Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

Witam szukam pomocy na forum. Wynajmuje mieszkanie we wrocławiu jakiś czas temu wydarzył się nie miły incydent w którym nastąpiła usterka( wyrwany został zamek z ościeżnicy co widać na załączonych zdjęciach). Prosze o pomoc w wycenie i ewnualne doradzenie w naprawię

drzwi1.jpg

drzwi 2.jpg

Naprawić można przez sklejenie  na np. wikol i ściśnięcie ściskami  stolarskimi - pozostanie jednak widoczne uszkodzenie pokrycia. Co do wymiany - ceny ościeżnicy do sprawdzenia w sklepie , a robocizna to orientacyjnie od 150 zł wzwyż.

• Lubię to 1

9 minut temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Ewentualnie można skleić, wyrównać i pokryć nową warstwą okleiny całą ościeżnicę. Wymiana to już poważniejsze zadanie.

Można, ale... wolałbym już wymienić. Pokryć okleiną w domu tak, aby ościeżnica wyglądała przyzwoicie, łatwo nie będzie.

• Lubię to 1

2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Naprawić można przez sklejenie  na np. wikol i ściśnięcie ściskami  stolarskimi - pozostanie jednak widoczne uszkodzenie pokrycia. Co do wymiany - ceny ościeżnicy do sprawdzenia w sklepie , a robocizna to orientacyjnie od 150 zł wzwyż.

Skorzystam z tej opcji, bo na ten moment mój budżet jest ograniczony a cena za ścisko stolarski i wikol jest okej. Jeszcze mam pytanie czy zamek mam zamontowac po wyschnieciu kleju czy to jest bez różnicy... Z góry dziekuje za pomoc 

Podpowiedź!

Ścisków nie stosuj bezpośrednio do ościeżnicy, tylko coś większego podłóż. Listwę, linijkę... cokolwiek, aby zacisk nie pozostawił na ościeżnicy śladów.

Co masz na myśli pisząc "zamek"? Tę blaszkę kątową? Lepiej ją teraz zdjąć. 

55 minut temu, retrofood napisał:

Podpowiedź!

Ścisków nie stosuj bezpośrednio do ościeżnicy, tylko coś większego podłóż. Listwę, linijkę... cokolwiek, aby zacisk nie pozostawił na ościeżnicy śladów.

Co masz na myśli pisząc "zamek"? Tę blaszkę kątową? Lepiej ją teraz zdjąć. 

Blaszkę zdjąłem zaloze za 3 godziny jak wikol złapie. zobaczymy co będzie, dam znać czy pomogło ;)

Wszystko siedzi może najlepiej to nie wyglada ale przynajmniej działa. Dziekuje za pomoc, temat można już zamknać ;)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Utwórz nowe...