem). Może dałem ciała, a może nie. Może być i tak, że takie rozwiązanie (umorzenie) dotyczy firmy która ma nie mniej niż 10 pracowników - tam jest kilka uwarunkowań.   Ale czy dałem doopy, czy nie - nijak z tego 80% dopłaty od państwa nie ukręcisz. 
    • To jedynie Ty, katoliku, obrażasz swoją (podobno) religię. Nikt tu o religii nie pisał, dopóki nie zacząłeś wylewać swoich (widocznie katolickich) pomyj na mnie, chociaż od dawna Ci nie odpowiadam i do Ciebie nie piszę. Czniam na Twoje teksty, ale Ty byś nie żył, gdybyś nie srał dookoła. Tak widocznie Cię wyszkolono, katoliku.  
    • Z dumą informujemy, że firma Viessmann została wyróżniona tytułem Złoty Laur Klienta w kategorii Jakość i innowacyjność branży budowlanej oraz Laur Klienta Grand Prix 2020. Jest to kolejne z rzędu zwycięstwo marki w tym prestiżowym ogólnopolskim konkursie. Laur Klienta to ogólnopolski projekt konsumencki, z ponad 16-letnią tradycją, którego celem jest wyłanianie i nagradzanie najpopularniejszych produktów i marek w swoich kategoriach. Niezależny plebiscyt przynosi producentom i dystrybutorom towarów oraz usługodawcom odpowiedź na jedno z podstawowych pytań: które produkty i usługi są obecnie najpopularniejsze w swojej grupie. Niezależne jury złożone z konsumentów oddaje głos w wielu kategoriach na ulubiony produkt, markę lub usługę. W każdej kategorii grupa respondentów liczy co najmniej 1000 osób. W tym roku firma Viessmann została wyróżniona w ogólnopolskim plebiscycie Laur Klienta, a tym samym zdobyła najbardziej elitarny tytuł złoty Laur Klienta 2020 w kategorii Jakość i innowacyjność branży budowlanej. Dodatkowo za trzykrotne zajęcie miejsca na podium marka została również wyróżniona tytułem Laur Klienta - Grand Prix 2020. Jest to potwierdzenie czołowej pozycji na rynku oraz w oczach konsumentów. Firma Viessmann została doceniona za innowacyjny charakter produktów i podejście pro-ekologiczne. Przeczytaj więcej na naszym blogu firmowym: https://www.viessmann.pl/pl/prasa/aktualnosci/Zloty-Laur-Klienta-oraz-Laur-Klienta-Grand-Prix-2020.html
    • Rysiu to jak to jest?  Jako bezstronny, bo za takiego Cie uważam obserwatora to z laski swojej sprawdź kto tu zaczyna pierwszy pisać nawiedzone teksty a to że ja mu tylko ripostuję bo an takich bredni nie sposób czytać bez poruszenia to uważasz że co? ja jestem nawiedzony i to  moja wina, tak? Widzę że lubisz jak to forum jest osrywane kłamliwymi i ośmieszającymi tekstami na temat katolików.   Chyba przegapiłeś faktycznie komentarz    Czy NKWDowcy głosowali o gdz 4.30  ? czy robili co innego.  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...